Kulisy tajnej operacji „Most” [16.06.2015 r. Warszawa]







Wraz z Wydawnictwem Fronda chciałabym Was zaprosić na promocję książki "Most. Tajna operacja przerzutu Żydów".



Czas: 16 czerwca 2015 r., godz. 18:00

Miejsce: Cafe Niespodzianka, ul. Marszałkowska 7, Warszawa

O kulisach opowiedzą:
Dariusz Wilczak - autor książki
Andrzej Gąsiorowski - współzałożyciel Art-B

Spotkanie poprowadzi Andrzej Stankiewicz - dziennikarz „Rzeczpospolitej”


Sylwetki uczestników spotkania:

Dariusz Wilczak - ​dziennikarz i reportażysta, autor słuchowisk radiowych, jeden z założycieli polskiej wersji „Newsweek”, redaktor naczelny Wydawnictwa Reporterów Fabuła Fraza. Był nagradzany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i miesięcznik „Press” oraz nominowany do Nagrody Literackiej im. J. Mackiewicza (2012).

Andrzej Gąsiorowski - w Polsce znany jako współwłaściciel, razem z Bogusławem Bagsikiem, przedsiębiorstwa o nazwie Art-B. Od ponad dwudziestu lat obywatel Izraela. W swoim nowym kraju bardziej znany jako filantrop, założyciel Helping Hand Coalition – organizacji zajmującej się pomocą rodzinom ofiar Holokaustu i żydowskim emigrantom – muzyk, kompozytor, przyjaciel wielu artystów i polityków.

Andrzej Stankiewicz - dziennikarz „Rzeczpospolitej”, a wcześniej „Wprost” i „Newsweeka”. Studiował inżynierię komputerową i japonistykę, a ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym głównej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski (2003). W konkursie MediaTORy 2011, zorganizowanym przez studentów kierunków dziennikarskich z całej Polski, zdobył nagrodę NawigaTOR dla najlepszego publicysty.

Przy publikacji takich ogłoszeń żałuję, że nie mieszkam w Warszawie. Tyle ciekawych spotkań mnie bowiem omija. Może jednak ktoś z Was się skusi?

10 komentarzy:

 1. Ehhh, mnie to w ogóle wszystkie imprezy omijają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety dla mnie za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 3. I co z tego, że mieszkam w Warszawie? I co z tego, że jest tu tyle ciekawych spotkań? Poszłabym bardzo chętnie, ale niestety muszę się skupić na spotkaniach zawodowych, które często mi stają na drodze i nie pozwalają na przyjemności :(

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystk oco dobre dzieje sie w Wawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Daleko nie mam, jednak nie do końca interesuje mnie ta tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A będzie recenzja z spodkania?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam już inne plany na wtorek. Ale faktycznie w Warszawie najwięcej się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz rację przy takich okazjach tylko żałuję bo ogólnie nie przepadam za wielkimi aglomeracjami miejskimi - jestem miłośnikiem przyrody i kocham nasze polskie Kaszuby :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger