wtorek, 31 stycznia 2017

"Siedem spódnic Alicji" już w mojej biblioteczce!


Do mojej biblioteczki dołączyła kolejna książka. Książka dla mnie ważna, gdyż wydana pod moim patronatem medialnym. Przywitajcie razem ze mną "Siedem spódnic Alicji", którą napisała Joanna Jurgała-Jureczka.


Krwawa Belle Epoque w "Najdłuższej nocy" Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza
Kraków przełomu wieków, makabryczne zbrodnie, seryjny morderca, początki kryminalistyki, tajemnicza symbolika – takie jest mroczne i niepokojące oblicze pięknej epoki. „Najdłuższa noc” Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza, autorów scenariusza serialu „Belle Epoque”, od 15 lutego w księgarniach. Bez cenzury.

poniedziałek, 30 stycznia 2017

Czarownica Anulka, czyli dlaczego warto wesprzeć ten projekt!Jestem zauroczona pasją przyszłej pisarki, dlatego postanowiłam zarekomendować wam zbiórkę pieniędzy na realizację jej marzenia - wydanie własnej bajki. Zobaczcie o czym mowa.

Alek Rogoziński w łódzkim Empiku, czyli będę prowadzić to spotkanie!Rozpoczynający się tydzień to dla mnie tydzień pełen wrażeń. Jutro będę bowiem rozmawiać w łódzkim Empiku z Agnieszką Lis, a w czwartek do Łodzi zawita Alek Rogoziński, który będzie promował swoją najnowszą książkę pt. "Do trzech razy śmierć". Książkę dla mnie ważną, gdyż jedna z postaci ukazanych w fabule wzorowana jest na... mnie. Ależ to będzie rozmowa!

niedziela, 29 stycznia 2017

"Pokolenia. Czas pamięci" – Barbara Iskra Kozińska"To się kiedyś wszystko skończy, przeminie… jak życie (…)".

Zmieniają się czasy, a kolejne pokolenia przychodzą i odchodzą, na zawsze zapisując swój ślad w historii świata. Pokolenia ludzi, którzy tak jak my – kochali, nienawidzili i próbowali żyć po swojemu. Zapisując na kartkach papieru wydawałoby się zwykłe życie zwykłych ludzi, czyni się ich losy niezwykłymi. Postarała się o to Barbara Iskra Kozińska, która dopisała dzieje własnej rodziny oraz siebie samej w trzeciej części swojej trylogii.

sobota, 28 stycznia 2017

Lifestyle książkowy, czyli tapeta dla bibliofila!


Na obecną chwilę nie wyobrażam sobie mieszkać w miejscu, w którym nie byłoby mnóstwa książek. Nie dziwcie się temu, gdyż w moim domu cały dzienny pokój dosłownie tonie w książkach, które zadowolone mieszkają sobie na drewnianych półkach. Wiem, mam wielkie szczęście – do męża, który akceptuje moją pasję i zbieractwo oraz do tego, że mieszkam we własnym domu, w którym wiele pustych ścian czeka jeszcze na moje zagospodarowanie. 

Sezon na cuda, czyli konkurs z książką Magdaleny Kordel!Z okazji styczniowej premiery najnowszej książki Magdaleny Kordel, wydawnictwo Znak ufundowało dla was tę właśnie powieść, czyli "Sezon na cuda". Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

piątek, 27 stycznia 2017

"Chwila na miłość" Joanny Stovrag już niebawem w księgarniach pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!Z wielką przyjemnością chciałabym was poinformować, że książka znana pod wcześniejszym tytułem "Jeszcze żyję..." Joanny Stovrag doczekała się wznowienia nakładek wydawnictwa Replika. "Chwila na miłość" już niebawem zostanie wydana pod moim patronatem medialnym wraz z moją rekomendacją na okładce.

Agnieszka Lis w łódzkim Empiku, czyli będę prowadzić to spotkanie!

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic na spotkanie z Agnieszką Lis, które będę miała przyjemność prowadzić. Autorka będzie promowała swoją najnowszą książkę pt. "Karuzela".

czwartek, 26 stycznia 2017

"Radykalna Redukacja Stresu™" – Dariusz Juzyszyn


"Nasze myśli są daleko bardziej zabójcze i niezdrowe od jakiejkolwiek aktywności zewnętrznej".


Podobno to cukier jest największym, cichym zabójcą we współczesnym świecie. Nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem, gdyż bardzo dobrze znam jeszcze jednego mordercę, równie cichego i podstępnego, który atakuje znienacka – jest nim stres i cały szereg czynników jakie ze sobą wywołuje. Nie mogłam więc przejść obojętnie nad książką, która już w samym tytule zapowiada nadzieję – nadzieję na to, że stres można okiełznać, zapanować nad nim, a nawet go całkowicie zredukować.

środa, 25 stycznia 2017

Cztery żywioły - konkurs!


Jeden konkurs za nami, kolejny przed nami. Agata Adamska ufundowała dla was jeden egzemplarz swojej książki pt. "Łowca czterech żywiołów", której recenzję możecie przeczytać klikając w link - KLIK. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

Zaskakujące literackie morderstwo - wyniki konkursu!


Wydawnictwo Psychoskok ufundowało dla was dwa egzemplarze świetnego kryminału detektywistycznego pt. "Morderstwo w pensjonacie", objętego moim patronatem medialnym. Zapraszam na wyniki konkursu z zaskakującym literackim morderstwem.

Wydawnictwo Albatros proponuje do czytania w 2017 r.!

Chciałabym wam przedstawić zapowiedzi wiodących tytułów Wydawnictwa Albatros, które w 2017 roku trafią do polskich księgarń. Wiele z nich to absolutne hity, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników literatury. Kontynuacje znanych serii i zupełnie nowe cykle. Głośne nazwiska i dopiero debiutujący autorzy. Trzymające w napięciu, mrożące krew w żyłach kryminały oraz zmuszające do refleksji opowieści o miłości, stracie i poszukiwaniu własnej tożsamości. Nagrodzone na rynku międzynarodowym książki, o których warto dyskutować i które wato poznać. Coben, Hill, Hurwitz, Carrisi, Sparks, Musso, French, Follett i wielu, wielu innych! 


wtorek, 24 stycznia 2017

"Gdy mrok zapada" – Jørn Lier Horst
"Równowaga pomiędzy siłą, którą miała policja, a zagrożeniem związanym z przestępczością była wyraźnie zachwiana, i to na niekorzyść stróżów prawa".Przyzwyczaiłam się już do tego, że seria z Williamem Wistingiem wydawana jest w naszym kraju w niedającym się zrozumieć układzie chronologicznym, który niestety nie ułatwia mi zgłębiania całej warstwy obyczajowej dotyczącej życia prywatnego detektywa. Po raz pierwszy jednak mogę pochwalić wydawnictwo za zaburzenie właściwej kolejności wydań, gdyż ten swoisty prequel do całej serii dostarczył mi niezbędnej wiedzy służącej do wielowymiarowej kreacji sylwetki mojego ulubionego norweskiego policjanta.

poniedziałek, 23 stycznia 2017

"FANBOOK " i moja wygrana za recenzję!


W listopadowo-styczniowym numerze magazynu FANBOOK spotkała mnie prawdziwa niespodzianka, gdyż redakcja nagrodziła moją recenzję najbardziej przerażającej książki, jaką ostatnio przeczytałam, czyli "Ostatnia noc w Tremore Beach" Mikela Santiago.

Kolekcja książek Jodi Picoult już od dzisiaj w kioskach!Już dzisiaj znajdziecie w kioskach pierwszy tom nowej kolekcji książek Jodi Picoult. Pierwszy tom kosztuje jedyne 7,99 zł, kolejne w cenie 15,99 zł w co drugą środę w kioskach.

niedziela, 22 stycznia 2017

"Łowca czterech żywiołów" – Agata Adamska


"Taki talent…".Wyobraźcie sobie świat podobny do naszego, gdzie dorośli pracują, a młodzież uczęszcza do szkoły, by zdobywać potrzebną wiedzę. Gdzie rodziny jedzą wspólne posiłki, mieszkają w domach, a w społeczeństwie występują uprzywilejowane jednostki i zwyczajni obywatele. Brzmi znajomo? Owszem, jednak świat ten różni się od naszego jednym, ale jakże niezwykłym elementem, a mianowicie obecnością magii, która zupełnie zmienia zastaną rzeczywistość, nadając jej wielowymiarowego kolorytu.

sobota, 21 stycznia 2017

"Stan nie! błogosławiony" – Magdalena Majcher

"Każdy ma prawo do własnego zdania".Magdalena Majcher w wywiadzie, jaki przedstawiałam wam przy okazji  jej debiutu, zapytana o schematyczność fabularną powiedziała, że chciała zjednać sobie ludzi, aby potem uderzyć z czymś mocniejszym. I to właśnie zrobiła w wielkim stylu wydając swoją drugą powieść, jaka w mojej, subiektywnej opinii plasuje się o jedną klasę wyżej, niż pierwsze dzieło pisarki.

piątek, 20 stycznia 2017

Wydawnictwo Albatros poleca na dzień Babci i dzień Dziadka


Z okazji dnia Babci i Dziadka wydawnictwo Albatros proponuje dwa dzienniki Hendrika Groena (Małe eksperymenty ze szczęściem, Dopóki życie trwa), które uważa za doskonałe książki na prezent dla naszych kochanych seniorów.

Książka najlepszym prezentem dla babci i dziadka!


Co lubią babcie i dziadkowie? Niedawno przeprowadzone badania potwierdzają, że książka to najlepszy prezent. Prawie połowa ankietowanych babć i dziadków odpowiedziała, że już otrzymuje lub chciałaby otrzymywać literackie upominki. Aż 94% z nich przyznaje, że książka to zawsze trafiony podarunek. Ale niektórzy marzą o locie balonem...

czwartek, 19 stycznia 2017

Krzysztof Gojdź, Julka Quick i Agnieszka Lis, czyli najbliższe spotkania w Empiku


Łódzki Empik przygotował dla was kolejną porcję atrakcji. W najbliższym czasie na mieszkańców Łodzi i okolic czekają trzy interesujące spotkania autorskie, w tym jedno, które będę miała przyjemność prowadzić.

Nowości w wydawnictwie Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości wydawnicze. Może jakiś tytuł was szczególnie zainteresuje.

środa, 18 stycznia 2017

"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia", czyli o spotkaniu z Magdaleną Majcher"Marzenie się nie spełniają. Marzenia się spełnia" to naczelna maksyma, jaka przyświeca Magdalenie Majcher – do niedawna blogerce książkowej, dzisiaj już znanej pisarce, autorce dwóch książek obyczajowych. W ubiegły czwartek miałam przyjemność poprowadzić w łódzkim Empiku spotkanie z Magdą. Spotkanie, które jedynie utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcieć to móc.

Magdalena Majcher zadebiutowała wydaną w tamtym roku książką pt. "Jeden wieczór w Paradise". W Empiku promowała natomiast swoją najnowszą powieść pt. "Stan nie! błogosławiony". Zapraszam was na fotorelację z tego wydarzenia.

Bestsellery Empiku 2016 – znamy nominacje książkowe!

Znamy największe hity roku 2016: najchętniej wybierane przez Polaków książki, płyty, filmy i gry multimedialne! Absolutna lista top – po pięć najgorętszych tytułów w każdej kategorii – powstała na podstawie wyborów ponad 33 milionów osób. Wśród nominowanych w kategorii literatura polska znaleźli się: Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Szczepan Twardoch, Andrzej Pilipiuk oraz Piotr C., a w kategorii literatura zagraniczna: Jojo Moyes, Hanya Yanagihara, Harlan Coben, Nicholas Sparks oraz Robert Galbraith.

wtorek, 17 stycznia 2017

"Wysokie góry Portugalii" – Yann Martel

"Nawet największych szczęśliwców czeka  w życiu przynajmniej jedno morderstwo: nas samych".
Nasze życie zawsze nieodłącznie wiąże się z życiem innych, także tych, których już dawno nie ma. Czas to bowiem pojęcie bardzo względne, które czasami potrafi doprowadzić do tego, że ludzkie losy zataczają swoiste koło. Czasami też wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy jedynie aktorami w teatrze życia, którzy odegrawszy swoje role, schodzą ze sceny ustępując innym. A cały spektakl trwa i trwa...

poniedziałek, 16 stycznia 2017

"Szept wiatru" od jutra w księgarniach!


Już jutro w księgarniach pojawi się nowa książka Sylwii Trojanowskiej pt. "Szept wiatru". Książka z moją rekomendacją, którą znajdziecie w środku każdego egzemplarza.

Siedem spódnic Alicji - konkurs!


Dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka mam dla was dwa egzemplarze książki Joanny Jurgały-Jureczki pt. "Siedem spódnic Alicji" objętej moim patronatem medialnym, która właśnie dzisiaj ma swoją wydawniczą premierę. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

niedziela, 15 stycznia 2017

"Uśmiechnięte psalmy" – ks. Mieczysław Maliński"Jak stanowić jedno, skoro każdy ma inną optykę, inaczej postrzega, inaczej wartościuje".Psalmy, czyli liryczne utwory modlitewne ze względu na swoją treść kojarzyły mi się do tej pory z żałobnymi, dziękczynnymi i często błagalnymi pieśniami religijnymi, które szczerze mówiąc, nie robiły na mnie spektakularnego wrażenia. Jednak jako osoba lubiąca nowe wyzwania podjęłam się poznania takich utworów w typowo literackiej formie, czyli w formie pisemnego zbioru. Nie żałuję.

"Seria z pistoletem" już w kioskach!

W kioskach pojawiła się kolejna, książkowa kolekcja. Tym razem to "Seria z pistoletem", czyli książki Aleksandry Marininy. Pierwszy tom kupicie za jedyne 8,99 zł.

sobota, 14 stycznia 2017

Alek Rogoziński powraca z nową książką, czyli "Do trzech razy śmierć"!Już 1 lutego swoją premierę będzie miała książka Alka Rogozińskiego. Książka szczególnie dla mnie ważna...

Wydawnictwo Muza gra z WOŚP!


Nowa powieść Zafóna do przeczytania przed polską premierą, imię i nazwisko w książce Katarzyny Bondy, spacer po Warszawie z Grzegorzem Kalinowskim i rysunki starego Szczecina autorstwa Leszka Hermana – takie literackie aukcje przygotowało wydawnictwo Muza na 25. finał WOŚP. Muza gra z Orkiestrą!

piątek, 13 stycznia 2017

"Persona non grata" – Piotr Liana

"Człowiek to dziwne stworzenie. Zawsze dąży do prawdy, lecz ciągle żyje fałszem. Kłamstwo nazywa półprawdą, a zły wybór – alternatywą".
Napisanie dobrego kryminału nie jest łatwym przedsięwzięciem. Napisanie dobrego kryminału będącego jednocześnie czarną komedią to jeszcze trudniejsze wyzwanie, gdyż trzeba wiedzieć, ile komediowego absurdu dodać do warstwy kryminalnej, by wszystko idealnie ze sobą współgrało. Okazuje się, że można to zrobić będąc nawet dopiero co raczkującym w literackim świecie, debiutantem.

Łódzki Empik zaprasza na spotkania!

W najbliższych dniach łódzki Empik zaprasza wszystkich na ciekawe spotkanie oraz na inspirujące ferie.

czwartek, 12 stycznia 2017

"Pozorność" Natalii Nowak-Lewandowskiej już niebawem w księgarniach pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!Już niebawem, czyli 30 stycznia w księgarniach pojawi się książka mojej blogowej pokrewnej duszy, której bardzo kibicuję w jej pisarskich staraniach. "Pozorność" Natalii Nowak-Lewandowskiej zostanie wydana nakładem wydawnictwa Replika pod moim patronatem medialnym.

Eliza Segiet zaprasza na swoje wieczory poetyckie!

Eliza Segiet, znakomita poetka, której tomik wierszy pt. "Chmurność" przedstawiałam wam wczoraj - KLIK, zaprasza mnie i was na swoje spotkania w Tomaszowie Mazowieckim i Krakowie. Ja niestety nie będę mogła na nie przybyć, ale może ktoś z was się skusi i spędzi inspirujący wieczór z liryką.

środa, 11 stycznia 2017

"Chmurność" – Eliza Segiet

"Piękne są chmurne podróże
i chmurność nieba
jest piękna".Upajając się po raz kolejny poezją Elizy Segiet wiedziałam, że czeka na mnie wiele strof pełnych emocji, po które mogę sięgać wielokrotnie. Poetka musi mi więc wybaczyć fakt, że jej kolejny tomik tak długo czekał na swoje przedstawienie na mojej stronie. Zwyczajnie bowiem upajałam się każdym słowem Elizy Segiet i wracając do tego zbioru co jakiś czas, odnajdywałam coraz to nowsze płaszczyzny, na jakich można odbierać tylko lirykę. A to przecież najważniejsze w poezji.

Kolekcja "Karol May" od dzisiaj w kioskach!Już dzisiaj znajdziecie w dobrych salonach prasowych dwa pierwsze tomy nowej kolekcji książkowej Hachette. Dzieła Karola Maya - pisarza, na którego książkach wychowało się niejedno pokolenie. Dwa pierwsze tomy możecie kupić w cenie promocyjnej - 14,90 zł.


wtorek, 10 stycznia 2017

"Siedem spódnic Alicji" - Joanna Jurgała-Jureczka
Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
Recenzja przedpremierowa
Premiera - 16.01.2017 r.
"Jesteś dzielna, jak kobiety z Nazaré, chociaż nie nosisz siedmiu spódnic".

Uwielbiam czytać książki, których tytuł jest tak mocno niejednoznaczny i w zasadzie niewiele mówi o jej treści. Uwielbiam odgadywać wówczas jego zakamuflowane znaczenie, które w  tym przypadku dość mocno mnie zaintrygowało. Uwielbiam powieści, takie jak ta – z niedomówieniami, wysublimowanym językiem, a jednocześnie przeznaczone dla każdego, przeciętnego czytelnika. 

poniedziałek, 9 stycznia 2017

Subiektywnie o książkach w obiektywie grudnia!


Grudzień okazał się dla mnie bardzo pracowitym miesiącem, w szczególności pod względem promocji książek objętych moim patronatem medialnym, które mogłam wam w końcu pokazać. Ogłosiłam także w tym miesiącu rekordową liczbę konkursów, w których wzięliście licznie udział. To także miesiąc wielu moich małych sukcesów. Zapraszam na fotorelację grudnia, oczywiście książkową!


// Pierwszy efekt mojej długofalowej współpracy z magazynem "POCISK" // Moje dwie recenzje w środku magazynu //

Wydawnictwo MUZA w 2017 roku, czyli premiery, premiery, premiery!
Długo oczekiwana powieść Carlosa Ruiza Zafóna, eseje Harukiego Murakamiego, zaskakujący kryminał Pierre'a Lemaitre'a oraz fenomenalna „Cisza” Erlinga Kagge – tak zapowiada się rok 2017 w wydawnictwie Muza.

niedziela, 8 stycznia 2017

"Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek" – Kasia Nawratek
"Pamiętajcie, trzeba dbać o drugiego, nieważne, czy człowiek, czy nie-człowiek".


Literatura dla dzieci podana w lekkiej formie i jednocześnie przemycająca wartościowe treści, które młody odbiorca chociaż w małej części przyswoi to element wychowania mający dość duży wpływ na późniejsze postępowanie naszej pociechy. Dlatego też bardzo ważnym jest podsuwanie dzieciom mądrych książek, jakie czytają i z których uczą się świata. Myślę, że propozycja EZOP  Agencji Edytorskiej w tej kwestii okaże się trafionym wyborem.

sobota, 7 stycznia 2017

Najpiękniejszy świąteczny prezent, czyli o tym, że tradycja jest ważna!
Wiecie zapewne, że tradycja jest bardzo ważna. Takową kultywuje już od jakiegoś czasu z moją książkową pokrewną duszą, czyli Gosią Bibliofilką. Kilka razy w roku wysyłamy sobie z Gosią paczki pełne książek, w tym oczywiście obowiązkowo zawsze na święta. W grudniu więc zostałam znowu obdarowana mnóstwem nowych pozycji literackich, które chciałabym wam pokazać. A jest się czym pochwalić!

Polub i wygraj książkę Joanny Jax! Wyniki konkursu
Wydawnictwo Videograf ufundowało dla was książkę Joanny Jax pt. "Zemsta i przebaczenie". Zapraszam na wyniki konkursu.

piątek, 6 stycznia 2017

"Nakarmię cię miłością" – Anna Dąbrowska


"Grzeczni chłopcy wędrowali do nieba, niegrzeczni potrafili rozpalać kobiece zmysły do takiej temperatury, że nawet piekło wydawało się za chłodne".Tym razem opowiem wam co nieco o miłości. O miłości, która swoją siłą jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody. O wielkiej fascynacji i równie wielkim rozczarowaniu. O powieści, która powiela znane mi schematy fabularne, a która mimo to zapewniła mi mile spędzone chwile przy jej lekturze. Od czasu do czasu taka książka jest mi zwyczajnie potrzebna.

czwartek, 5 stycznia 2017

Magdalena Majcher w łódzkim Empiku, czyli będę prowadzić to spotkanie!

Uwielbiam takie niespodziewane wiadomości. Jedna z moich ulubionych blogerek książkowych i od niedawna także pisarka, będzie gościć w łódzkim Empiku. To będzie dla mnie podwójna przyjemność, gdyż będę miała zaszczyt prowadzić to spotkanie, a muszę wam powiedzieć, że już zaczynało brakować mi wrażeń z takich wieczorów! Musicie na to spotkanie koniecznie przybyć!

Czego nie obejmuje wasz horyzont umysłu? Wyniki konkursu
Spodziewałam się interesujących odpowiedzi dotyczących tego, czego nie obejmuje wasz horyzont umysłu. I nie zawiodłam się. Niestety wyłonić mogłam tylko jednego zwycięzcę. Zapraszam na wyniki konkursu.

środa, 4 stycznia 2017

"Anatomia istnienia" – Tomasz Mazur
"Bóg wzmacnia mocnych i osłabia słabych, dodając tym co mają i odbierając tym, którzy cierpią już z niedoboru. Boska ręka dopisuje jedynie procenty – o kapitał musisz postarać się sam".


Czym jest nasze istnienie? Sumą wielokrotności doświadczeń, mnożnikiem tego, co przeżyliśmy i tego, co dopiero przed nami, czy może dzielnikiem przypadku i przeznaczenia? Nikt nie odpowie nam na te pytania, a niektórzy powiedzą wręcz, że są one bezsensowne. Nasze istnienie można bowiem analizować anatomicznie pod wieloma kątami, tak jak zrobił to Tomasz Mazur.

wtorek, 3 stycznia 2017

Jedz i bądź piękna, czyli "Eat pretty"


Jolene Hart wiele lat spędziła na poszukiwaniu produktów i zabiegów, które rozwiążą jej własne problemy z urodą. To doprowadziło ją do opracowania taktyki działania od wewnątrz, którą opisała w książce "Eat Pretty. Jedz i bądź piękna", której premiera niebawem.

Wygraj książkę "Jerozolima. Miasto Boga" - wyniki konkursuWydawnictwo Psychoskok ufundowało dla was książkę Eweliny Rubinstein objętą moim patronatem medialnym Zapraszam na wyniki konkursu.

poniedziałek, 2 stycznia 2017

"Kochanka w toalecie" – Kochalina Miłosna"dzisiaj już tylko w  samotności potrafię spojrzeć w niebo".

Nietrudno się domyślić, o czym może pisać Kochalina Miłosna zawierając w tytule swojego dzieła słowa "kochanka" i "toaleta". Oczywiście, że o miłości oraz o kochaniu zarówno w jego duchowym, jak i w cielesnym wymiarze - bez tematów tabu i hipokryzji. Obszar tak często eksploatowany, a jednak z różnym skutkiem, cały czas tak chętnie brany na tapet.