Nowości Zysk i S-ka + Zaproszenie na spotkanie autorskieW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na krótki przegląd.Oczy sowy
Mercedes Lackey, Larry Dixon

Stron: 456
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: TRYLOGIA SOWIEGO MAGA
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Dla Dariana nadszedł czas, by powstać i walczyć!
Minęły cztery lata od czasu, gdy rodzinna wioska Dariana została złupiona i spalona przez hordę barbarzyńców. Chłopak schronił się w leśnych ostępach wśród ludu Sokolich Braci, gdzie szybko odnalazł powołanie swego życia jako uczeń Justyna, maga i uzdrowiciela. Sąsiedztwo Braci stwarza mieszkańcom Valdemaru gwarancję bezpieczeństwa, a przynajmniej zmniejsza zagrożenie ze strony złej magicznej energii. W końcu Darian postanawia wrócić do domu. Jednak nawet poznane mistyczne tajemnice starożytnej rasy nie uchronią go przed czyhającymi nowymi niebezpieczeństwami. Do kraju zbliża się bowiem kolejne plemię okrutnych barbarzyńców, którzy zostawiają za sobą spaloną ziemię… Czy sojusz Valdemarczyków i Sokolich Braci zapewni im zwycięstwo i przywróci pokój?
******Historia Poznana
Magdalena Sprenger

Stron: 192
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 19,90 zł

Historia z czasów księcia Mieszka o odważnym chłopcu imieniem Poznan, któremu los wyznaczył ważne
zadanie. Przed chrztem Polski, kiedy słowiańskim grodem władał książę Mieszko, jego poddani od pewnego czasu żyli w strachu i niepewności. Co noc w ich gospodarstwach zjawiał się dziwny stwór z lasu nazywany Wrzaskunem, który zabijał zwierzęta. Nie pomagały zaklęcia Starej Ruty, ani pułapki zastawione na potwora. Gdy, jednego razu Wrzaskun udusił gąski ukochanej babci dwunastoletniego Poznana, ten wypowiedział mu wojnę .Chłopiec wraz z przyjaciółmi - Przybojem, jego siostrą Żywią oraz wojowniczą Damroką obmyślili plan wyprawy do puszczy w celu zgładzenia stwora. Ku uciesze mieszkańców grodu, Wrzaskun został pokonany przez Poznana. Ale od tego momentu w życiu chłopca zaczęły dziać się dziwne rzeczy… Co oznaczał znak, który w noc dziadów złożyła na czole Poznana Stara Ruta? Dlaczego Mszczuj, ojciec chłopca nie wracał z wyprawy? Czy Poznan spełni swoje marzenie, by dostać się do drużyny księcia Mieszka? Jakiego zadania wyznaczonego mu przez los, musi podjąć się chłopiec. Książka jest zwieńczeniem rocznego projektu edukacyjnego ,,Wypisz, wymaluj’’, prowadzonego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci na poznańskim Ostrowie Tumskim. Grupa uczniów ze szkół podstawowych brała udział w zajęciach z archeologami. Efektem tych spotkań są m.in. prace plastyczne ilustrujące życie i przygody dzieci mieszkających na wyspie we wczesnym średniowieczu.Wydawnictwo Zysk i S-ka wraz ze Związkiem Literatów Polskich zaprasza również na spotkanie z Witoldem Michałowskim, autorem książki "Ossendowski. Podróż przez życie". Książka prezentuje najnowsze spojrzenie na bogatą biografię najbardziej znanego, po Henryku Sienkiewiczu, polskiego pisarza na świecie. Jego dzieła do dziś ukazują się w przekładach na język włoski, angielski, mongolski czy rosyjski. 


Spotkanie autorskie z Witoldem Michałowskim promujące jego najnowszą książkę "Ossendowski. Podróż przez życie"


10 czerwca g. 18:00
Związek Literatów Polskich
Dom Literatury w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 87/89

Wstęp wolny
Spotkanie poprowadzi Andrzej Zaniewski
Gościem specjalnym będzie ambasador Mongolii  J.E. Ganbaatar Adiya 
  
Antoni Ferdynand Ossendowski nie bał się żyć. Przygodami tego mistrza pióra i niepokornego podróżnika można by obdarzyć co najmniej kilka biografii. Dotarł do Wrót Agharty w Kraju Urianchajskim (obecna Tuwa) i usiłował rozgryźć mechanizm działania broni psychotropowej. Poznał ostatniego mongolskiego chana, barona von Ungern-Sternberga, i rzekomo nawet wiedział, gdzie został ukryty jego legendarny, nieodnaleziony do dzisiaj skarb. Podróżował po Afryce, gdzie w dorzeczu rzeki Niger, w Grobie Białego Człowieka, zrealizował pierwszy polski filmowy reportaż egzotyczny. Odwiedzał kraje arabskie, przestrzegając przed zagrożeniem, jakim mogą się stać ich mieszkańcy, gdy dotrze do nich bolszewicka zaraza. Jest autorem pierwszej powieści biograficznej o Leninie i wspaniałych opisów Kresów Wschodnich. Kochały go dzieci za piękne bajki, które dla nich pisał, i młodzież za pełne niesamowitych przygód relacje o dziejach przodków. 
"Ossendowski zasłużył albo na nagrodę geografów za podróże, albo na Nobla za wyobraźnię pisarską".
Krzysztof Masłoń

Zainteresowała Was któraś z książek? A może wybierzecie się na spotkanie autorskie?

19 komentarzy:

 1. ,,Historia Poznana" zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znalazłam tu raczej nic dla siebie :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Chwilowo nie planuję przeczytać,może innym razem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na spotkanie autorskie się nie wybieram, jednak oczy sowy mogą być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Smaczne kąski, szczególnie ta pierwsza. Piękna okładka :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. "Oczy sowy" mogłyby być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta druga książka może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Właściwie wszystkie trzy pozycje bardzo mnie zainteresowały! :) Do Mercedes Lackey, Larry Dixon oraz opowieści o Sokolich Braciach i Valdemarze mam ogromną słabość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem nic mnie szczególnie nie zaciekawiło ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie miałam w rękach książek tego typu. Z tej dziedziny, to raczej filmy widziałam :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo spodobał mi się tytuł " Oczy sowy"

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety żadna z powyższych pozycji nie wzbudziła mojego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger