"Chciałabym pewnego dnia poznać prawdę o tamtych wydarzeniach z hotelu Oslo Plaza". Wywiad z Magdaleną Kostką

"Chciałabym pewnego dnia poznać prawdę o tamtych wydarzeniach z hotelu Oslo Plaza". Wywiad z Magdaleną Kostką

 

"Oslo Plaza 1995" to powieść inspirowana jedną z najbardziej tajemniczych i do dziś niewyjaśnionych spraw kryminalnych lat dziewięćdziesiątych. O powstawaniu tej książki porozmawiałam z jej autorką Magdaleną Kostką, więc zapraszam was do przeczytania naszej rozmowy 😀






Magdalena Kostka, rocznik 1999 to absolwentka dietetyki klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, która zadebiutowała w 2024 r. książką pt. "London fairytales". Autorka od zawsze wiedziała, że jej powołaniem jest pisanie i stara się opowiadać historie, które poruszają. W literaturze nie szuka łatwych odpowiedzi.





Pożarli nawet Jezusa – Stach Szulist

Pożarli nawet Jezusa – Stach Szulist

 


"(…) nie ma złych dzieci, są tylko niewydolni wychowawcy, bez względu na to, czy szło o rodzica, czy nauczyciela".


Ta historia jest szokująca, ale nie ze względu na samą fabułę, bo co jakiś czas opinia publiczna jest informowana o podobnych wydarzeniach. Szokująca, bo w każdym z nas wywołuje poczucie wstydu za to, co czasami myślimy i jak wychowujemy kolejne pokolenie. "Pożarli nawet Jezusa" pokazuje, że w tej materii nie ma kompromisów i wszyscy jesteśmy winni.

Wybór diabła na mojej półce

Wybór diabła na mojej półce

 

Nikt, kto zna jego tajemnice, nie może czuć się bezpiecznie… Do kancelarii Dony Sabinowskiej zgłasza się nowa klientka – Weronika Braś. Tylko Kuba Sobański wie, że to seryjna morderczyni, a sekret, który z nią dzieli, może sprowadzić na niego gniew Dony. Sabinowska zna bowiem prawdziwą tożsamość Rzeźnika Niewiniątek i, choć ją akceptuje, nie wybaczyłaby mu czynów, jakich dopuścił się razem z Braś. Postawiony pod ścianą Sobański będzie musiał zdecydować, czyje życie ma dla niego większą wartość. Nie jest jednak świadomy, że Weronika ma wobec niego własne zamiary, a Dona wplątała się w intrygę, która zagrozi jego bezpieczeństwu...


"Saga ma większy potencjał". Spotkanie z Iloną Gołębiewską

"Saga ma większy potencjał". Spotkanie z Iloną Gołębiewską

 

O pasjach, które pomagają odkryć siebie na nowo, o powrocie do siebie, o budowaniu swojego życia z dala od zgiełku miasta i o domu, który pachnie świeżym chlebem z Iloną Gołębiewską porozmawiałam w ramach cyklu rozmów Legimi #PrologLive. Jeśli nie oglądaliście naszej rozmowy to dzisiaj możecie to zrobić 😀

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger