Nowości Zysk i S-ka 8.06 - 15.06


W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiło się sporo nowości wydawniczych, które chciałabym Wam pokrótce przedstawić. Zapraszam na przegląd.


Piękny nieznajomy
Christina Lauren

Format: 140 x 205 mm
Stron: 368
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 15.06.2015
Sugerowana cena det.: 32,90 zł


Kontynuacja międzynarodowego bestsellera Piękny drań.
Uroczy angielski playboy oraz dziewczyna, która postanowiła żyć pełnią życia. I sekretny związek przepojony
namiętnością. Uciekając od niewiernego partnera i nieudanego związku, Sara Dillon przenosi się do Nowego Jorku. Szuka zabawy bez zobowiązań. Spotkanie w klubie z intrygującym i seksownym nieznajomym ma takie być. Sara chce odkryć niegrzeczną stronę swej kobiecej natury, a poznany mężczyzna zgadza się być jej przewodnikiem w tej podróży… Nie jest tajemnicą, że Max Stella lubi kobiety, chociaż jeszcze nie trafił na taką, którą chciałby zatrzymać przy sobie na dłużej. Przystojny drań z Wall Street ma na swym koncie wiele podbojów, lecz dopiero przy Sarze zaczyna się zastanawiać, czy liczy się dla niego coś więcej. 

"to ostra przejażdżka po świecie dzikich namiętności, pożądania, niegrzecznych Piękny nieznajomy zabaw, ale także historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zaufania. Miejscami zabawna, innym razem wzruszająca opowieść o Sarze i Maksie, których przeznaczenie wrzuca najpierw w świat nieokiełznanych pragnień, a potem pokazuje, że najważniejsza w życiu jest miłość i wierność. Gorąco polecam!".

Agnieszka Lingas-Łoniewska
autorka bestsellerów Zakręty losu i Szukaj mnie wśród lawendy


*******Przypadki Callie i Kaydena
Jessica Sorensen

Format: 140 x 205 mm
Stron: 368
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 15.06.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł


Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości. Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawiła się ona… Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą... Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia.

"Ta książka jest zarazem ciężka i lekka, radosna i smutna, przygnębiająca i dająca nadzieję. Początek jest mocny, środek dobry i wciągający, a zakończenie wstrząsające i emocjonalne. Ciekawa i mocna książka, poruszająca ciężkie tematy, napisana w dobry sposób. Dużo emocji, które pochłaniają czytelnika. Zdecydowanie polecam!"
Marlena Harasim


*******


Stalowe Serce
Brandon Sanderson


Format: 135 x 205 mm
Stron: 444
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Joanna Szczepańska
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 15.06.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł


W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem. Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami. Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. Teraz, w mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt
prócz Mścicieli.


*******


Władca Pierścieni Tom 1: Bractwo Pierścienia
J.R.R. Tolkien


Format: 140 x 205 mm
Stron: 586
Okładka: miękka
Seria: WŁADCA PIERŚCIENIA
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łóziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 15.06.2015
Sugerowana cena det.: 19,00 zł


Pierwsza część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena. W spokojnej wiosce w Shire młody hobbit Frodo zostaje obarczony niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Ma on podjąć niebezpieczną podróż przez Środziemie do Szczelin Zagłady, by tam zniszczyć Pierścień Jedyny. Musi bowiem udaremnić niecne plany Władcy Ciemności…


*******


Władca Pierścieni Tom 2: Dwie wieże
J.R.R. Tolkien


Format: 140 x 205 mm
Stron: 496
Okładka: miękka
Seria: WŁADCA PIERŚCIENI
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 15.06.2015
Sugerowana cena det.: 19,00 zł


Druga część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena. Po śmierci Boromira i pojmaniu Merry’ego i Pippina rozbite Bractwo Pierścienia podąża niestrudzenie ku swemu przeznaczeniu, choć żaden z jej członków nie wie, co dzieje się z Samem i Frodem. A tropiony przez Nazgule Powiernik Pierścienia z uporem idzie dalej. Podążając za Gollumem, przemierza Martwe Bagna, by stanąć wreszcie u stóp Minas Morgul - przerażającej fortecy strzegącej drogi do Krainy Cienia...


*******


Władca Pierścieni Tom 3: Powrót króla
J.R.R. Tolkien


Format: 140 x 205 mm
Stron: 600
Okładka: miękka
Seria: WŁADCA PIERŚCIENI
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 15.06.2015
Sugerowana cena det.: 19,00 zł


Trzecia część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena. Zebrały się armie Władcy Ciemności, a jego przerażający cień sięga coraz dalej. Połączone siły ludzi, krasnoludów, elfów i entów stają naprzeciw nawałnicy mroku. Tymczasem Frodo i Sam uparcie wędrują w głąb Mordoru, zamierzając zrealizować cel ich heroicznej misji i zniszczyć Pierścień Jedyny.


*******


red. G.R.R. Martin
Wieża asów


Format: 140 x 205 mm
Stron: 560
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Dzikie karty
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 08.06.2015
Sugerowana cena det.: 39,90 zł


Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. Dzikie karty opowiadają ich historię. Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy nad nowojorskim niebem uwolniono niezwykłego wirusa dzikiej karty, zdolnego do przekształcania genów. Stworzył on obdarzonych potężnymi mocami asów oraz dziwacznych, zniekształconych dżokerów. Po trzydziestu latach przed ocalonych dotknął nowy koszmar Z otchłani kosmosu przybywa Rój - śmiertelne zagrożenie zdolne zniszczyć całą planetę. Asowie i dżokerzy muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści, by stanąć do bitwy, której nie mogą przegrać… Wśród autorów Wieży asów znajdziemy prawdziwych „gigantów” literatury science fiction i fantasy: George’a R. R. Martina, Rogera Zelazny’ego, Pat Cadigan czy Waltera Jona Williamsa.


*******


Mały bies
Fiodor Sołogub


Format: 135 x 205 mm
Stron: 464
Okładka: twarda z obwolutą
Seria: Mała klasyka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: René Śliwowski
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 08.06.2015
Sugerowana cena det.: 39,90 zł


Wybitna rosyjska powieść psychologiczna, łącząca w sobie największe zdobycze prozy Gogola, Czechowa i Dostojewskiego Przejmujące studium zła, osadzone w realiach prowincjonalnej Rosji. Bohaterem powieści jest Ardalion Pieriedonow, prowincjonalny nauczyciel gimnazjalny obdarzony zaufaniem zwierzchników i otoczenia, a w rzeczywistości pastwiący się nad uczniami zbrodniarz i maniak. Naszkicowany w powieści świat rosyjskiej prowincji z czasów schyłku carskiego imperium staje się metaforą całego państwa, by nie powiedzieć: świata. Miasteczkiem rządzi strach i biurokracja, a na szczycie tej piramidy fałszu i upodlenia zasiada ktoś odległy i nierealny – wszechmocny car. Powieść Sołoguba, stanowiąca na różnych poziomach polemikę nie tylko z Tołstojowską wiarą w człowieka, ale też z mrocznymi kreacjami bohaterów Dostojewskiego, ma jednak wymiar zdecydowanie przekraczający zasięg lokalny i historyczny. Postać popadającego w paranoję Pieriedonowa, człowieka okrutnego i bezwzględnego, nikczemnego donosiciela i potencjalnego „bojówkarza”, ma charakter uniwersalny i ponadczasowy, głównie w wymiarze psychologicznym. Konsekwencja, z jaką Sołogub obnaża wnętrze swoich bohaterów, bez wyjątku nikczemnych lub pustych, nie pozostawiając ani promyka nadziei, zjednała mu renomę najwybitniejszego rosyjskiego wyraziciela pesymistycznych nastrojów fin de siecle’u i zapewniła trwałe miejsce w literaturze światowej.


Zainteresowała Was jakaś książka?

24 komentarze:

 1. Intrygują mnie "Przypadki Callie i Kaydena" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przypadki Callie i Kaydena" zainteresowały mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przypadki Callie i Kaydena" z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem oczywiście za "Pięknym nieznajomym" i "Przypadkami Callie i Kaydena". Obydwie mnie bardzo, bardzo zainteresowały:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypadki Callie i Kaydena kuszą najbardziej :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypadki Callie i Kaydena chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przypadki Callie i Kaydena mnie zainteresowały ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny nieznajomy! A to dlatego, że własnie kończę Pięknego drania i to naprawdę wciąga:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie zapowiadają się niezwykle apetycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam chrapkę na "Przypadki" ale musiałam zrezygnować. Bo kupka była za duża. A teraz zmalała i żałuję :P

  OdpowiedzUsuń
 11. "Przypadki Callie i Kaydena" brzmią ciekawie. Tolkien - czytałam i oglądałam więc polecam także. Ładne grafiki wszystkich okładek. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Osobiście polecam ''Przypadki...''. Są cudne w każdym calu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przypadki Callie i Kaydena
  Jessica Sorensen

  - muszę kupić :]

  OdpowiedzUsuń
 14. Ostatnia chyba najbardziej mnie ciekawi :). Ostatni pisałaś o "Dziesięć bram świata" - skusiłam się, dałam narzeczonemu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo chciałabym poznać "Przypadki Callie i Kaydena" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaintrygowałaś mnie Sandersonem

  OdpowiedzUsuń
 17. 1 i 2 tytuł oraz Mały bies mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 18. No no, kilka dla siebie widzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gdy tylko patrzę na cenę Władców Pierścieni to aby mi się oczy cieszą :D
  Nareszcie jakaś normalna, przyzwoita cena za taki kawał porządnej literatury!
  Na pewno przeczytam, a wydawnictwu ślę pięknego buziaka za taki prezent!

  OdpowiedzUsuń
 20. Większość! Szczególnie ciekawi pozycja pierwsza(czytałam już tom I i był niezły), do tego ten romans na drugim miejscu intryguje. ;) Martin i Sanderson równie mocno ciekawią. ;) Będziesz coś recenzować?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Chciałabym mieć us iebie to wydanie Władców Pierścieni. Jest niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mnie niestety nie - mam swoją listę książkowych must have i się jej trzymam :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger