"Przeklęta" – Iga Wiśniewska

"Przeklęta" – Iga Wiśniewska

Recenzja przedpremierowa

"Bezsilność, nawet wobec losu, to najgorsza rzecz, jaka może spotkać mężczyznę".
Urban fantasy to podgatunek literacki fantastyki, po jaki nie sięgam zbyt często. W zasadzie na palcach jednej ręki mogę policzyć przeczytane przeze mnie książki, których akcja rozgrywa się w wielkomiejskich realiach, a magia i technika mieszają się ze sobą, tworząc zupełnie odrealniony klimat, pełen współistniejących ze sobą sprzeczności. Proza taka jednak od czasu do czasu staje się obiektem mojego zainteresowania i wówczas wtedy smakuje mi najlepiej.
Najpiękniejszy sen - KONKURS!

Najpiękniejszy sen - KONKURS!
Najnowsza książka Marty Alicji Trzeciak traktuje w dużej mierze o snach. Snach, które w naszym życiu często pełnią wielką rolę. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kobiecego, mam dla was jeden egzemplarz tego wspaniałego dzieła, wydanego pod moim patronatem medialnym. Zapraszam na konkurs.
"Dwadzieścia siedem snów" już u mnie!

"Dwadzieścia siedem snów" już u mnie!

Marta Alicja Trzeciak - przedstawicielka nurtu realizmu magicznego w naszym kraju, która całkowicie i nieodwołalnie zawładnęła moją czytelniczą duszą, i po raz drugi zaszczyciła mnie tym, że jej dzieło zostało objęte patronatem medialnym mojego bloga. Każdy taki patronat jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, jednak "Dwadzieścia siedem snów" to perełka wśród nich. 
"Czarna biel. Wspomnienia" – Marian A. Nocoń

"Czarna biel. Wspomnienia" – Marian A. NocońRecenzja przedpremierowa

"Często mówimy, że tak chciał los, a w rzeczywistości jednak sami go tworzymy".
Przeczytałam kiedyś bardzo mądrą myśl mówiącą o tym, że jedną z cech dobrego pisarstwa powinno być opowiadanie o tym, co odchodzi – o tym, co już nie wróci, co stało się przeszłością i jedynie na kartach książki może jeszcze zaistnieć. Myśl ta zawsze przypomina mi się w głowie, gdy przeczytam taką książkę jak ta – wspomnieniową literaturę faktu.
O tym, że tylko w Łodzi Alek Rogoziński spóźnia się na pociąg po spotkaniu autorskim!

O tym, że tylko w Łodzi Alek Rogoziński spóźnia się na pociąg po spotkaniu autorskim!
Bywają lepsze i gorsze spotkania autorskie, te z pełną salą czytelników i te, na których krzesła są niemal puste. Bywają również takie, na których autor w zasadzie nie potrzebuje prowadzącego, gdyż sam doskonale radzi sobie z publicznością. Do takich pisarzy z pewnością należy Alek Rogoziński, który 24 czerwca odwiedził łódzki Empik i jak sam nam powiedział, to było najlepsze spotkanie w jego dotychczasowej karierze pisarza. 
"Płaczący chłopiec" – Agnieszka Bednarska

"Płaczący chłopiec" – Agnieszka Bednarska


"Większość ludzi ignoruje to, czego nie potrafi zrozumieć".Lubicie się bać? Lubicie atmosferę grozy, tajemnicy oraz niedopowiedzenia? Fascynują was zjawiska paranormalne? Jeśli tak, to nie oglądajcie powielających ten sam motyw, współczesnych horrorów, które nudzą swoją powtarzalnością i sztampowymi rozwiązaniami fabularnymi. Gdy za oknem zapada zmrok, usiądźcie wygodnie w fotelu i otwórzcie pierwszą stronę "Płaczącego chłopca". Gwarantuję wam, że dzięki tej książce odczujecie niepokój i strach, zwielokrotnione faktem, iż inspirację dla jej stworzenia stanowiło dla autorki samo życie.
"Miasto krwi" – Kamil Dziadkiewicz

"Miasto krwi" – Kamil Dziadkiewicz

"Świat jest jedynie tyglem, w którym ścierają się potężne siły".Literatura fantasy z pewnością nie jest gatunkiem po jaki sięgam zbyt często. Muszę jednak przyznać, że od czasu do czasu, w celu urozmaicenia mojego czytelniczego życia, postanawiam sobie lekturę utrzymaną w tym klimacie, przeczytać. Nie jestem żadnym znawcą w tej materii i w zasadzie od literatury tego typu wymagam jednego – przeniesienia w zupełnie inny świat, który pozwoli mi oderwać się od szarej, znanej mi rzeczywistości. Debiutowi Kamila Dziadkiewicza w dużej mierze się to udało, a to już duży sukces.
O tym, dlaczego będę zaczytana do końca świata i o jeden dzień dłużej!

O tym, dlaczego będę zaczytana do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Paulina i Martyna prowadzące blog podróżniczy Sisters 92 nie przestają dokładać się do mojej biblioteczki. Systematycznie pozbywają się książek, oddając je mnie - odpornej na wszelkie przejawy minimalizmu w tym obszarze, maniaczaki czytania. Kilka dni temu listonosz przytargał do mnie wielkogabarytową paczkę, a w niej oczywiście książki. A ja znowu, otwierając to pudełko, uśmiechałam się od ucha do ucha. 
Lato z książką 2016

Lato z książką 2016

Po czterech udanych edycjach Lata z książką wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło kontynuować organizację tego wydarzenia. Mogę więc już was poinformować, że tym razem Lato z książką odbędzie się aż w czterech miastach: Łebie, Mikołajkach, Ustroniu oraz Szczyrku. W każdym z wymienionych miast spędzicie trzy dni (piątek - niedziela), podczas których zapewniona będzie wszystkim odwiedzającym rozrywka na najwyższym poziomie! Stawiając na zróżnicowany i bogaty program każdego roku do udziału w wydarzeniu, wydawnictwo zaprasza wyjątkowych gości oraz przygotuje warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych uczestników. W strefie dziecięcej nigdy nie brakuje atrakcji, a i dla dorosłych znajdzie się w zanadrzu kilka niespodzianek.


O Pani, której nie da się z nikim pomylić, czyli spotkanie z Iloną Łepkowską w łódzkim Empiku!

O Pani, której nie da się z nikim pomylić, czyli spotkanie z Iloną Łepkowską w łódzkim Empiku!
13 czerwca w Empiku w Manufakturze łódzkich czytelników odwiedziła Ilona Łepkowska. Spotkanie promowało najnowszą książkę tej scenarzystki filmowej, czyli "Pani mnie z kimś pomyliła". Od dawna byłam bardzo ciekawa, czy wrażenie jakie w mediach, wywołuje Ilona Łepkowska, jest takie samo na żywo, a poza tym tego samego dnia rano, skończyłam czytać książkę w ramach której oscylowało spotkanie, dlatego też postanowiłam się na nim pojawić.
"Savcom" – George Di

"Savcom" – George Di


"Nikt nie lubi tracić".Do tej niezbyt obszernej książki, bo posiadającej zaledwie niecałe sto dwadzieścia stron, z nie wywołującym żadnych skojarzeń tytułem, podeszłam zupełnie bez sprecyzowanych oczekiwań. Wiedziałam jedynie, że gatunkowo utwór ten wpisuje się w klimaty sensacyjne oraz kryminalne. Po jego lekturze, po raz kolejny przekonałam się do czego zdolny jest człowiek,  goniący za chorymi ambicjami i żądzą sukcesu.
"Nie czas na miłość" już u mnie!

"Nie czas na miłość" już u mnie!


Agnieszka Walczak-Chojecka w najnowszej powieści odsłoniła przed swoimi czytelniczkami, zupełnie nową twarz. Miałam przyjemność czytać pierwszy tom Sagi Bałkańskiej na długo przed premierą i do tego, rekomendować książkę na jej okładce. 
"Jak cię zabić, kochanie?" – Alek Rogoziński

"Jak cię zabić, kochanie?" – Alek Rogoziński"Mordowanie wcale nie jest takie proste, jak można by było przypuszczać".


Określenie "książę komedii kryminalnej", jakim został okrzyknięty Alek Rogoziński, budzi moje mieszane uczucia, aczkolwiek nie zaprzeczę, że autor swoim charakterystycznym, komediowym stylem, coraz bardziej umacnia swoją pozycję na naszej rodzimej scenie literackiej. Doczekaliśmy się zatem królowej polskiego kryminału, księcia komedii kryminalnej i przede wszystkim dobrego kryminału, czy to klasycznego, czy też komediowego, co z pewnością udowadnia książka "Jak cię zabić, kochanie?".
"Podpalę wasze serca!" – Marcin Brzostowski

"Podpalę wasze serca!" – Marcin Brzostowski
Książka wydana pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"

"Jeśli przestaniesz się starać być częścią społeczeństwa i będziesz mieć w dupie karierę, kredyty, wakacje pod palmami oraz całe to komercyjno-korporacyjne gówno, to nagle się okaże, że jesteś wolny i stać cię na wiele".


W dzisiejszych czasach, trudno w zasadzie jednoznacznie stwierdzić, kto jest szalony, a kto zupełnie zdrowy. Czy wariatem można nazwać kogoś, kto nagle "urywa się ze smyczy nowoczesności" zostawiając daleko za sobą współczesne niewolnictwo nazywane pracą? Czy ludzi goniących za coraz to bardziej wkraczającym w każdą sferę naszego życia, konsumpcjonizmem, można nazwać zdrowymi? Po przeczytaniu niezwykle krótkiej, ale i zarazem treściwej minipowieści Marcina Brzostowskiego, granica pomiędzy szaleństwem, a normalnością nie będzie już dla was taka oczywista, podobnie zresztą jak odpowiedź na zadane przeze mnie pytania.
Joga i ajurweda. Jak wyzdrowieć? Poznaj siebie!

Joga i ajurweda. Jak wyzdrowieć? Poznaj siebie!Bartosz Niedaszkowski wykorzystuje w swojej pracy zawodowej tradycyjne szkolenie jogiczne oraz wykształcenie akademickie z dziedziny fizjoterapii. Jego najnowsza książka „Joga i ajurweda” (wyd. Galaktyka) to kompleksowe rozwiązanie naszych problemów zdrowotnych. Autor książki spotka się z czytelnikami 21 czerwca w salonie Empik Manufaktura.

"Komnata czasu. Artystyczna kolorowanka" - Daria Song

"Komnata czasu. Artystyczna kolorowanka" - Daria Song

Któż by pomyślał, że od jakiegoś czasu dorośli będą zachwycać się kolorowaniem, a niektórzy z nich nawet porzucą czytanie na rzecz tego zajęcia. Ja z pewnością do tego grona należeć nie będę, ale jestem w stanie po części zrozumieć, że kolorowanie to fajny, zapychacz czasu. 
"Calder" Mii Sheridan już w księgarniach!

"Calder" Mii Sheridan już w księgarniach!


15 czerwca w księgarniach pojawiła się książka „Calder. Narodziny odwagi”, kolejnej po „Bez słów” i „Stinger” powieści spod pióra Mii Sheridan, bestsellerowej autorki „New York Timesa”, którą pokochały Polki, w tym także i ja.
"Dwadzieścia siedem snów" – Marta Alicja Trzeciak

"Dwadzieścia siedem snów" – Marta Alicja Trzeciak
Książka wydana pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"

"Tworzenie czegoś z niczego to największa tajemnica świata (…)".


Odkąd zakosztowałam prozy Marty A. Trzeciak, realizm magiczny stał mi się niezwykle bliskim motywem, jak nigdy dotąd. Historie autorki o tej, a zarazem zupełnie innej rzeczywistości, powodują bowiem na moim ciele dreszcze i momenty autentycznego zaintrygowania, które zapamiętam na długie lata. Marta Alicja Trzeciak po raz kolejny pozwoliła mi rozszyfrować swój tekst, a ja takie wyzwania uwielbiam. 
"Spotlight. Zdrada. Kryzys w Kościele katolickim"

"Spotlight. Zdrada. Kryzys w Kościele katolickim"

"Ale fakty mówią za siebie, mimo, że nie znamy przyczyn tego zjawiska: pedofile stanowią ogromny odsetek księży w Kościele".

Bulwersująca, szokująca, odsłaniająca coś, o czym zwykły człowiek nie jest w stanie pomyśleć bez grymasu obrzydzenia na twarzy. W zasadzie trudno mi wyrazić słowami to, co czuję po przeczytaniu tej publikacji, gdyż tego ogromu emocji, jaki się we mnie kotłuje, trudno zdefiniować znanym nam językiem. Po raz kolejny potwierdza się znane mi twierdzenie, że "najciemniej jest zawsze pod latarnią", gdyż w tym przypadku latarnią jest Kościół, a ciemnością jego nagminne ukrywanie pedofilii i przyzwolenie na krzywdzenie dzieci.
"Jeden z możliwych światów" – Marcin Dolecki

"Jeden z możliwych światów" – Marcin Dolecki"Przekonanie, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, w żaden sposób nie pomaga w podjęciu trudnych decyzji (…)".


Podróże w czasie to nadal jedynie element kultury science-fiction, który rozpala wyobraźnię czytelników do czerwoności. Większość z nas z pewnością kiedyś zastanawiała, jak wyglądałaby taka podróż, gdyby przeniesienie w czasie było realne. Jedni zapragnęliby spotkać się z dawno nieżyjącym już członkiem swojej rodziny, inni ze swoją drugą połówką, a jeszcze inni z osobą, którą podziwiają i której zawsze chcieli zadać kilka pytań. Ja z pewnością również skorzystałabym z takiej okazji, podobnie jak bohaterowie krótkiego utworu Marcina Doleckiego, będącego hybrydą dwóch gatunków literackich.
"Piętno von Becków" - KONKURS

"Piętno von Becków" - KONKURS
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Videograf, mam dla was dwa egzemplarze książki "Piętno von Becków", wydanej pod moim patronatem medialnym. Zapraszam do wzięcia udziału w bardzo prostym konkursie.
"Piętno von Becków" już u mnie!

"Piętno von Becków" już u mnie!

"Piętno von Becków" zagościło na dobre w księgarniach całego kraju. Całkiem niedawno zagościło także na mojej specjalnej półce, bowiem to wydanie szczególne - z moją rekomendacją na skrzydełku okładki, a także patronat medialny. Chciałabym was dzisiaj zachęcić do przeczytania tej książki.
"Pamiętniki zabłąkanych dusz" – Grażyna Kałowska

"Pamiętniki zabłąkanych dusz" – Grażyna Kałowska
"Nie można udowodnić, że Boga nie ma i nikt nie da rady udowodnić, że Alojzyna i spółka nie istniała".


Szaleństwo, iluzja, wymysł, poplątanie prawdy z fikcją oraz totalne wariactwo – w tych kilku słowach zmieściło się wszystko, co na niecałych stu dwudziestu stronach, zawarła Grażyna Kałowska. I o ile przez większą część tego utworu, czytelnik może sam poczuć się zabłąkany, o tyle odkładając książkę na półkę, mimowolnie się uśmiechnie.
Manuela Gretkowska w łódzkim Empiku!

Manuela Gretkowska w łódzkim Empiku!
22 maja 2016 r. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, w łódzkim Empiku zlokalizowanym w Manufakturze pojawiła się Manuela Gretkowska. Pisarka, felietonistka, działaczka społeczna, której Łódź nie jest obca, bowiem urodziła się właśnie w tym mieście, a mieszkała na słynnych Bałutach. Spotkanie promowało najnowszą książkę autorki pt. "Miłość klasy średniej", jaką napisała wraz z Piotrem Pietuchą.

"We troje" – Hanna Dikta

"We troje" – Hanna Dikta"Była pewna tylko jednego (…) Da sobie szansę na życie".
O miłości pisano i mówiono już tyle, że chyba nic nie powinno mnie w tej materii zaskoczyć. A jednak nadal, pomimo setek przeczytanych książek oscylujących w temacie kochania, potrafią zdziwić mnie ludzkie dylematy i problemy, jakie miłość właśnie wywołuje. Odcieni tego uczucia jest bowiem na świecie tyle, iż wydaje się, że nigdy nie przestanie być inspiracją dla ludzi. Jedną z jej twarzy poznałam w książce pod wiele mówiącym tytułem "We troje".
Subiektywnie o książkach w obiektywie maja!

Subiektywnie o książkach w obiektywie maja!
Napijecie się ze mną kawy? Podczas majowych dni tego boskiego nektaru wypiłam sporo, gdyż działo się naprawdę wiele. Spotkania autorskie, ciekawe akcje promocyjne wydawnictw, wiele nowych współprac i znajomości - taki był maj, piękny miesiąc, który pozwolił mi uwierzyć, że czytanie stanie się w końcu modne, stanie się stylem życia! Zapraszam was na moją fotorelację zdjęciową z tego okresu. Kawa jak najbardziej wskazana!


"Biała Rika" już w księgarniach!

"Biała Rika" już w księgarniach!To już - "Biała Rika" oficjalnie w sprzedaży, oficjalnie zachwyciła też wielu krytyków, dziennikarzy, a przede wszystkim czytelników, którzy mieli możliwość przedpremierowej lektury najlepszej - jak stwierdziła Dagny Kurdwanowska - powieści w dorobku Magdaleny Parys.

Śmiertelna rozgrywka - KONKURS

Śmiertelna rozgrywka - KONKURSWczoraj prezentowałam wam wywiad z Janem Mostowikiem - KLIK, autorem książki "Śmiertelna rozgrywka". Dzisiaj natomiast mam dla was konkurs, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze tej sensacyjnej powieści. 

Kolekcja romantyczna już w kioskach!

Kolekcja romantyczna już w kioskach!
Dzisiaj pojawiła się w kioskach nowa kolekcja książkowa, czyli "Kolekcja romantyczna". Pierwszy tom - powieść Jane Austen pt. "Duma i uprzedzenie" dostępny jest jak zawsze w tańszej cenie, tym razem za 6,99 zł.


"Staram się, by moje historie były jak najbardziej realne" - wywiad z Janem Mostowikiem, autorem książki  "Śmiertelna rozgrywka"

"Staram się, by moje historie były jak najbardziej realne" - wywiad z Janem Mostowikiem, autorem książki "Śmiertelna rozgrywka""Śmiertelna rozgrywka", czyli książka którą przedstawiałam wam niedawno na stronie, przełożona na język angielski, mogłaby stać się światowym bestsellerem. Nie mogłam więc odmówić sobie przyjemności porozmawiania z jej autorem - Janem Mostowikiem, który wcale nie uważa się za pisarza, lecz za "autora historyjek".
Recenzja książki "Śmiertelna rozgrywka" - KLIKJan Mostowik, rocznik 1958 to absolwent prawa i dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współwłaścicielem rodzinnej firmy handlowej, od wielu lat zafascynowany zmianami gospodarczymi. Główne zainteresowania autora oscylują w obszarze fotografii, sportu, filmu i książki. Jan Mostowik w 2011 r. wydał książkę pt. "Amatorka", jest nieuleczalnym optymistą i niepoprawnym marzycielem.


Imieniny Jana Kochanowskiego już 18 czerwca!

Imieniny Jana Kochanowskiego już 18 czerwca!Trzy sceny, na scenach pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a wszystko to pośród kilkudziesięciu stoisk najlepszych wydawnictw i najbardziej kulturalnych warszawskich kawiarni. Już 18 czerwca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego – literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową.


"To się da!"– Anna Sakowicz

"To się da!"– Anna Sakowicz
"Zawsze się da, więc nie ma się co zamartwiać. Jak wszystko się da, to wszystko".Lubię czytać książki, które epatują optymizmem i dobrą myślą. Zawsze bowiem po takiej lekturze mam poczucie, że jeśli tylko się chce, można naprawdę zdziałać bardzo dużo. Niewątpliwie do takich właśnie dzieł należy kontynuacja powieści "Złodziejka marzeń", czyli książka pod wiele mówiącym tytułem "To się da!". Czy powieść z takimi słowami na okładce może być smutna i przygnębiająca? Oczywiście, że nie, może tylko przynosić nadzieję i pozytywne myśli.
Książki za darmo, czyli o gratach z chaty słów kilka

Książki za darmo, czyli o gratach z chaty słów kilka


Proponuję wam zaparzyć dobrą kawę bądź herbatę, bowiem mam dzisiaj dla was garść newsów związanych ze zdobywaniem książek na portalu Graty z chaty. W ostatnich kilkunastu tygodniach udało mi się bowiem upolować wiele perełek książkowych zupełnie za darmo i jestem z tego powodu bardzo, bardzo szczęśliwa. Pamiętajcie - koszty podane przy książkach są jedynie kosztami ich wysyłki, gdyż za samą literaturę nie zapłaciłam ani grosza.
A może przeczytacie "Nie oddam szczęścia walkowerem"?

A może przeczytacie "Nie oddam szczęścia walkowerem"?

13 kwietnia miała swoją premierą książka dwóch autorek - Agnieszki Jeż oraz Pauliny Płatkowskiej pt. "Nie oddam szczęścia walkowerem". Polecałam wam tenże tytuł w swojej recenzji. Dzisiaj do niej wracam, bowiem dotarła do mnie wersja finalna książki, czyli taka, jaką znajdziecie na półkach w księgarni. A ta jest pełna słownych niespodzianek.
"Nie czas na miłość" – Agnieszka Walczak-Chojecka

"Nie czas na miłość" – Agnieszka Walczak-ChojeckaRecenzja przedpremierowa
Premiera - 8.06.2016 r.
"Niektóre decyzje są jak kamienie milowe, zmieniają nasz los". 

            


                                 
Romeo i Julia – dwójka kochanków, których historia miłosna rozpala wyobraźnię od tylu już lat. Historia, która pomimo zmieniających się czasów oraz pomimo rozwoju cywilizacyjnego, ciągle zatacza koło, niczym pory roku w przyrodzie. Historia, która wczoraj, dzisiaj i jutro będzie nadal aktualna, bowiem jej uniwersalizm zawsze będzie wzbudzał w nas emocje. Kolejne pokolenia czytelników mogą jedynie odkrywać coraz to nowsze jej odsłony, takie jak najnowsza książka Agnieszki Walczak-Chojeckiej.
Upolowane w Biedronce za 4,99 zł!

Upolowane w Biedronce za 4,99 zł!Wczorajsza wizyta w Biedronce, a nawet w dwóch, obfitowała w zaskakujące zwroty akcji. Jak się jednak domyślacie, wróciłam do domu z uśmiechem od ucha do ucha. Polowanie się bowiem udało i to jeszcze jak!
Twoja wyprawa po klucz - wyniki konkursu!

Twoja wyprawa po klucz - wyniki konkursu!Gdybym tylko mogła sprawiłabym, iż każdy z was wybrałby się w swoją wymarzoną wyprawę po klucz. Obecnie jednak mogę wyłącznie obdarować dwie osoby książką Małgorzaty Borkowskiej pt. "Wyprawa po klucz". Zapraszam na wyniki konkursu.

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger