Wydawnictwo Fronda poleca


W wydawnictwie Fronda pojawiły się w ostatnim czasie interesujące nowości wydawnicze. Może coś z tej oferty was zainteresuje.
"Yes, we can! Powołani, by świadczyć" to przygotowany specjalnie z okazji Światowych Dni Młodzieży zbiór wywiadów z wyjątkowymi osobami, które nie boją się odważnie przyznawać do wiary - aktorami (Marcin Mroczek, Marcin Kwaśny), sportowcami (Kamil Stoch, Zofia Klepacka), dziennikarzami (Tomasz Wolny, Tadeusz Syka), muzykami (Antek Smykiewicz) i szczególnie mocno zaangażowanymi w życie Kościoła oraz promocję wartości młodymi katolikami.


DRZEWA PYCHY I INNE OPOWIADANIA
Gilbert Keith Chesterton
Magda Sobolewska - tłumaczenie
Pawie drzewa, dziwne legendy, nieznany przybysz i niewyjaśnione morderstwa. Policjant z londyńskim akcentem w przebraniu malarza, zakończenie będące czarnym humorem i trafna metafora do każdej opowieści.

Czyli zbiór ponad 20 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań wybitnego angielskiego pisarza.
 

G. K. Chesterton, jak zawsze zaskakuje aktualnością swoich tekstów, poetyckim spojrzeniem na świat, wyjątkowym poczuciem humoru i sugestywnymi opisami. Wśród zebranych utworów są zarówno dzieła młodzieńcze jak i późniejsze, w większości niewydane za życia autora w formie książkowej, rozmaite pod względem objętości, gatunku i nastroju.

Chesterton opisuje przejawy współczesnego sposobu myślenia, wykazując, że są to w istocie przejawy bezmyślności. To nie moralność, czy polityka są dzisiaj w stanie upadku — twierdzi Chesterton — lecz rozum. Nasza cywilizacja, jeśli ma przetrwać, musi na nowo odkryć sztukę jasnego, spójnego rozumowania.


LEMINGI 2.0 SCHODZIMY DO PODZIEMIA
pod red. Jerzy A. Krakowski


Autor najmodniejszego trendsetterskiego profilu na facebooku (Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków) wydaje kolejną część bestsellerowych Lemingów.

Ponad 30 historii, bojowników o wolny dostęp do kiełków sushi, którzy tym razem jako partyzanci postępu, próbują przetrwać w obcym i okrutnym świecie zarządzanym przez prawicową podkarpacką juntę.

Co robić, jak żyć? Jak dotrwać do kolejnych wyborów i jak chować opornik za medalikiem, który jest sprawdzany przez strażników przy wejściu do korpo?

Do lektury zapraszają; Kolega – gej, Nowy z Tarnowa, Fabian, Maryna, Alex i Jagoda.


„Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co powiedziałeś – przyznał. – Dlatego za tydzień robimy sprawdzian z Sienkiewicza. Na początek niech będzie Ogniem i mieczem.
– Ale to jest tl;dr – zaprotestowała Maryna. – Nie jestem w stanie tyle czytać.
– Albo Ogniem i mieczem, albo dwutygodniowe rekolekcje oazowe. Wiecie, że mogę wam to zrobić? – złośliwie zapytał Nowy. – Zauważcie, że na razie nie sprawdzam, czy nosicie kanapki z kiełbasą i nie podchodzę zbyt rygorystycznie do wymogu ustawienia zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego na tapecie.
– To jest szantaż – wyszeptał Fabian.
– A to jest – Nowy rozłożył na biurku kartkę papieru – formularz zgłoszeniowy na rekolekcje oazowe w Ochotnicy Dolnej.
Co wybieracie?”

Książka ubarwiona jest komiksami i rysunkami Jana Tatury.Jesteście zainteresowani jakąś książką z wyżej zaprezentowanych?

9 komentarzy:

 1. Drzewa Pychy zapowiadają się dość interesująco ;) Jeśli znajdę czas, to czemu by nie przeczytać ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś niespecjalnie mnie któraś zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Młodzi wykształceni - muszę to przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie czytałam książek tego wydawnictwa i póki co się nie zanosi. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ,,Drzewa pychy i inne opowiadania" już przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger