Śmiertelna rozgrywka - KONKURSWczoraj prezentowałam wam wywiad z Janem Mostowikiem - KLIK, autorem książki "Śmiertelna rozgrywka". Dzisiaj natomiast mam dla was konkurs, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze tej sensacyjnej powieści. Zasady konkursu: 
·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 30 czerwca 2016 r. do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie:

Po co najpotężniejszym krajom świata agencje wywiadowcze?

·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz wraz ze swoim adresem e-mail.
·    Będzie mi miło, jeśli zamieścicie baner konkursowy na swoich stronach, nie jest to jednak warunek konieczny.
·    Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę dwie, która najbardziej mi się spodobają.


Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu. Zwycięzców powiadomię e-mailowo o wygranej. 


Jestem bardzo ciekawa waszych odpowiedzi!

19 komentarzy:

 1. Ciekawy konkurs i trudne pytanie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to poco? W myśl powiedzenia: " wiedzą sąsiedzi, jak kto siedzi".
  wariatka3@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to poco? W myśl powiedzenia: " wiedzą sąsiedzi, jak kto siedzi".
  wariatka3@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj wieszjak lubię Twoje konkursy - więc nie omieszkam wziąć udziału w tym.

  Ja myślę że największe kraje mają wielkie ego - i chcą być cały czas największe i najsilniejsze - więc muszą trzymać rękę na pulsie - aby niky nie stał się lepszy. I warto wiedzieć co się dzieje na innych podwórkach nie tylko oficjalnie ale także nieoficjalnie. Plotki, inne ciche działania są bardzo interesujące... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wohoho trudne pytanie, muszę się zastanowić dłuższą chwilkę. :D
  Buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nigdy nie wiem co napisać,ale innym życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. annajeziorska75@gmail.com. Agencje wywiadowcze są po to aby dbac o bezpieczenstwo danego kraju.Agencje te działają w sposób jawny i niejawny,i takich też mają agentów.Zadaniem agencji i agentów wywiadu ,jest pozyskiwanie i analiza róznych informacji-które idą w kierunku bezpieczenstwa i zagrożen przeciwko bezpieczeństwu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najpotężniejszym krajom agencje wywiadowcze potrzebne są po to aby móc kontrolować sytuację w innych krajach, głównie w słabszych i podatniejszych na ich wpływ. Dzięki temu będą znali każdy krok nim wykona je sprzymierzone państwo tym samym, mogą zaradzić i pilnować by nie zerwało się ze smyczy. W przypadku państw równorzędnych agencje wywiadowcze umożliwiają infiltracje potencjalnie wrogiego kraju, który zagraża dominacji kraju z którego pochodzą agenci. Wniosek z tego, że agencje są po prostu przedłużeniem rąk rządu które mogą dosięgnąć każde państewko i wykonać wszelkie ruchy po cichu, nie zauważalnie co nie wzbudzi niepokojów społecznych a pozwoli trzymać ciągle rękę na pulsie. Nie mówiąc o tym iż agencję wywiadowcze umożliwiają podjęcie drobnych działań dywersyjnych na terenie potencjalnie wrogiego państw.
  janhh567@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. regalia.1992@o2.pl

  Głównym celem agencji wywiadowczych jest pozyskanie informacji niejawnych, co przejawia się w szeroko rozumianej infiltracji zagrożeń wewnętrznych (takich jak ataki państw na suwerenność czy państwowość kraju)i zewnętrznych (np. szpiegostwo przemysłowe). W obecnych czasach informacja potrafi być bezcenna. Pozyskanie tych wiadomości pomaga w przygotowaniu się do ataku na bezpieczeństwo kraju, wcześniejszej likwidacji zagrożenia czy też posiadaniu samej wiedzy, iż dany kraj posiada takie a takie środki, które w przyszłości mogą być użyte przeciw nam. Posiadanie wiedzy o poczynaniach wroga przyczynia się do możliwości zaplanowania różnych scenariuszy postępowania oraz daje dodatkowy czas na wybranie najlepszej ścieżki rozwiązania przyszłego konfliktu.

  OdpowiedzUsuń
 10. jan-osik70@wp.pl

  Odpowiedz jest nie jednowątkowa ponieważ na wielu płaszczyznach agencje wywiadowcze odkrywają bardzo ważną rolę, jednym z powodów dla których są one niezbędne światowym mocarstwom jest walka czysto ekonomiczna czyli wygadanie i pilnowanie patentów oraz technologii tak cywilnych jak i wojskowych, następną płaszczyzną na której odkrywają znaczącą role jest walka z wszelkiego rodzaju zamaskowanymi atakami innych państw choć by takimi jak ataki hackerski lub podburzanie ludzi poprzez finansowanie prowodyrów zamieszek albo skrajnych ugrupować, następną i już ostatnią z tych najważniejszych przyczyn dla których są potrzebne agencje wywiadowcze jest prozaiczny fakt że informacja jest kluczem do politycznych rozgrywek tak i wewnątrz kraju jak i na arenie między narodowej, tutaj trzeba podkreślić że wewnątrz kraju muszą się one borykać jeszcze z korporacjami które utrudniają choćby dostęp do informacji o bilingach czy zawartości komórek przestępców czy terrorystów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Żeby wiedzieć, co w trawie piszczy u sąsiadów.
  martucha180@tlen.pl, baner na blogu

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że potężne kraje, mimo tej swojej wielkości i rozwoju, są jak dzieci, które chcą być we wszystkim pierwsze i mieć to, co posiadają inni (nawet jeśli nie jest dana rzecz im potrzebna...ale lepiej mieć ;)). Agencje wywiadowcze mają zaspokoić te dziecięce ciągoty - ciekawość i chęć posiadania informacji. Czy do czegoś się to przydaje? To nie ma znaczenie! Zdobycie sekretnej wiedzy stanowi frajdę samą w sobie ;)
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie kraje potrzebują agencje wywiadowcze, aby poszerzać zasięg swojego wpływu na inny państwa, czym zdobywać dla siebie lepszą pozycję i wykorzystywać innych.
  W zakresie kraj-kraj o podobnej pozycji wywiadowczej, oba kraje potrzebują agencji, aby nie stracić swoich wpływów, oraz aby jeden drugiego nie wykorzystał.

  borkowskierwin@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim zdaniem każdy kraj potrzebuje ochrony, pewnych zabezpieczeń przed wrogiem czy utratą pozycji na świecie. Agencje wywiadowcze w tych właśnie najpotężniejszych krajach mają jeszcze więcej pracy, niż w pozostałych. Pozyskują one informacje kluczowe dla bezpieczeństwa państwa. Tego wewnętrznego (każdego obywatela z osobna oraz władzy) i zewnętrznego (ochrona kraju przed działaniem wrogich państw). Agenci zdobywają ważne informacje o sytuacji politycznej czy działalności danego kraju, o wyposażeniu technicznym, siłach zbrojnych i urządzeniach szpiegowskich. Im kraj potężniejszy, tym większe zagrożenie, bo jak wiadomo, zawsze znajdą się tacy, którzy dla władzy i pieniędzy zrobią wszystko.

  vicky-7@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger