"Biała Rika" już w księgarniach!To już - "Biała Rika" oficjalnie w sprzedaży, oficjalnie zachwyciła też wielu krytyków, dziennikarzy, a przede wszystkim czytelników, którzy mieli możliwość przedpremierowej lektury najlepszej - jak stwierdziła Dagny Kurdwanowska - powieści w dorobku Magdaleny Parys.

"Biała Rika jest fantastyczna. Cudowna reporterska dyscyplina słowa.” – Magdalena Grzebałkowska

„Jak wyżej – czyta się jednym tchem.” – Kinga Dunin, Krytyka Polityczna

„Jako człowiek radia mam taką słabość do tego, że czytam nagłos bardzo często izakochałam się w Białej Rice na początku poprzez rytm.” – Weronika Wawrzkowicz, Zet Chilli

„Prawdy, nawet trudnej, nie da się ukryć. Pamięci, nawet gdy boli, nie da się oszukać. Magdalena Parys to wie i dlatego stać ją na taką szczerość.” – Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

Prawdziwe w »Białej Rice« są tylko emocje i broszka babci Riki – pisze. Autobiograficzna czy nie – nie ma to wielkiego znaczenia. Ważne, że to kawał świetnej prozy.” – Natalia Szostak, „Ksiażki. Magazyn do czytania”

Jestem zachwycona najnowszą książką Magdaleny Parys. To powieść monumentalna, bo naprawdę nie trzeba pisać książki o objętości ponad 600 stronach, aby stworzyć coś wielkiego. Biała Rika jest najbardziej intymną powieścią Magdaleny Parys, zupełnie inną niż Magik czy Tunel. Warto poznać taką Parys. Moje serce udało jej się podbić.” –  Magdalena Majcher, Przegląd Czytelniczy
Powieść o wielkiej namiętności, grzechu, zawierusze wojennej i rozłące oparta na prawdziwych wydarzeniach z biografii autorki i odkrywająca rodzinne sekrety sprzed lat. 

Bohaterka Białej Riki poznaje tajemnicę babci i jej siostry bliźniaczki – niemieckich dziewcząt z dobrego domu, które podczas drugiej wojny światowej zakochują się w Polaku. Ten nietypowy romans okazuje się niezwykle brzemienny w skutki i determinuje dalsze losy wszystkich członków rodziny. Magdalena Parys – jedna z najciekawszych pisarek współczesnych, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, Polka od lat mieszkająca w Berlinie, podejmuje w swojej najnowszej ksiąŜce tematy waŜne i aktualne: odrzucenia, poszukiwania własnej toŜsamości, emigracji. Biała Rika to wyjątkowa opowieść o ludziach bez ojczyzny; a takŜe o tym, Ŝe grzechy naszych przodków powracają w kolejnych pokoleniach…  Do mnie książka już dotarła wraz z oryginalną oprawą. Jesteście zainteresowani  jej przeczytaniem?

12 komentarzy:

 1. Bardzo interesuje mnie poznanie tej historii. Może nie teraz, ale w przyszłości chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet bardzo zainteresowana ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina by chciała się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym może się skusiła przy odrobinie wolnego czasu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej książce i chcę ją przeczytać :) Będę czekała na Twoją recenzję :)!

  OdpowiedzUsuń
 6. myślę że sporą grupę czytelniczek zdobędzie ta pozycja

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak i ja już ją mam. Ciekawe która z nas pierwsza przeczyta tę książkę! Na razie czekam na Twoją recenzję 'We troje'.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poczekam, aż pojawi się w bibliotece i wypożyczę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger