"Szarlotka" - Agata Machczyńska

"Szarlotka" - Agata Machczyńska
"I to ja jestem budowniczym mojego wszechświata, jestem autorem mojego życia. Ja piszę samą siebie. Tworzę i jestem stwarzana jednocześnie. Jestem aktem pisania".
Jabłko, rodzynki, cynamon, goździki, a czasami nawet gruszka, morela, brzoskwinia i inne owoce stanowią pyszne nadzienie szarlotki. To wieloskładnikowe ciasto podane na różne sposoby, może smakoszy łakoci bardzo zaskoczyć. Analogicznie do składu tego wypieku, prezentuje się książka Agaty Machczyńskiej, która niczym szarlotka, zrobiona została z wielu składników, połączonych w jedną, fabularną, dość zjadliwą całość.
"Proces diabła" już niebawem pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"!

"Proces diabła" już niebawem pod patronatem medialnym "Subiektywnie o książkach"!


Pamiętacie dość głośną premierą książki Adriana Bednarka pt. "Pamiętnik diabła"? Książki, która mnie przeraziła, zachwyciła i wywołała pełną gamę wielu uczuć! Autor nareszcie włączył mi zielone światło, tak bym mogła oficjalnie ogłosić zapowiedź premiery kontynuacji "Pamiętnika diabła". Już niebawem bowiem na rynku pojawi się "Proces diabła" wydany przez wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka, której mój blog patronuje medialnie!

"Podróż po miłość. Maria" - Dorota Ponińska

"Podróż po miłość. Maria" - Dorota Ponińska


"Cóż, Polski nie ma, a żyć trzeba, prawda?".
W pierwszym tomie trylogii "Podróż po miłość", Dorota Ponińska zaserwowała swoim czytelnikom barwny Bliski Wschód, sporą dozę patriotyzmu oraz dość szeroko rozbudowaną płaszczyznę historyczną, tym samym stawiając sobie samej dość wysoką poprzeczkę. Po lekturze drugiego tomu tego cyklu wiem, iż udana pierwsza część nie była dziełem przypadku, autorka bowiem kolejny raz pokazała w pełni swój kunszt pisarski, który zwyczajnie zachwyca.
"A moja mama ma w torebce psa" - Patrycja Woy-Wojciechowska, Paulina Paja Rasińska

"A moja mama ma w torebce psa" - Patrycja Woy-Wojciechowska, Paulina Paja Rasińska


W mojej torebce za każdym razem trudno cokolwiek znaleźć. Jak większość kobiet, noszę w niej bowiem niemal wszystko, gdyż nigdy nie wiem, co w danej chwili może mi być potrzebne. Moja torba jest duża i pojemna, i myślę, że bez problemu zmieściłby się w niej mały piesek, który wraz ze mną oglądałby nasz różnorodny świat. Mam tylko jeden problem - każdy z moich dwóch psich przyjaciół waży więcej ode mnie, więc ta opcja całkowicie odpada. O psie trzymanym w torebce pozostaje mi więc jedynie poczytać w książce.


"Podróż po miłość. Emilia" - Dorota Ponińska

"Podróż po miłość. Emilia" - Dorota Ponińska"Życie przemija tak szybko, zabijanie miłości to grzech... Może największy".
"Podróż po miłość" - czego byście spodziewali się po takim tytule książki? Pewnie lekkiej, powieści obyczajowej, a nawet romansu, czyli lektury, którą szybko się czyta i równie szybko zapomina. Zdradzę Wam, że to jednak tylko pozory, bowiem pod tym prostym tytułem książki, kryje się tak wiele, iż można czerpać z niej pełnymi garściami. Chcecie poczytać o miłości – bardzo proszę. A może o religii – nie ma problemu. Nutka patriotyzmu i polskiej historii? To też znajdziecie w pierwszym tomie wspaniale zapowiadającej się trylogii polskiej autorki.
O tym, jak kupiłam używane książki Stephena Kinga w świetnym stanie po 8 zł za sztukę!

O tym, jak kupiłam używane książki Stephena Kinga w świetnym stanie po 8 zł za sztukę!
Ależ mi się ostatnio trafiła okazja. Przeglądając, jak co dzień dwie grupy facebookowe poświęcone sprzedaży i wymianie książek, natknęłam się na ogłoszenie, które natychmiast zwiększyło bicie mojego serca. Otóż, jedna z osób chciała się pozbyć pięciu książek Stephena Kinga w twardej oprawie, w cenie po 8 zł za sztukę. Nie zastanawiałam się nawet chwili i od razu się zdecydowałam. Trzeba przecież łapać takie okazje, które nie zdarzają się zbyt często!

"33 dni prawdy" - Thomas Arnold

"33 dni prawdy" - Thomas Arnold


"Wie Pan, co jest największym grzechem ludzkości? (…) - Nieświadomość".
Gdybyście po przeczytaniu thrillera kryminalnego Thomasa Arnolda zostali zobligowani do odpowiedzi na pytanie, jakiej narodowości jest pisarz – z pewnością większość z Was odpowiedziałaby, iż Amerykaninem. Dlaczego? Otóż wśród czytelników panuje przeświadczenie, że powieść w typowo amerykańskim stylu może napisać wyłącznie cudzoziemiec, na pewno nie Polak. Otóż, powiem Wam, że w przypadku tej książki polska maksyma mówiąca, że "cudze chwalicie, swego nie znacie" jest jak najbardziej adekwatna, bowiem jej autor jest naszym rodakiem. Polakiem, który napisał powieść, jaka spokojnie mogłaby konkurować z największymi światowymi klasykami gatunku. Nadal nie mogę ochłonąć z wrażenia po jej lekturze.
Wasze inspirujące zdjęcie! KONKURS!

Wasze inspirujące zdjęcie! KONKURS!
Dzięki uprzejmości Błażeja Przygodzkiego, autora książki "Niech strawi cię płomień", mam dla Was jeden egzemplarz tej powieści. Ostatnio uzależniłam się od robienia książkowych zdjęć, dlatego też chciałabym i Was zachęcić do takiej formy rozrywki.

"Sam jesteś babą!" - Bogdan Gorczyca

"Sam jesteś babą!" - Bogdan Gorczyca


"Fakt, że sam się uznałem za faceta zobowiązuje najbardziej. W głębi ducha jesteśmy dla siebie najsurowszymi sędziami, bo tak naprawdę tylko my wiemy, co w nas siedzi".Na pewno wielu czytelników płci męskiej słyszało nie raz w swoim życiu hasło "nie zachowuj się jak baba", czyli nie płacz, nie wzruszaj się, musisz być twardy. Stwierdzenie to nieco stereotypowo szufladkuje typowe zachowania kobiety i mężczyzny - bo przecież jedynie chłopy wiedzą kiedy wymienić przegub napędowy, a baby jak upiec wymyślne ciasto. Gdy więc wzięłam do ręki książkę zatytułowaną "Sam jesteś babą!" zapaliła się w mojej głowie czerwona lampka. Czyżby miałaby to być lektura z treściami seksistowskimi? Okazało się, że w żadnym wypadku, bowiem to książka pełna humoru, ukazująca jacy jesteśmy na co dzień, my kobiety i wy mężczyźni.
O tym, jak znalazłam w Gdańsku piękne miejsce, pełne starych książek!

O tym, jak znalazłam w Gdańsku piękne miejsce, pełne starych książek!


W ubiegłym tygodniu, niespodziewanie przydarzyła się nam jednodniowa wycieczka do Gdańska z noclegiem. Ostatni raz byłam w tym mieście trzy lata temu, więc ochoczo spakowałam kilka rzeczy i wyruszyliśmy nad morze. Podczas przechadzki po gdańskiej starówce, na ulicy Warzywniczej zlokalizowanej na Długim Pobrzeżu, natknęłam się na mały, klimatyczny antykwariat. Nie mogłam go zwyczajnie ominąć i nie wejść do niego choćby na chwilę, chociaż grafik mieliśmy bardzo napięty.

W tym przybytku rozkoszy dla moli książkowych spędziłam dosłownie chwilę, ale muszę pokazać Wam klimat tego miejsca. Miejsca, w którym mogłabym spędzać całe dnie!

 O tym, jak książkowe prawo przyciągania naprawdę istnieje!

O tym, jak książkowe prawo przyciągania naprawdę istnieje!


Słyszeliście o prawie przyciągania, czyli o pewnej sile, która daje nam to czego pragniemy? Czy wierzycie w to, że jeśli będziecie cały czas myśleć pozytywnie i wizualizować sobie swoje marzenia, one w końcu się spełnią? Ja w to wierzę, gdyż od pewnego czasu sama tego doświadczam - moje myśli przekształcają się w materialną płaszczyznę. Nie pragnę jednak luksusowych samochodów czy markowych ubrań. Nie siedzi w mojej głowie piękna, chińska porcelana obiadowa czy kieliszki z kryształu. W mojej głowie zakotwiczyły się jedynie książki i uwierzcie mi na słowo, prawo przyciągania działa! Zresztą zobaczcie sami, ile książek w ostatnich tygodniach do mnie przywędrowało. Istny szał!

Wygrana na blogu "Niebieska obwoluta"
Richard Preston - "Strefa skażenia"
"Wolność urojona" - Edward Strun

"Wolność urojona" - Edward Strun

"Ludzie nie dojrzeli do wolności i zapewne nigdy do niej nie dojrzeją".
Posiadacie luksusowy apartament, który nabyliście dzięki kredytowi? Jesteście zatrudnieni w wielkiej korporacji, która wymaga wypracowania konkretnych norm? Stoicie dość wysoko w społecznej hierarchii, patrząc z pobłażaniem na niższe warstwy społeczeństwa? Czy czujecie się z tym wszystkim wolni? Pomyślcie przez chwilę, wystarczy bowiem lekki podmuch wiatru pod postacią spadku formy w pracy, by Wasz idealny świat zawalił się niczym domek z kart. Zwolnienie z pracy, zabranie mieszkania a co za tym idzie – utrata społecznego statusu. Czy taki mechanizm bezdusznego systemu można nazwać wolnością? I czy mamy jakąkolwiek inną alternatywę na nasze życie? "Wolność urojona" stara się odpowiedzieć na te właśnie pytania.
"Dziesięć bram świata" - Tadeusz Biedzki

"Dziesięć bram świata" - Tadeusz Biedzki

"Zza naszych pleców leci butelka. Nie jest pusta. To koktajl Mołotowa".
Na Ziemi istnieją miejsca, w których dosłownie, nie w przenośni, kończy się świat. Świat znanych nam zasad, praw, kultury i obyczajów. Do takich właśnie miejsc zabiera polskiego czytelnika Tadeusz Biedzki – podróżnik, który pokazuje to, o czym wielu z nas nie ma bladego pojęcia. Dawno nie odczułam takiego zdziwienia, jak przy tej książce.
Już jest! "Przeznaczenie znajdzie drogę"!

Już jest! "Przeznaczenie znajdzie drogę"!

8 czerwca nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazała się nowa powieść napisana przez Iwonę i Piotra Chodorków oraz Anulę Trojanowską. "Przeznaczenie znajdzie drogę" to dalszy ciąg przygód bohaterów znanych już z dwóch poprzednich części cyklu zatytułowanych "Nieczynne do odwołania" i "Hiszpański kot".

"Metalowa Dolna" - Bruno Kadyna

"Metalowa Dolna" - Bruno Kadyna"Przyjmuję to, co przeczytałem, i wyobraźnię za bazę, a silne przeżycie za zapłon. Doszło do zwarcia pod czaszką i choroba gotowa".
Kompletnie nie budzący żadnych skojarzeń tytuł tej książki, w połączeniu z okładką przedstawiającą dyski sztangowe rodem ze starej siłowni oraz intrygujący opis, nie pozwoliły mi przejść obojętnie nad lekturą tego utworu. I słusznie, bowiem "Metalowa Dolna" pomimo swojej niezbyt dużej objętości, okazała się książką na tyle abstrakcyjną, że zaczęłam się zastanawiać, czy to co nieprawdopodobne, mogłoby się rzeczywiście wydarzyć.
"Mam nadzieję, że zadowoleni będą z niej miłośnicy historii, a w szczególności Starożytnego Egiptu, ale także romantyczne dusze, które oprócz wątku przygodowego, czy historycznego, szukają w książce romansu" - Wywiad z Victorią Gische przy okazji premiery jej najnowszej książki pt. "Tajemnice królów"

"Mam nadzieję, że zadowoleni będą z niej miłośnicy historii, a w szczególności Starożytnego Egiptu, ale także romantyczne dusze, które oprócz wątku przygodowego, czy historycznego, szukają w książce romansu" - Wywiad z Victorią Gische przy okazji premiery jej najnowszej książki pt. "Tajemnice królów"Autorzy bardzo często, już dłuższy czas przed premierą swojej nowej książki, chwalą się i wzmagają ciekawość czytelników nowym dziełem poprzez różnego rodzaju informacje na portalach społecznościowych. Victoria Gische całkowicie wyłamała się z tego schematu i nie zdradziła nawet słowem, że niebawem wyda kolejną powieść. Powieść, której mam zaszczyt patronować medialnie. Zapraszam na mini wywiad z autorką odnośnie jej najnowszej książki.


Ukrywająca się pod pseudonimem, pisarka Victoria Gische to rodowita Ślązaczka, z wykształcenia i zamiłowania historyk. Pasjonuje się dziejami Starożytnego Egiptu. Mieszka w pięknym i cichym miejscu w Niemczech. Zadebiutowała dobrze przyjętą przez czytelników powieścią "Lucyfer. Moja historia". W internecie możecie znaleźć blog autorki. 
"Butik na Astor Place" – Stephanie Lehmann

"Butik na Astor Place" – Stephanie Lehmann
"Przeszłość nie znika, lecz trwa. Można dotknąć i zobaczyć jej pozostałości. Zachowana w pamiątkach staje się teraźniejszością".Styl vintage, zarówno w kulturze, sztuce jak i modzie od wielu, wielu lat niezmiernie mnie fascynuje. Uwielbiam bowiem oglądać rzeczy a także wystroje wnętrz z innej epoki, bądź stylizowane na nie, które umiejętnie połączone ze współczesnością, dają niesamowity efekt. Nie mogłam więc nie przeczytać książki, której motywem przewodnim jest właśnie moda vintage. Już bowiem samo to słowo ma dla mnie magiczną wymowę.
Moje Biedronkowe zdobycze za 4,99 zł!

Moje Biedronkowe zdobycze za 4,99 zł!


Nie mogłam się oprzeć, po prostu nie mogłam! Książki za 4,99 zł? Biedronka mnie skutecznie skusiła i wcale nie żałuję. Poszłam bowiem po książki i wyszłam tylko z książkami. Aż z czterema książkami i mało nadszarpniętym budżetem!

"W głąb lawendowych uliczek" – Klaudia Kopiasz

"W głąb lawendowych uliczek" – Klaudia Kopiasz"(...) garstka czasu, szczypta chęci i poświęcenia... A stworzysz przepis na życie "od kuchni"-".


Dlaczego ciągle narzekamy na współczesnych, młodych ludzi, którzy niczego nie czytają, niczym się nie interesują i ogólnie są straconym pokoleniem, kupionym przez facebooka i różnego rodzaju elektroniczne gadżety? Dlaczego nie mówimy o tych młodych ludziach, którzy idąc pod prąd, pisząc i czytając, czyli po prostu tworząc, dają świadectwo temu, że wcale nie jest tak źle? To właśnie o takich ludziach winniśmy mówić i dyskutować, dlatego też chciałabym Wam przedstawić Klaudię Kopiasz - siedemnastolatkę, która pomimo młodego wieku wydała już książkę. Debiut ten nie jest arcydziełem literatury, a jednak daje nadzieję. Nadzieję na to, że autorka w przyszłości rozwinie skrzydła i zacznie zachwycać swoim piórem rzesze czytelników.
Premiera książki "Te chwile" Herbjørg Wassmo oraz wizyta autorki w Warszawie

Premiera książki "Te chwile" Herbjørg Wassmo oraz wizyta autorki w Warszawie


Bezwzględna, okrutnie szczera, głęboko przemyślana i doskonale napisana – „Te chwile”, najnowsza powieść Herbjørg Wassmo 3 czerwca ukazała się w polskich księgarniach. Na kartach autobiograficznej książki norweska mistrzyni słowa – autorka „Księgi Diny” i „Stulecia” – kontynuuje rozrachunek z własną rodziną.

Przy okazji premiery książki Herbjørg Wassmo po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Już 14 czerwca o godzinie 14:00 spotka się w Warszawie z publicznością BIG BOOK Festival. W imieniu Wydawnictwa Smak Słowa zapraszam serdecznie na to spotkanie. 

"Sędzia od Świętego Jerzego" - Michael Tequila

"Sędzia od Świętego Jerzego" - Michael Tequila

"Sytuacja jest prosta: zdesperowani ludzie bez pracy i perspektyw, wielki kapitał dbający tylko o pieniądze i przywileje, nieograniczona wolność wypowiedzi oraz politycy bez skrupułów i zahamowań, to wszystko stwarza bogatą pożywkę dla ekstremistów i innych szaleńców".


Za nami wybory prezydenckie, przed nami wybory parlamentarne. I ciężko mi zgodzić z kimś, kto powie, że polityką nie interesuje się w ogóle i nie ma pojęcia, jak prezentuje się podział sił w rządzie. Dlaczego? Otóż nawet ja, chcąc nie chcąc, uczestniczę w gorących dyskusjach nad wyższością jednej partii nad drugą. Zresztą, gdzie by nie zajrzeć – czy to do gazety, czy do różnorodnych portali internetowych, wszędzie polityka. Z tego też względu lektura książki, o której dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć trafiła w bardzo dobry czas, bowiem traktuje właśnie o polityce – ubranej w karykaturalną formę.
"Fascynują mnie ograniczenia, uzależnienia różnego rodzaju i bohaterowie nimi doświadczeni, a także patologiczne relacje na linii matka – córka" - Wywiad z Katją Tomczyk

"Fascynują mnie ograniczenia, uzależnienia różnego rodzaju i bohaterowie nimi doświadczeni, a także patologiczne relacje na linii matka – córka" - Wywiad z Katją TomczykWolność - każdy z nas rozumie to słowo całkowicie inaczej. I w tym tkwi sedno, bowiem różnorodność to coś, dzięki czemu świat mieni się wieloma barwami. Różnorodność to także element, który bardzo cenię sobie w zbiorach opowiadań. A dzisiaj chciałabym Was zaprosić na rozmowę z Katją Tomczyk, pomysłodawczynią projektu "Wykup słowo", dzięki któremu powstała świetna antologia krótkich form prozatorskich.

Recenzja antologii - KLIK

Katja Tomczyk – autorka opowiadania „Mam na imię Madison”. Urodzona w 1981 roku na Lubelszczyźnie. Matka chrzestna irracjonalnych pomysłów. Wnuczka Leokadii. Pomysłodawczyni projektu „Wykup Słowo”.
"Powiedz, że mnie kochasz, mamo" - ciepła rodzinna opowieść już w księgarniach!

"Powiedz, że mnie kochasz, mamo" - ciepła rodzinna opowieść już w księgarniach!Późne gorące lato na mazurskiej prowincji. Słodki bezczas, który zmusza do refleksji, i spojrzenia wstecz na własne życie. „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” Grażyny Mączkowskiej to zanurzona w wyjątkowym mazurskim klimacie, ciepła i przejmująca historia o potrzebie bliskości. „To poruszająca opowieść, o tym, że miłość ocala” – mówi o książce Janusz L. Wiśniewski. 

Konkurs literacki "Kartka z podróży"

Konkurs literacki "Kartka z podróży"

Nareszcie, nareszcie, nareszcie! Wraz z Arturem G. Kamińskim autorem bloga "Kominek", chciałabym Was zaprosić do literackiego konkursu, w którym dzięki hojności kilku wydawnictw, mamy Dla Was mnóstwo książek. Do konkursu chciałabym przede wszystkim zaprosić osoby, które piszą i nie boją się pokazać swojej twórczości szerokiemu gronu czytelników.

Mam dla Was "Dwa życia Kiki Kain" Marty A. Trzeciak!

Mam dla Was "Dwa życia Kiki Kain" Marty A. Trzeciak!Egzemplarze konkursowe książki Marty A. Trzeciak pt. "Dwa życia Kiki Kain", której mój blog patronuje medialnie, właśnie do mnie dotarły. Chciałabym więc Was nieco zachęcić do wzięcia udziału w wieczornym konkursie, w którym będziecie mieli szansę zgarnąć pachnące nowością, dwa egzemplarze tej nietuzinkowej i wciągającej powieści.


Subiektywnie o książkach w obiektywie maja!

Subiektywnie o książkach w obiektywie maja!


Nie mogłabym zaliczyć żądnego miesiąca do udanych, jeśli nie powiększyłabym swojej biblioteczki chociażby o jedną książkę. W maju powiększenie to było naprawdę obfite, dlatego też uważam ten miesiąc za niezwykle udany, pełen pozytywnych wrażeń. Pogoda nie dopisała, ale radość w moim sercu niwelowała wszelkie, zewnętrzne niedostatki. Zapraszam na mix zdjęciowy maja!


// Paczka od dziewczyn z Sisters92 // Mnóstwo cudownych książek, jakie zasiliły moją biblioteczkę //
Gdy sukces ma gorzki smak, czyli premiera „Próżnej” Sylwii Zientek

Gdy sukces ma gorzki smak, czyli premiera „Próżnej” Sylwii ZientekMłode, pewne siebie, inteligentne, wykształcone i przekonane, że świat należy do nich – dwie przyjaciółki wkraczają w świat warszawskiej korporacji prawniczej, za cel stawiając sobie szybki awans w strukturze firmy. Okazuje się jednak, że sukces ma wyjątkowo gorzki smak, a szczęście i spełnienie marzeń czeka zupełnie gdzie indziej. Powieść „Próżna” trafiła do księgarń na początku czerwca.

"Układy. Politycy, gangsterzy, kobiety" – Waldemar Pernach

"Układy. Politycy, gangsterzy, kobiety" – Waldemar Pernach
"Krótko – wojna w 20-tym roku dała Polsce niepodległość, z której skorzystali Polacy. W dziewięćdziesiątym roku "Solidarność" dała Polsce niepodległość, którą samozwańcze elity zmarnowały".
Układ – słowo niezwykle modne w ostatnich latach, nadużywane przez różnego rodzaju media i polityków. Słowo, które weszło już do języka potocznego, i które słychać w rozmowach wśród polskich rodzin przy stole. Opatrzenie więc swojej książki tytułem "Układy" jednoznacznie wskazuje na czym autor będzie opierał konstrukcję swojego dzieła. Trudno bowiem w tym przypadku o inne skojarzenie.
"Przepraszam za krzywdę. Trzy wspomnienia z dzieciństwa" - Marcin Legawiec

"Przepraszam za krzywdę. Trzy wspomnienia z dzieciństwa" - Marcin Legawiec

Książka objęta patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"Miłość to słowo, które kryje pod sobą wiele innych znaczeń. To zaufanie, radość, szczęście, kłótnie, zazdrość, namiętność i tak mógłbym wymieniać przez pół dnia".


Pamiętam, że przy lekturze wspomnień Halszki Opfer, a w szczególności przy ich pierwszej części, czyli "Kato-Tata. Nie-pamiętnik" odkładałam co chwilę książkę, gdyż nie byłam w stanie przebrnąć przez tak wielkie pokłady ludzkiego okrucieństwa i przyzwolenia na pedofilskie zachowania. Halszka Opfer tym samym postawiła wysoko poprzeczkę literaturze, która porusza temat pedofilii w naszym kraju. Książka Marcina Legawca nawet w połowie nie wywołała we mnie takich emocji i refleksji, uważam jednak, iż taka literatura jest potrzebna, pełniąc swoistą uświadamiającą funkcję.
Byłam, zobaczyłam, zdobyłam, czyli o spotkaniu z Katarzyną Bondą i jej "Okularnikiem"!

Byłam, zobaczyłam, zdobyłam, czyli o spotkaniu z Katarzyną Bondą i jej "Okularnikiem"!


Akcja promocyjna najnowszej powieści Katarzyny Bondy pt. "Okularnik", czyli kontynuacji bestsellerowego "Pochłaniacza", to coś, czego jeszcze nie było na naszym książkowym rynku. Z tego powodu właśnie po prostu nie mogło mnie zabraknąć w poniedziałek w Łodzi, gdy o godzinie 16.30 na Plac Wolności starym Mercedesem W210 podjechała autorka we własnej osobie. 

Na miejscu byłam godzinę wcześniej, by zastanowić się, gdzie Katarzyna Bonda zaparkuje. I w zasadzie, gdy pojawiła się o umówionej godzinie, podjechała tam, gdzie czytelnicy jej machali, czyli dokładnie w tym miejscu, w którym stałam. 

Jak widzicie samochód prezentował się bardzo okazale - trudno było go nie zauważyć.

"Marsjanin" – Andy Weir

"Marsjanin" – Andy Weir
"Życie jest niesamowicie wytrwałe".Wyobraźcie sobie połączenie umiejętności Robinsona Crusoe i McGyvera, sporej dozy humoru oraz otoczenia zupełnie nieznanej Wam specyfiki jednej z planet naszego Układu Słonecznego. Wyobraźcie sobie, że w wyniku nieszczęśliwego splotu okoliczności, zostajecie zupełnie sami na Marsie. Iście fantastyczna wizja, którą przekuł na świetną książkę Andy Weir. Książkę, która gdyby nie determinacja jej autora, nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. A ja, nigdy nie miałabym możliwości przeżycia tak fascynującej przygody, podanej w iście hollywoodzkim stylu.
"Myślę, że chciałam dać dzieciom coś lekkostrawnego, bez przemocy, bez przesadnych, długich opisów przyrody, coś, co czyta się szybko, co trzyma w napięciu, co rozpala policzki i nie pozwala odejść od książki, no i w końcu odrobinkę uczy" - Wywiad z Renatą Klamerus

"Myślę, że chciałam dać dzieciom coś lekkostrawnego, bez przemocy, bez przesadnych, długich opisów przyrody, coś, co czyta się szybko, co trzyma w napięciu, co rozpala policzki i nie pozwala odejść od książki, no i w końcu odrobinkę uczy" - Wywiad z Renatą KlamerusLiteratura dla dzieci winna moim zdaniem zarówno uczyć, jak i bawić. Winna zapewniać potrzebną dziecku rozrywkę, oraz przekazywać w swojej treści niezbędne wartości, tak potrzebne w rozwoju młodego umysłu. Wszystkie te standardy spełnia pióro Renaty Klamerus, która poprzez wydanie dwóch tomów przygód Tami i jej przyjaciół, z pewnością uszczęśliwiła niejedno dziecko.


Recenzja I tom - KLIK
Recenzja II tom - KLIK


Renata Klamerus urodziła się w Bydgoszczy. Jest absolwentką studiów na Wydziale Farmacji Akademii Medycznej. Autorka obecnie mieszka w Spytkowicach, gdzie zarządza własną apteką. Wolny czas poświęca na wiersze, felietony oraz rękodzieło biżuteryjne.  
Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger