Twoja wyprawa po klucz - wyniki konkursu!Gdybym tylko mogła sprawiłabym, iż każdy z was wybrałby się w swoją wymarzoną wyprawę po klucz. Obecnie jednak mogę wyłącznie obdarować dwie osoby książką Małgorzaty Borkowskiej pt. "Wyprawa po klucz". Zapraszam na wyniki konkursu.

Pytanie brzmiało:


W jakie literackie miejsce wybrałbyś się w swoją wyprawę po klucz?

Oto dwójka zwycięzców:


Literackie miejsce... Co roku zabieram swoich piątoklasistów w niezwykłą podróż do...no właśnie... do "Tajemniczego ogrodu". Według mnie jest to jedna z najbardziej urokliwych książek dla młodzieży. Trafia do serc nie tylko dziewczynek, ale i chłopców, którzy potrafią utożsamić się z wesołym Dickiem albo despotycznym, rozkapryszonym Collinem. Wspólnie przygotowujemy makiety ogrodu, kolaże bądź plany, przygotowujemy opisy. Tajemniczy ogród" to doskonałe miejsce na fascynująca podróż ( przy tym trzeba przyznać, że książka doczekała się godnej ekranizacji w reżyserii A. Holland z cudnymi zdjęciami i fantastyczna muzyką.)

W swoją wyprawę po klucz wskoczyłabym do świata przedstawionego u Orsona Scotta Carda w jego "Opowieściach o Alvinie Stwórcy". Amerykański folklor, szczypta historii i odrobina magii to wszystko co dodaje uroku jego historii. Z pewnością poprosiłabym o pomoc głównego bohatera - którego skrycie wielbię. Bawiłabym się podczas tej wyprawy znakomicie, poszerzając swe horyzonty i wypytując Bajarza o wszelakie historie. Kto wie? Może i moją zechciałby napisać?
m.e.wiggin@gmail.com

Gratuluję! Jeszcze dzisiaj wyślę do was wiadomości, abyście podali mi dane do wysyłki książek.

7 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger