Nowości w wydawnictwie Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości wydawnicze. Może jakiś tytuł was szczególnie zainteresuje.

Połknąć żabę
Monika B. Janowska

Format: 140 x 205 mm
Stron: 352
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 09.01.2017
Sugerowana cena det.: 34,90 zł


Trzy lata zajęło Paulinie pozbycie się przykrych wspomnień związanych z drugim małżeństwem. Przeprowadzka, nowa praca – wszystko to, z czym jeszcze musiała się uporać, pozwoliło jej stanąć na nogi. Niestety, ustabilizowane już życie Pauliny ponownie zdominuje były mąż. Tym razem w charakterze… nieboszczyka samobójcy. Paulina, podejrzewając byłego raczej o bycie zabójcą niż samobójcą, z pomocą swojej szalonej rodzinki rozpoczyna amatorskie śledztwo, wplątując się w podejrzane afery. Poznany na przesłuchaniu podkomisarz Bruno Niedziela, początkowo pełen rezerwy, zacznie odgrywać coraz większą rolę w jej życiu.

**********


Czerwony Ślepowron. Biografia Wojciecha Jaruzelskiego

Piotr Gajdziński

Format: 165 x 235 mm
Stron: 496
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 09.01.2017
Sugerowana cena det.: 59,00 zł


To biografia najważniejszej postaci Peerelu, człowieka, który utrzymywał się na szczytach władzy dłużej niż jakakolwiek inna postać komunistycznego establishmentu. Zawdzięczał to inteligencji, sprytowi, bezwzględności wobec wrogów i przyjaciół oraz posłuszeństwu wobec Moskwy.
Bierut i Gomułka tworzyli zręby komunistycznej Polski. Jaruzelskiemu historia przypisała rolę jej obrońcy – najpierw w 1968 roku w Czechosłowacji, później w grudniu 1970 roku i wreszcie w 1981 roku. Po ośmiu latach dyktatorskiej władzy Jaruzelskiego nie było już czego bronić…
Był cichym wielbicielem Piłsudskiego, zaczytywał się w polskiej literaturze romantycznej, w przeciwieństwie do innych generałów i towarzyszy stronił od alkoholu. Dziko pracowity wierzył, że czytając podsłuchy opozycjonistów i najbliższych współpracowników, a nawet aktorów, organizując narady i po leninowsku wsłuchując się w „mądry głos klasy robotniczej”, uratuje komunizm. Ten komunizm, który zabił mu ojca, a jego samego pozbawił rodzinnego domu.
Swoimi rządami zbudował Polskę w opakowaniu zastępczym – biedną, zapyziałą, zawsze posłusznie podążającą krok w krok za kremlowską satrapią. Czy był rosyjską „matrioszką”, agentem sowieckich służb specjalnych przyobleczonym w mundur polskiego żołnierza, czy tylko złamanym przez komunistyczną potęgę, posłusznym wykonawcą „wiecznie żywej” idei Lenina i Stalina?

 **********

Alfred Hitchcock
Peter Ackroyd

Format: 140 x 205 mm
Stron: 336
Okładka: twarda
Seria: BIOGRAFIE
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 09.01.2017
Sugerowana cena det.: 45,00 zł


Biografia napisana przez Petera Ackroyda ukazuje mroczne prawdy, które kryją się za twórczością Alfreda Hitchcocka, jednego z najsłynniejszych dwudziestowiecznych reżyserów filmowych. Alfred Hitchcock był dziwnym dzieckiem: samotny tłuścioch, karmiący się żarliwymi trwogami i niemniej gorącymi ambicjami żył w izolacji od rówieśników. Wyobraźnia jednak nie dawała się zamknąć w ścianach domu, więc planował wielkie podróże wzdłuż i wszerz Europy, do czego wykorzystywał kolejowe rozkłady jazdy. Jak więc do tego doszło, iż ten płochliwy malec stał się jednym z najbardziej szanowanych i cenionych reżyserów filmowych w historii?

W wieku dorosłym Hitchcock bardzo starannie kontrolował to, jaki jego portret kreśli prasa i niektóre wydarzenia ze swego dzieciństwa bardzo rozbudowywał i upiększał, podczas gdy inne spychał w cień. Peter Ackroyd jednak sięga głębiej i pokazuje nam skutki: oto dumny ze swych sytuacyjnych żartów człowiek, który nawet w chwilach wesołości w głębi ducha pozostawał ponury i który codziennie tłukł jedną filiżankę, aby nieustannie przypominać sobie o kruchości życia.

W książce Ackroyda na chwilę migają wielkie gwiazdy kinowe, trochę na wzór słynnych cameo, pojawiających się w jednym, góra kilku kadrach filmu samego reżysera: widzimy Grace Kelly, Careya Granta czy Jamesa Stewarta, jak są zdegustowani jego pełnym dystansu stylem reżyserowania. Że była w tym pewna bezwzględność, o tym w sposób może najbardziej przekonujący świadczy fakt, iż w trakcie zdjęć do Ptaków Tippi Hedren została posiniaczona i pokaleczona przez najprawdziwsze, przerażone ptaki. W swojej znakomitej książce Peter Ackroyd stara się dotrzeć do sedna naznaczonego okrucieństwem i pragnieniem dominacji życia i twórczości Alfreda Hitchcocka, jednego z najsłynniejszych dwudziestowiecznych reżyserów filmowych, który w przeciągu ponad pięćdziesięciu lat nakręcił ponad pięćdziesiąt filmów, z których wiele portretuje psychotycznych morderców.

„Ta niesłychanie przenikliwa biografia odsłania przed nami mechanizmy psychologiczne, które sterowały mistrzem filmów grozy”.
THE GUARDIAN

 **********


W górach szaleństwa i inne opowieści
H.P. Lovecraft

Format: 155 x 235 mm
Stron: 740
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ryszarda Grzybowska, Robert Lipski, Michał Wroczyński
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 09.01.2017
Sugerowana cena det.: 59,00 zł 


Tchnące niesamowitością najlepsze utwory Lovecrafta współtworzą kanon współczesnej literatury grozy. Dzieła „dżentelmena z Providence”, jak nazywano pisarza, stanowiły inspirację dla tak głośnych autorów horrorów jak Stephen King, Anne Rice czy Clive Barker. Doprowadzając do perfekcji swój styl, cyzelował w opowiadaniach gotycki klimat niezwykłości od tych najwcześniejszych aż po najsłynniejsze z cyklu mitów Cthulhu. Niniejszy tom zawiera najbardziej reprezentatywne powieści i opowiadania wybrane z niezwykle bogatego dorobku mistrza makabry, zarówno te wykorzystujące poetykę sennych koszmarów, jak i opisujące równie przerażającą jawę.

„Lovecraft ukazuje zniewalające wizje koszmarnej grozy, przeklętych światów i demonów podświadomości, jakich nikt przed nim nie odważył się nawet nazwać”.
John Carpenter,
reżyser Halloween, Mgły, Ucieczki z Nowego Jorku oraz W paszczy szaleństwa

**********

Spalić paszport
 Bogusław „Kalungi” Dąbrowski

Format: 145 x 205 mm
Stron: 416
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-65676-47-4
Premiera: 16.01.2017
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

"Spalić paszport" to fascynująca opowieść polskiego franciszkanina z Ugandy – zapis ponad piętnastu lat pobytu w kraju nazywanym przez wielu podróżników „perłą Afryki”. Bogusław Kalungi Dąbrowski jest współzałożycielem misji w Kakooge niedaleko Kampali. Większość misjonarzy prędzej czy później przeżywa szok kulturowy. Kryzys dopada każdego misjonarza, który musi się „dzielić” swoimi parafianami z przewodnikami tradycyjnych religii afrykańskich. Afrykańczycy przyjmują chrzest, przychodzą na msze, ale gdy dopadają ich lęki i choroby, idą po skuteczniejsze pomoce do swych czarowników, zielarzy. Ojcowie Biali, pierwsi misjonarze tego kontynentu, palili po przyjeździe swoje paszporty, odcinając sobie możliwość odwrotu, gdy przygniecie ich poczucie obcości i bezsensu swoich wysiłków. Ojciec Dąbrowski tego nie uczynił, ale czy rzeczywiście ma jeszcze możliwość wyjazdu, skoro on teraz już ani biały, ani czarny, jak wyznaje?... Porwał się z motyką na słońce – na Afrykę. Chciał Ugandyjczykom głosić Dobrą Nowinę, choć nie znał języka ani kultury. Miał tylko góralskie serce, które według recepty majora Hubala rzucał przed przeszkodę. Co prawda, Bachleda-Curuś powiedział mu kiedyś, że nie jest żadnym góralem, bo pochodzi z Nowego Sącza, ale każdy, kto widział Bogusia w akcji, wie, że jest on esencją „górala”. Mógłby się urodzić w Poznaniu czy Szczecinie i byłby nim. Góral to ten, który się wspina, choćby nie miał szans na osiągnięcie szczytu. Bo szczyt jest tam, dokąd człowiek zdoła dotrzeć. Jan Grzegorczyk


Jesteście zainteresowani przeczytaniem jakiejś książki?

24 komentarze:

 1. Ja najbardziej opowiadaniami Lovecrafta☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Z powyższych pozycji niestety żadna nie przykuła mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej żadna mnie nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. H.P. Lovecraft - ostatnio wzięło mnie na odświeżanie jego twórczości, może i tej książce dam się skusić, klasyka horroru. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety żadna mnie nie zainteresowała jakoś specjalnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety żadna do mnie nie przemawia póki co.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Połknąć żabę" zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 8. "Połknąć żabę" zainteresowała mnie najbardziej z tych propozycji, może być całkiem ciekawą lekturą. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hitchcocka z przyjemnością poznam bliżej. W sumie intryguje mnie od zawsze, więc skoro jest okazja, czemu by nie skorzystać? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ... trzy pierwsze chętnie bym przeczytała :-) ... uwielbiam biografie ... no i jakieś czytadło z dreszczykiem na długie zimowe wieczory też by się przydało ;-) ...

  OdpowiedzUsuń
 11. "Połknąć żabę" może być fajna ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja bym z chęcią przeczytała spalić paszport :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwsza jak najbardziej dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Połknąć żabę" i "Alfred ..." zwróciły moją uwagę:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z tych książek najbardziej interesowałby mnie chyba Lovecraft ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Spalić paszport" mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mnie to się chyba coś stało, bo jakoś zupełnie bez ekscytacji podchodzę w tym roku do zapowiedzi;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Spalić paszport mogłabym przeczytać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Lovecraft <3 Ale okładka każdej z tych książek przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Tym razem żadna mnie nie zainteresowała. ;/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger