Sierpniowe nowości wydawnictwa Psychoskok
Pozostał jeszcze tylko niespełna miesiąc wakacji. W związku z tym wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla czytelników ciekawe, sierpniowe premiery. 


(Nie)święci

Dramat ukazujący świat dylematów, błędów i grzeszków współczesnego człowieka w zderzeniu ze światem świętych i błogosławionych. Wczytując się w treść bardzo szybko zrozumiemy, że światy te są do siebie bardzo podobne.

„(Nie)święci” zabiorą nas do kawiarni Pod Złotym Cielcem. Właśnie tutaj pojawią się zagorzali wrogowie Kościoła - polityk (Tomasz), artystka-feministka (Sara) i młody homoseksualista (Filip), którym nie w smak będzie towarzystwo duchów świętych i błogosławionych, którzy umówili się tutaj na spotkanie kręgu biblijnego.
Wartka akcja bardzo szybko wciągnie nas w wir wydarzeń pozwalający zrozumieć, że świat świętych i błogosławionych jest podobny do człowieczego. Błędy popełniają przedstawiciele obu grup, ale okazuje się, że miano tytułowych „(nie)świętych” pasuje do „niebiańskiej” siódemki, a trójka wrogów Kościoła może odnaleźć w sobie zadatki na świętych…
Dramat przeznaczony do wykorzystania na scenie teatru. Aluzje do różnych wydarzeń politycznych i kulturalnych, liczne dygresje, biblijna symbolika i dowcip sprawia, że czytelnik zyskuje wiedzę, jak można iść pod prąd we współczesnym świecie.
Tytuł: (Nie)święci|Autorzy: Dorota Żywczak|Liczba stron: 87|Okładka: miękka|978-83-7900-557-4|Premiera: 22.08.2016


Bankiet wysuszonych kasztanów

Z całą pewnością starość to ostatni etap ludzkiego życia, który warto właściwie wykorzystać. Czas jest nieubłagany i mija bezpowrotnie, dlatego należy właściwie wykorzystać każdą chwilę, i nigdy nie wątpić, że może być lepiej.

„Bankiet wysuszonych kasztanów” pozwoli nam poznać cztery niezwykłe staruszki, które całkiem przypadkiem poznają się na sali oddziału geriatrycznego. Szpitalne warunki pozostawiają wiele do życzenia, dlatego bohaterki postarają się zrobić wszystko, by poprawić sobie warunki pobytu. Starych, niewygodnych łóżek, przestarzałego wyposażenia, wzbogaconego darami z WOŚP nie da się wymienić, ale istnieją sposoby, aby wpłynąć na głodowe racje żywnościowe, czy opieszałość pielęgniarek.

Cztery niepozorne staruszki, dowiodą, że warto wykorzystać każdą chwilę i nadarzającą się okazję. Ich zaradność zachęci do działania wiele osób, nawet szpitalnego kapelana, który odegra kluczową rolę w organizowaniu tytułowego bankietu…

Książka jest lekko napisaną pochwałą życia, która trudy starości łagodzi ogromną dawką humoru. Autorka zdołała poruszyć istotne aspekty życia, które z czasem mogą dotyczyć nas wszystkich i jednocześnie dowieść, że nie ważne są dalekosiężne plany lecz chwile uchwycone tu i teraz…

Tytuł: Bankiet wysuszonych kasztanów|Autorzy: Joanna Stańda|Liczba stron: 144| Okładka: miękka|ISBN: 978-83-7900-566-6|Premiera: 09.08.2016


Coaching drogi

Poradnik autorstwa Roberta Kozłowskiego w prosty i obrazowy sposób wyjaśnia, czym jest coaching, by czytelnik mógł zdobyć umiejętności pozwalające skutecznie wykorzystywać zdobytą wiedzę. Zaprezentowana metoda Coachingu Drogi pozwala pokonać trasę, jaką podąża klient wraz z towarzyszącym mu coachem, aż do jej końca, który wieńczy osiągniecie założonego przez klienta celu.

„Coaching drogi” umożliwia poznanie podstawowych zasad, umiejętności oraz struktur rozmowy coachingowej w modelu Coachingu Drogi. Zadania umieszczone w książce pozwalają na etapowe ćwiczenie nabywanych umiejętności, a wywiady z doświadczonymi coachami, którzy skutecznie prowadzą praktykę coachingową oraz godne naśladowania przykłady  umieszczone w ostatnim rozdziale, podsumowują zdobytą wiedzę i inspirują do działania.

Konstrukcja książki umożliwia etapowe nabywanie i ćwiczenie zdobywanej wiedzy, tak aby każdy pragnący podążać „Coachingiem drogi” mógł sprawdzić się w roli skutecznego coacha.

Robert Kozłowski jest certyfikowanym  trenerem biznesu, praktykiem menadżerem, coachem i doradcą, twórcą programów szkoleniowych z zakresu przywództwa, coachingu i zarządzania sobą, dlatego zyskujemy pewność, że pobieramy naukę ze sprawdzonego źródła.

Tytuł: Coaching drogi |Autorzy: Robert Kozłowski|Liczba stron: 87|Okładka: miękka|ISBN: 978-83-7900-626-7|Premiera: 19.08.2016


Boska seksualność, czyli sztuka kochania sercem (wydanie II – uzupełnione)

Książka jest II uzupełnionym wydaniem pozycji "Boska seksualność, czyli sztuka kochania sercem", która cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Autor dołożył wszelkich starań, by wyczerpująco poszerzyć i wzbogacić treść.
"Boska seksualność, czyli sztuka kochania sercem" powstała w zaledwie kilka dni i pozostaje darem dla wszystkich zainteresowanych tematyką. Zdolność kochania Sercem posiadamy bowiem wszyscy, a doskonaląc ją z łatwością doświadczymy Nowej Ziemi.
Grzegorz Kaźmierczak wprowadza czytelników w przestrzeń pozwalającą obudzić w sobie Dar Boskiej Seksualności i odkryć największą tajemnicę człowieka. Rozbudzona świadomość ułatwia odkrywanie prawdy o samym sobie. Wszyscy, którzy po lekturze pozycji odczują potrzebę dalszej pracy nad sobą, powinni sięgnąć po pozostałe publikacje autora.
Fragment od autora:
"Przeniknijcie się świadomością boską, płynącą z kart tej książki, a ona pomoże wam wznieść się w niecodzienność, w nowy boski świat, poprzez poznanie, pokochanie prawdy o waszym Darze Seksualności, w każdym człowieku. Dar tego poznania da wam wyjście z zagubienia stojącego niżej zwierzęcego doświadczania człowieka na Ziemi. Płynące tu słowa to słowa mego syna, który poprzez jedność z JAM JEST, dar wam księgi tej czyni."
Tytuł: Boska seksualność czyli sztuka kochania sercem (wydanie II – uzupełnione) |Autorzy: Grzegorz Kaźmierczak|Liczba stron: 228|Okładka: miękka|ISBN: 978-83-7900-607-6|


Okruchy życia

Wciągająca, naznaczona wątkami erotycznymi i licznymi dramatami powieść obyczajowa, która pozwoli nam poznać niebywale skomplikowane życie chirurga Piotra.
Początkowo zdawało się, że Piotr z łatwością będzie piął się po kolejnych szczeblach edukacji, by ostatecznie jak ojciec zostać chirurgiem. Niestety nieubłagany los sprawia, że bohater traci rodziców i zraz po maturze musi rozpocząć samodzielne życie.
Praca w biurze operetki oraz sprawdzanie się w roli artysty chóru nie jest w stanie zaspokoić pragnień Piotra, dlatego przy nadarzającej się okazji podejmie ponowną próbę dalszej edukacji, by z czasem spełnić swe marzenie i rozpocząć pracę jako chirurg.
Na przestrzeni kolejnych lat Piotr dojrzewa, by świadomie walczyć o swą przyszłość. Zasmakowuje miłości, mierzy się z ateizmem, i pozwala bez reszty pochłonąć pracy. Ostatecznie Piotr spotka kobietę, która odmieni jego dotychczasowe życie, i pozwoli znów cieszyć się rodzinnym szczęściem. Narodziny dziecka mają dopełnić radość pary, niestety choroba, która niespodziewanie zaatakuje ciało Piotra może zniweczyć wszystko…
Tytuł: Okruchy życia|Autorzy: Stefan Jaksh|Liczba stron: 240|Okładka: miękka|ISBN: 978-83-7900-590-1| Premiera: 26.08.2016


Noc jest dniem

Życie jest niesamowitym darem otrzymanym od Boga, bez specjalnych zasług, ot tak, rozpoczyna się i nigdy już nie ustaje, nawet jeśli ciało rozpadnie się. Powieść jest próbą ukazania, jak wielka jest siła ducha i ile może dokonać, jeśli wykracza poza materialną stronę ciała. Historia spotkania z Elishebą narodziła się na polskiej prowincji, w czasie drogi do pracy, w pociągu kursującym codziennie z Bielsko-Białej Północ do stacji Łodygowice Górne.

„Bóg nigdy nie powiedział nam, jak się nazywa. Jedynie użył zwrotu: „Ja jestem, który jestem” i chociaż, jak mi się wydaje, już gdzieś słyszałem podobną interpretację, wewnętrznie potwierdzałem ją całym sobą. On był, jest i będzie nieustającym ruchem zawierającym w jednym punkcie wszystko, co można stworzyć i jeszcze stwarzać. Ten czasownik, który określa Go, jakby nie miał czasu przeszłego ani przyszłego, a znajdował się tu i teraz, teraz był na wieki wieków w moim małym mózgu.”

Tytuł: Noc jest dniem|Autorzy: Leszek Mieszczak|Liczba stron: 276|Okładka: miękka|ISBN: 978-83-7900-573-4|Premiera: 09.09.2016Zainteresowała was jakaś książka z wyżej zaprezentowanych?

17 komentarzy:

 1. Na chwilę obecną nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowały mnie te okruchy życia. Sama walczyłam o każdy dzień, kiedy moja sytuacja diametralnie się zmieniła i warto było walczyć ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Z proponowanych książek nic mnie nie interesuje. Ogólnie nie czytam książek z tego wydawnictwa, gdyż do tej pory nic mnie nie zaciekawiło na tyle, aby sięgnąć i przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Bankiet wysuszonych kasztanów" jak najbardziej! Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy mnożą się domy spokojnej starości. Kiedy jest na nie "wzmożone zapotrzebowanie". Czy jednak starość w nich jest spokojna? Osoby, które tam przebywają próbują jak potrafią przetrwać do końca... Warto przeczytać i zobaczyć, czy książka oddaje rzeczywistość, czy lżej traktuje tak trudny temat.
  sarajewianka

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dla mnie, nie lubię polskich autorów. Ale gdybym miała jakąś przeczytać to "Okruchy życia" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coaching drogi mnie zaciekawił przyznam szczerze, że ciekawi mnie ta tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka o coachingu bardzo przydałaby mi się jakiś czas temu :)
  Skłaniałabym się teraz ku "Okruchom życia", ale bez entuzjazmu.

  OdpowiedzUsuń
 8. O żadnej z książek nie słyszałam.
  Jedyną, która mnie przekonuje jest "Noc jest Dniem" i możliwe, że po nią sięgnę.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam o tych książkach, ale pewnie dlatego, że nie interesuję się zbytnio taką tematyką :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety, nic mnie z tej listy nie zainteresowało. ;/

  OdpowiedzUsuń
 11. (Nie) święci i bankiet staruszek :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Noc jest dniem to interesująca propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Coaching drogi to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger