Ulubiona kultura w 120 sekund, czyli o tym, jak ruszył Mój Empik!

Ulubiona kultura w 120 sekund, czyli o tym, jak ruszył Mój Empik!W ostatnich dniach sierpnia w sondzie ulicznej zapytano Polaków o kulturę – o ich preferencje i zainteresowania. Nikt nie podejrzewał, co może zdarzyć się w ciągu dwóch minut. W ekspresowym tempie w centrum miasta wyrastały spersonalizowane oazy relaksu spełniające kulturalne marzenia. W ten sposób promowano nowy program lojalnościowy – Mój Empik.
Wygraj książkę Joanny Stovrag - konkurs!

Wygraj książkę Joanny Stovrag - konkurs!
Joanna Stovrag przygotowuje wydanie wznowienia jej autobiograficznej książki pt. "Jeszcze żyję... Historia prawdziwa", której recenzję możecie przeczytać pod tym linkiem - KLIK. Czytelnicy mojego bloga mają jednak możliwość wygrania aż trzech egzemplarzy książki jeszcze w jej pierwszym wydaniu. Zapraszam na prosty konkurs.
"Potęga pozorów" – Izabella Gądek

"Potęga pozorów" – Izabella Gądek


"Są prawdy, których lepiej nie znać. Słowa, których lepiej nie usłyszeć i chwile, które nie powinny zaistnieć".


Od dawna, nie miałam w ręku takiej książki, w której na tylu stronach pozaznaczałabym ważne dla mnie myśli, spostrzeżenia i trafne wnioski. I pomimo faktu, że publikacja ta jest zbiorem, do którego sięgałam kilkakrotnie, poznając jej kolejne odsłony, wiem, że jeszcze do słów autorki wrócę. Ich uniwersalizm jest bowiem aż nazbyt widoczny, czyniąc tę książkę dziełem ponadczasowym, dla każdego, bez wyjątku.
Bajki Disneya czy lektury szkolne, czyli co wybrać?

Bajki Disneya czy lektury szkolne, czyli co wybrać?
W ostatnich dniach w kioskach pojawiły się dwie kolekcje książek dla dzieci. Tego samego dnia mój mąż upolował dla mnie obydwa pierwsze tomy, dzięki czemu mogę wam dzisiaj powiedzieć, którą z tych kolekcji warto wybrać, jeśli macie taki sam dylemat jak i ja. Bajki Disneya czy lektury szkolne - oto jest pytanie!
"Dokumenty z Łeby" – Loco

"Dokumenty z Łeby" – Loco
"(…) sukces opiera się na grze pozorów i rachunku prawdopodobieństwa".Byliście kiedyś w Łebie? Jeśli odpowiecie na to pytanie twierdząco to książka ta z pewnością przypomni wam klimat tego nadmorskiego miasteczka i jego topografię. A jeśli nigdy nie mieliście okazji tam wypoczywać, to być może zachęci was do odwiedzenia tego miejsca w wakacje, pełnego tłumów ludzi i ładnych plaż. Mnie zachęciła na tyle, że przez nią właśnie swój urlop spędziłam w Łebie.
Z książką na urlopie!

Z książką na urlopie!Nie jestem w stanie wziąć urlopu od książki, gdyż czytanie dla mnie to stały element każdego dnia, na który zawsze znajdę czas. Będąc więc na prawdziwym urlopie, siła przyciągania dosłownie otacza mnie miejscami i ludźmi, którzy z literaturą mają dużo wspólnego, a często także z całą kulturą książki. Pisałam wam w ostatnich dniach o zupełnie przypadkowym spotkaniu w Łebie pewnej autorki, a także o wieczorze autorskim Krzysztofa Zanussiego. A dzisiaj chciałabym wam pokazać uchwycone przeze mnie chwile - oczywiście wszystkie oscylujące w temacie lifestyle książkowy.

Udało mi się złapać pogodę.

Nowości wydawnictwa MG już niebawem w księgarniach!

Nowości wydawnictwa MG już niebawem w księgarniach!
Kiedy na początku roku wydawnictwo MG proponowało czytelnikom debiut Janiny Lesiak – Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej – mogło mieć tylko nadzieję, że przyjmiecie tę książkę życzliwie. Wydawnictwo mogło jedynie marzyć, że nowa Autorka podbije serca czytelników. Tak się właśnie stało.
"Jeszcze żyję… Historia prawdziwa" – Joanna Stovrag

"Jeszcze żyję… Historia prawdziwa" – Joanna Stovrag


"Nie wiedziałam, że cisza może dźwięczeć, wyć, świstać, a nawet być ostrą bronią, która napada z ukrycia".


Okno to symbol otwarcia się na świat, a co za tym idzie, tolerancji i poszanowania inności. Okno na okładce tej książki i jego dalsze tło, przedstawiające zniszczone budynki to zapowiedź tego, że niestety czasami otwartość nie chroni przed tym, co najgorsze, czyli przed siejącą zniszczenie w ludzkich sercach i ciałach, wojną. Na szczęście na pierwszym planie są też piękne tulipany, zwiastujące w tym przypadku nadzieję. Nadzieję na to, że takich szczęśliwych w swoim finale historii, było więcej.
O tym, jak Krzysztof Zanussi pojawił się niespodziewanie w Łebie!

O tym, jak Krzysztof Zanussi pojawił się niespodziewanie w Łebie!
Parę dni temu opisywałam wam moje zupełnie przypadkowe spotkanie autorskie w namiocie z tanią książką pod Kościołem w Łebie. Otóż w tym samym namiocie, znalazłam wówczas ulotkę zapraszającą na wieczór autorski z Krzysztofem Zanussim, który promował zarówno wydaną w 2015 r. swoją książkę pt. "Strategie życia", a także film. Będąc w Łebie, musiałam się tam pojawić!
"Nie martw się, to tylko życie" – Adam Szewczyk

"Nie martw się, to tylko życie" – Adam Szewczyk"Dobre ma swoje zło, niebo ma swoje piekło, zwycięstwo ma przegraną, góra ma dół, czerń ma biel, a samotność nie ma nic, nawet to jej odebraliśmy".

Nie myślimy o śmierci, nie rozmawiamy o niej, wypieramy ją z naszego życia. A przecież każdego z nas, bez wyjątku, dopadnie, odsłaniając tym samym największy sekret ludzkiej egzystencji – co dalej? Co wydarzy się, gdy wydamy nasze ostatnie tchnienie? Scenariusz, jaki wykreował Adam Szewczyk zarówno przeraża, jak i napawa optymizmem. Wszystko bowiem zależy od tego, jak każdy z nas pokierował swoim największym darem.
"Siedem listów z Paryża" – Samantha Vérant

"Siedem listów z Paryża" – Samantha Vérant


"- A teraz rozumiem. Pani jest amerykańską królewną, a pan francuskim żabim królem!".


Gdybym otrzymała tę książkę bez wiedzy o tym, iż to historia, która wydarzyła się naprawdę – powiedziałabym wam, że jej fabuła jest do bólu sztampowa i zbyt mało realistyczna. Jednak ten scenariusz nie powstał w głowie romantycznej duszy jakiegoś pisarza, lecz napisało go samo życie. Życie, któremu nie dorówna żadna, nawet najbardziej rozwinięta, ludzka wyobraźnia.
O tym, dlaczego kocham nadmorskie deptaki!

O tym, dlaczego kocham nadmorskie deptaki!
Pyszne gofry, dobre lody, różne bibeloty i to, co kocham najbardziej, czyli namioty z tanią, a nawet najtańszą książką. Nie ukrywam, że będąc nad naszym polskim morzem, zawsze szykuję sobie pewną kwotę pieniędzy na zakupy książkowe. Nic tak bowiem nie poprawia mi nastroju po zmieniającej się jak w kalejdoskopie pogodzie na plaży, jak wyszperanie fajnych tytułów za grosze. A w tym roku pogoda niestety w ogóle mi nie dopisała, więc namioty osłodziły mi brak opalenizny.
Zalajkuj i wygraj - konkurs!

Zalajkuj i wygraj - konkurs!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czytam, mam dla was dwa egzemplarze autobiograficznej książki Janki Szczęsnej pt. "Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki". Zapraszam na bardzo prosty konkurs wszystkich właścicieli kont na facebooku.
"Skazaniec. Za garść srebrników" – Krzysztof Spadło

"Skazaniec. Za garść srebrników" – Krzysztof Spadło

"Jeżeli ktoś by mnie zapytał czy świat i życie są sprawiedliwe, to bez wahania odpowiem, że nie".

Za coś takiego, czym uraczył mnie Krzysztof Spadło, powinna być zasądzona kara dożywotnich spotkań, na których autor winien tłumaczyć się, dlaczego w taki bezwzględny sposób, pozostawiając w wielkim szoku swoich czytelników, kończy poszczególne części w serii "Skazaniec". Powiem wprost - jestem wściekła na autora, że tajemnica głównego bohatera nadal nią pozostała, a zakończenie po prostu wbiło mnie w fotel.
O tym, jak poszłam na śniadanie, a wróciłam z książką!

O tym, jak poszłam na śniadanie, a wróciłam z książką!

Takie zdarzenia mogą spotykać tylko mnie. Nasz pierwszy poranek na urlopie w Łebie - dodam, że niedzielny poranek. Wstajemy z mężem dość wcześnie, idziemy rozeznać się w cenach śniadań w przybocznych lokalach. Koło naszej kwatery znajduje się Kościół, a tuż obok niego namiot z tanią książką, którego zauważyłam już poprzedniego dnia. Jest godzina 8:30 rano, namiot jest otwarty, wchodzę. I dopada mnie moje książkowe przeznaczenie.
"Zdrowy detoks" – Ewa Jarosz

"Zdrowy detoks" – Ewa Jarosz

"Pamiętaj, że nie istnieje żadna ,,cudowna dieta,, czy ,,cudowna kapsułka na odchudzanie,,".

Nie liczcie na żadne rewelacyjne diety, które w ciągu miesiąca przemienią waszą sylwetkę w ciało sportsmenki i w jakiekolwiek środki, które pozwolą wam nagle zmniejszyć liczbę kilogramów. Wszystko nad czym musicie popracować to głowa i przyzwyczajenia, które pielęgnowane latami, wyrobiły kiepskie nawyki żywieniowe, nie pomagające, a wręcz szkodzące waszemu organizmowi. Być może ta publikacja będzie waszym pierwszym krokiem do świadomego odżywiania.
"Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki" – Janka Szczęsna

"Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki" – Janka Szczęsna

"(…) kurwa uśmiecha się szczerze tylko dwa razy – wtedy, gdy płacą, i wtedy, gdy wychodzą".


To jak mawiają niektórzy, najstarszy zawód świata – biznes, który opłacał się zarówno kilka stuleci temu, opłaca się dzisiaj i będzie opłacał się w przyszłości. Zawód, dzięki któremu w godzinę można zarobić czasami tyle, na ile normalny człowiek musi pracować przez cały miesiąc. Zawód, który wzbudza zarówno odrazę, potępienie, ale także swego rodzaju podziw. Lektura "Wyznania" wzbudziła we mnie wszystkie te uczucia jednocześnie.
"(...) warto mieć marzenia, ale nie mogą one stać się naszą obsesją" - wywiad z Moniką Zajas, autorką książki "Autodestrukcja"

"(...) warto mieć marzenia, ale nie mogą one stać się naszą obsesją" - wywiad z Moniką Zajas, autorką książki "Autodestrukcja"
Długo nie zapomnę porażających historii opisanych w książce pod wiele mówiącym tytułem, czyli w "Autodestrukcji". Dzisiaj zaś chciałabym was zaprosić na inspirującą rozmowę z jej autorką, czyli Moniką Zajas.
Recenzja książki - KLIKMonika Zajas to mieszkanka Polanki Wielkiej, małej miejscowości koło Oświęcimia. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, na którym ukończyła aż dwa kierunki – artystyczny oraz pedagogiczny. Jest marzycielką z głową pełną pomysłów, mamą i żoną. Zadebiutowała książką pt. "Biała izba" wydaną pod panieńskim jeszcze nazwiskiem.
"Jeden wieczór w Paradise" – Magdalena Majcher

"Jeden wieczór w Paradise" – Magdalena Majcher
"Teraz nikt nie próbuje naprawiać tego, co się zepsuło, bo przecież zawsze można kupić coś nowszego, bardziej modnego".Scenariusze naszego życia są powtarzalne, bowiem podobno wszystko już było. Nie dziwi mnie więc fakt, że książki, które czytam, w szczególności te pochodzące z nurtu literatury obyczajowej, nie zaskakują mnie niczym nowym w temacie poruszanych problemów. Moje oczekiwania oscylują wówczas wokół sprawnie opowiedzianej historii, która skłoni mnie chociażby do chwilowej refleksji. W przypadku tej książki w dużej mierze się to właśnie udało.
O tym, jak zdobyć 30 książek za niecałe 80 zł!

O tym, jak zdobyć 30 książek za niecałe 80 zł!
Uzależnienie to z definicji - nabyty stan zaburzenia zdrowia psychicznego albo psychicznego i fizycznego, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności. Cóż, z pewnością jestem uzależniona od gromadzenia książek, w tym od zdobywania ich różnymi kanałami, między innymi na portalu Graty z chaty, na którym ludzie oddają swoje rzeczy zupełnie za darmo. Jedyna tylko drobnostka, jaka nie pasuje mi w tej definicji odnośnie mojej osoby to przymus, bowiem w moim przypadku zamieniłabym je na przyjemność. Tak, tyle zdobyczy to jedna, wielka radość!
Subiektywnie o książkach w obiektywie lipca!

Subiektywnie o książkach w obiektywie lipca!
W lipcu skończyłam niestety trzydzieści lat, co samo w sobie nie jest dla mnie najlepszą wiadomością. Pocieszam się jednak tym, że podobno najlepszy okres dla kobiety zaczyna się w dzisiejszych czasach właśnie po trzydziestce. Jedno jest także pewne - nie ważne ile będę mieć lat - 10, 20 czy 50 bowiem zawsze będę czytać. I oby zawsze było tak jak w lipcu, czyli mnóstwo dobrych książek i parę sukcesów. Zapraszam was dzisiaj na lipcową odsłonę cyklu "W obiektywie", czyli ja i moje czytelnicze życie.

// Mój patronat medialny nad książką Moniki Zajas // Logo na okładce //
Znani pisarze Orbitowski, Severski i Zielke zachęcają do wsparcia wydania ciągu dalszego kryminału "Krótka instrukcja obsługi psa"

Znani pisarze Orbitowski, Severski i Zielke zachęcają do wsparcia wydania ciągu dalszego kryminału "Krótka instrukcja obsługi psa"

Trzej pisarze, autorzy polskich bestsellerów kryminalnych: Łukasz Orbitowski, Vincent V. Severski i Mariusz Zielke zdecydowali się popierać jako ambasadorzy wydanie ciągu dalszego powieści Krzysztofa M. Kaźmierczaka „Krótka instrukcja obsługi psa" o podtytule „Zemsta”. Społecznościowa akcja na ten cel prowadzona jest na stronie wspieram.to/zemsta od początku lipca br. Tam też znajdują się rekomendacje ambasadorów zachęcające do udziału w zbiórce.


Polish your English, czyli czas na rozdanie!

Polish your English, czyli czas na rozdanie!

W ostatnich dniach przedstawiałam wam dwa numery magazynów językowych wydawnictwa Colorful Media. A dzisiaj mam dla was do rozdania taki oto pakiet tych magazynów widoczny na zdjęciu, czyli "English Matters" oraz "Business English Magazine".
Business English Magazine nr 52/2016

Business English Magazine nr 52/2016

Słowo "business" w nazwie tego magazynu językowego może nieco zniechęcić czytelników po jego sięgnięcie, dlatego też muszę wam powiedzieć, że to nie tylko tematy biznesowe znajdziecie na jego stronach. Ekonomia, polityka, współczesne sprawy społeczne - to także obszary poruszane na łamach tego magazynu. Chciałabym wam dzisiaj przedstawić majowo-czerwcowy numer Business English Magazine.
O tym, jak debiutująca polska autorka wyprzedziła bestsellery Stephena Kinga!

O tym, jak debiutująca polska autorka wyprzedziła bestsellery Stephena Kinga!


Przeszukiwać archiwa FBI, odkrywać mroki Watykanu. Zacząć pisać książkę, gdy ma się niespełna 25 lat, i postawić kropkę dwa lata później, podczas wyprawy do australijskiego buszu. Założyć własne wydawnictwo, nie mając pieniędzy, doświadczenia, wsparcia ani przepisu na sukces. Po sześciu miesiącach zająć pierwsze miejsce na liście bestsellerów, wyprzedzając dwie najnowsze książki Stephena Kinga. I walcząc z cenzurą Instytutu Książki, szykować się do podbicia rynku czytelniczego w Szwecji i Wielkiej Brytanii. Ta historia jest lepsza niż film tylko dlatego, że napisało ją samo życie.

Promocje Książek i E-booków, czyli zdecydowanie polecam!

Promocje Książek i E-booków, czyli zdecydowanie polecam!Stali bywalcy mojego bloga wiedzą, że jestem uzależnioną od zbierania książek, czytelniczką. A zbieractwo takie wymaga ode mnie ciągłego poszukiwania okazji, które po pierwsze nie pozwolą mi na to, bym zbankrutowała, a po drugie dadzą mi przeświadczenie, że z takiej promocji aż żal nie skorzystać. Do tej pory musiałam jednak różnorakich promocyjnych ofert szukać na konkretnych stronach w internecie. Na szczęście właśnie się to zmieniło, bowiem od teraz wszystkie warte uwagi ogłoszenia znajdują w jednym miejscu - na rewelacyjnej stronie "Promocje Książek i E-booków". I wy, musicie ją poznać!


English Matters nr 58/2016

English Matters nr 58/2016Moim sprawdzonym przerywnikiem pomiędzy opasłymi tomami prozy, jaką na co dzień czytam jest albo poezja albo magazyny językowe. Z lekkim opóźnieniem chciałabym wam dzisiaj zaprezentować jeden z nowszych numerów English Matters, który w sprzedaży stacjonarnej dostępny był w okresie majowo-czerwcowym. Z jego okładki patrzy doskonale wszystkim znana Emma Watson.

"Rzeka podziemna" - Tomasz Jastrun

"Rzeka podziemna" - Tomasz Jastrun


"Przypominamy na wpół sparaliżowane jamniki uwięzione na smyczy samozachowawczego instynktu. I więcej nic".


Od dawna nie miałam takiej książki w ręku - pełnej żółci, polskiego jadu i zgnilizny, która potrafi zniszczyć najbardziej zdrowy organizm. Nie spodziewałam się, że powieść z taką okładką, okaże się tak psychodeliczna i jednocześnie pozbawiająca wszelkich złudzeń co do celu naszej egzystencji. Po lekturze tego dzieła samemu można nabawić się głębokiej depresji.
"W cieniu Olbrzyma" – Jolanta Maria Kaleta

"W cieniu Olbrzyma" – Jolanta Maria Kaleta

"Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa (…)".

Kompleks Riese, czyli jak twierdzą niektórzy, podziemne miasto wybudowane przez Niemców podczas II Wojny Światowej w Górach Sowich, to miejsce, które do dnia dzisiejszego wzbudza wiele emocji i wywołuje różnorakie dyskusje. Zagadka, jaka je otacza to gotowy pomysł na powieść, w której wyobraźnia pisarza ma niczym nieograniczone pole do popisu. Udowodniła to Jolanta Maria Kaleta, budując sensacyjno-przygodową fabułę na kanwie faktów historycznych.
Jojo Moyes - zupełnie inna historia

Jojo Moyes - zupełnie inna historia
Historia Lou i Willa z Zanim się pojawiłeś i Kiedy odszedłeś podbiła serca czytelniczek. Widząc ogromne zainteresowanie Jojo Moyes, wydawnictwo Znak zdecydowało się na nowe wydanie innej jej powieści. Razem będzie lepiej to historia młodej i „niepoprawnie optymistycznej” Jess.

"Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko. Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem"

"Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko. Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem"

"Wszyscy nimi jesteśmy. Miliony pragnień, których nie sposób zaspokoić, by było inaczej, niż jest, by zdobyć więcej, niż nam potrzeba. To jedna z najsilniejszych skłonności naszego ego, od których bardzo trudno jest się uwolnić. Wszyscy to doskonale znamy".Śmierć osób publicznych, czy to aktorów, piosenkarzy bądź też innych, znanych szerszemu gronu społeczeństwa ludzi, od zawsze wywołuje szok i zainteresowanie ogółu. Gdy w czerwcu 2014 roku zmarła Małgorzata Braunek, nie wiedziałam o tej aktorce zbyt wiele. Jej postać kojarzyła mi się wyłącznie z dwiema kreacjami aktorskimi, czyli Oleńki z "Potopu", oraz niezapomnianej Izabeli Łęckiej z "Lalki". Po dwóch latach od śmierci aktorki, sięgnęłam po publikację, która pozwoliła mi poznać bliżej tę dość nietuzinkową osobę.
"Za rok o tej porze" Moniki Sawickiej już w grudniu!

"Za rok o tej porze" Moniki Sawickiej już w grudniu!Z wielką przyjemnością i wielką radością chciałabym wam ogłosić, iż najnowsza książka Moniki Sawickiej - znakomitej, łódzkiej pisarki, zostanie wydana w grudniu tego roku. Jestem już po lekturze "Za rok o tej porze" i mogę wam powiedzieć, że warto czekać na tę premierę.

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger