Czerwcowe nowości Frondy - Nadzieja na dziecko | Zbadaj ewolucję | Fronda Lux 75
W czerwcu wydawnictwo Fronda skupia się wokół naprotechnologii i ewolucji. Redakcja kwartalnika Fronda Lux publikuje m.in. nieznane opowiadanie Marka Nowakowskiego.  

NADZIEJA NA DZIECKO CZYLI CAŁA PRAWDA O NAPROTECHNOLOGII – wywiad Tomasza P. Terlikowskiego z prof. Thomasem W. Hilgersem [premiera 18.06.2015 r.]

Naprotechnologia to gałąź medycyny, która w sposób naturalny umożliwia poczęcie dziecka. Nadzwyczaj skuteczna, przyjazna kobiecie, współpracująca z jej naturalnym cyklem rozrodczym, a przy tym minimalizująca skutki uboczne. Jej twórcą jest amerykański lekarz, prof. Thomas W. Hilgers. Wieloletnia praktyka lekarska profesora Hilgersa i wielu innych lekarzy ginekologów dowiodła, że większość rzekomo bezpłodnych par jest źle diagnozowana. Naprotechnologia jest metodą szukania prawdziwych przyczyn niepłodności, daje parze szansę na rzeczywiste leczenie, a następnie na poczęcie dziecka w sposób naturalny.

Spis treści oraz fragment


ZBADAJ EWOLUCJĘ. ARGUMENTY ZA I PRZECIW NEODARWINIZMOWI – tłumaczenia dokonał Michał Chaberek OP (autorzy: Stephen C. Meyer, Paul A. Nelson, Jonathan Moneymaker, Scott Minnich, Ralph Seelke) [premiera 29.06.2015 r.]

Dlaczego po 150 latach od swojego powstania teoria ewolucji pozostaje nadal teorią a nie faktem? Gdzie są słabe i mocne punkty tej teorii? Co skłania współczesnych biologów i antropologów do poszukiwań koncepcji alternatywnych?

Pierwsza na polskim rynku książka przedstawiająca obie strony sporu o ewolucję w sposób popularny i zrozumiały dla wszystkich. Zarówno dla nauczycieli, studentów, jak i rodziców. Pięciu amerykańskich naukowców prezentuje obecny stan wiedzy na temat początków życia na Ziemi. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami, rycinami i tabelami.


Strona o książce (wersja anglojęzyczna)
Spis treści oraz fragment

FRONDA LUX 75 – Kwestia charakteru


Nieznane opowiadanie Marka Nowakowskiego: "Nic mnie to nie obchodzi!" - to prawdziwe odkrycie Frondy Lux. Dwa opowiadania dedykowane pisarzowi napisali z kolei Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek. Ten pierwszy mówi również o prawdziwie męskiej literaturze, o plugawym życiu i psotach Tomka Sawyera. Świeżej prozy dostarczyli także Wacław Holewiński i Jarosław Jakubowski. Marek Kochan przybiegł z dramatem. 

Fronda Lux 75 wyprawia się także do Afryki, zarówno tej czarnej, która zafascynowała europejskich malarzy, jak i tej, o której dzisiejszy świat chciałby zapomnieć - Afryce prześladowanych Koptów. A wszystko to zaprawione najprawdziwszą grypserą więzienną.

Zainteresowała Was jakaś książka z tych zapowiedzi?

11 komentarzy:

 1. Tym razem nie widzę nic dla siebie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też raczej nie widzę. No ale cóż... Wezmę się za nadrabianie książkowych zaległości z parapetu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1 i 2 pozycja mnie kusi. Zawsze jak odwiedzam Twojego bloga znajduję jakieś cudowności :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwestia charakteru, ta pozycja wydaje mi się ciekawa, chociaż o ewolucji też chętnie przeczytałabym coś:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Zbadaj ewolucję", ta książka wydaje mi się ciekawą propozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe pozycje, jednak nie wiem czy się na nie zdecyduje..

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytam tych książek, ale najbardziej ta pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmm chyba żadna z tych pozycji nie zaciekawiła mnie na tyle, aby do niej zerknąć. Niezbyt interesuje mnie taka tematyka, ale gdybym miała wybierać, to chyba byłaby to jednak ta pierwsza.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger