"Chciałabym pewnego dnia poznać prawdę o tamtych wydarzeniach z hotelu Oslo Plaza". Wywiad z Magdaleną Kostką
"Oslo Plaza 1995" to powieść inspirowana jedną z najbardziej tajemniczych i do dziś niewyjaśnionych spraw kryminalnych lat dziewięćdziesiątych. O powstawaniu tej książki porozmawiałam z jej autorką Magdaleną Kostką, więc zapraszam was do przeczytania naszej rozmowy 😀
Magdalena Kostka, rocznik 1999 to absolwentka dietetyki klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, która zadebiutowała w 2024 r. książką pt. "London fairytales". Autorka od zawsze wiedziała, że jej powołaniem jest pisanie i stara się opowiadać historie, które poruszają. W literaturze nie szuka łatwych odpowiedzi.
Pożarli nawet Jezusa – Stach Szulist
"(…) nie ma złych dzieci, są tylko niewydolni wychowawcy, bez względu na to, czy szło o rodzica, czy nauczyciela".
Ta historia jest szokująca, ale nie ze względu na samą fabułę, bo co jakiś czas opinia publiczna jest informowana o podobnych wydarzeniach. Szokująca, bo w każdym z nas wywołuje poczucie wstydu za to, co czasami myślimy i jak wychowujemy kolejne pokolenie. "Pożarli nawet Jezusa" pokazuje, że w tej materii nie ma kompromisów i wszyscy jesteśmy winni.
Wybór diabła na mojej półce
Nikt, kto zna jego tajemnice, nie może czuć się bezpiecznie… Do kancelarii Dony Sabinowskiej zgłasza się nowa klientka – Weronika Braś. Tylko Kuba Sobański wie, że to seryjna morderczyni, a sekret, który z nią dzieli, może sprowadzić na niego gniew Dony. Sabinowska zna bowiem prawdziwą tożsamość Rzeźnika Niewiniątek i, choć ją akceptuje, nie wybaczyłaby mu czynów, jakich dopuścił się razem z Braś. Postawiony pod ścianą Sobański będzie musiał zdecydować, czyje życie ma dla niego większą wartość. Nie jest jednak świadomy, że Weronika ma wobec niego własne zamiary, a Dona wplątała się w intrygę, która zagrozi jego bezpieczeństwu...
"Saga ma większy potencjał". Spotkanie z Iloną Gołębiewską
O pasjach, które pomagają odkryć siebie na nowo, o powrocie do siebie, o budowaniu swojego życia z dala od zgiełku miasta i o domu, który pachnie świeżym chlebem z Iloną Gołębiewską porozmawiałam w ramach cyklu rozmów Legimi #PrologLive. Jeśli nie oglądaliście naszej rozmowy to dzisiaj możecie to zrobić 😀















