niedziela, 31 stycznia 2016

"Próżna" – Sylwia Zientek"Dobrze im tak, tym obrzydliwym snobom, bogatym ździrom i zboczeńcom!".Biorąc pod uwagę tytuł tej książki oraz jej okładkę, moje pierwsze skojarzenie wskazywało na literaturę typowo kobiecą, utrzymaną w klimacie powieści obyczajowej. Niespodziewanie dla mnie, "Próżna" zaskoczyła mnie zarówno stylem pisania autorki, jak i przede wszystkim ukazaniem panoramy życia współczesnych Polaków, którzy goniąc za pieniędzmi i sukcesem, gdzieś po drodze zagubili własną tożsamość i wyznaczniki szczęścia. Nie była to więc łatwa lektura, jaką wydawała się być na początku.

Zaproszenie na spotkanie z Anetą Jadowską w łódzkim Empiku


Betonowa dżungla na co dzień może wydawać się jednoznaczna i pozbawiona magii. W najnowszej książce Anety Jadowskiej Szamański blues (wyd. Fabryka Słów) zamieszkują ją jednak duchy i inne fantastyczne byty, którym główny bohater, Witkacy, musi stawić czoła. Czytelnicy będą mogli osobiście spotkać się z autorką 4 lutego w salonie Empik Manufaktura w Łodzi.

sobota, 30 stycznia 2016

O tym, jak Empik mnie uszczęśliwił!

Gdy tuż przed świętami otrzymałam cudowną niespodziankę w postaci karty upominkowej od Empiku wiedziałam, że w styczniu nie będę w stanie oprzeć się zakupom. Najchętniej oczywiście od razu poleciałabym do salonu, by wydać wszystkie zgromadzone na karcie środki. Poczekałam jednak, aż na stronie pojawią się jakieś promocje, by w pełni wykorzystać to, co niespodziewanie otrzymałam. Oto efekty :)

"Waga" - Bartłomieja Basiury już niebawem pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!Z wielką przyjemnością chciałabym Was poinformować o zbliżającej się premierze książki Bartłomieja Basiury pt. "Waga", którą objęłam patronatem medialnym. Jestem tuż po lekturze i już teraz mogę ją wam zarekomendować.


piątek, 29 stycznia 2016

"Resortowe dzieci. Służby" - Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz"Ta książka jest właśnie o tym: jak byli ubecy prowadzili i prowadzą wygodne życie, a państwo im to umożliwia i czuwa, by nic i nikt tego błogostanu nie zakłócił".
Urodziłam się w połowie lat osiemdziesiątych, więc zmiany ustrojowe zapoczątkowane obradami Okrągłego Stołu i pierwszymi demokratycznymi wyborami nie mają dla mnie praktycznego wydźwięku – uczyłam się bowiem o historii tych dni wyłącznie w szkole. Pamiętam jednak, gdy jakiś czas temu, podczas tankowania samochodu na stacji benzynowej, obsługujący nas pracownik rozpoczął zwykłą rozmowę. Rozmowę, w której stwierdził, iż w czasach PRL-u walczył u boku Solidarności, a teraz musi obsługiwać byłego esbeka podjeżdżającego luksusowym samochodem, który podczas wlewania paliwa do baku, śmieje mu się prosto w twarz. Sytuacja, wydawałoby się marginalna? Niekoniecznie.

czwartek, 28 stycznia 2016

"Jestem miłośniczką kultury hiszpańskiej przepełnionej paradoksami, żywotnością, nasączoną barwami i to wszystko jest obecne w filmach Almodóvara" - Wywiad z Anną Sikorską, autorką książki "Hiszpania w filmach Pedra Almodóvara"

Kiedy otrzymałam propozycję patronatu medialnego książki dotykającej w swojej istocie filmów hiszpańskiego reżysera Pedra Almodóvara, nie zastanawiałam się ani chwili. Miesiące wyczekiwania na ową publikację opłaciły się, bowiem otrzymałam obszerną monografię naukową przeznaczoną dla każdego odbiorcy. Dzisiaj chciałabym Was zaprosić na rozmowę z autorką tej książki, Anną Sikorską.Link do recenzji - KLIK


Anna Sikorska to badaczka kultury hiszpańskiej, filmów, etyki i rynku wydawniczego. Autorka jest absolwentką filologii polskiej oraz filozofii, pisze felietony, a także prowadzi poczytnego bloga "Górowianka".
Oocyt - KONKURS

Warszawska Grupa Wydawnicza postanowiła ufundować dla czytelników mojego bloga dwa egzemplarze powieści Wiesławy Pawłowskiej-Migdał pt. "Oocyt", którą kilka dni temu przedstawiałam Wam na stronie. Zapraszam na konkurs.

środa, 27 stycznia 2016

"Wyprawa po klucz" – Małgorzata BorkowskaRecenzja przedpremierowa
Patronat medialny Subiektywnie o książkach
"Wielkie tajemnice mają więcej uroku, niż proste rozwiązania".

Któż z nas nie pamięta pięknych bajek czytanych w dzieciństwie, które zabierały nas w emocjonujące wędrówki po nieznanych krainach, pełnych dziwnych stworzeń, magii i odwiecznej walki dobra ze złem? Któż z nas nie marzył wówczas o tym, by choć na chwilę przenieść się do tego bajkowego świata, aby zasmakować przygody? Taka wyprawa byłaby bowiem czymś magicznym, czymś o czym nigdy byśmy nie zapomnieli, czymś co na zawsze wpłynęłoby na nasze życie.

Już niebawem "Wyprawa po klucz" pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!
Już niebawem, najprawdopodobniej na początku kwietnia, na rynku książki pojawi się powieść autorstwa Małgorzaty Borkowskiej pt. "Wyprawa po klucz", wydana pod moim patronatem medialnym. Każdy z Was może mieć wpływ na proces wydawniczy tego dzieła.


wtorek, 26 stycznia 2016

Spotkanie z Moniką Sawicką w łódzkim Empiku


22 stycznia w łódzkim Empiku zlokalizowanym w Manufakturze, odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką i dziennikarką - Moniką Sawicką. Nie mogło mnie tam oczywiście zabraknąć. Monika wraz z wydawnictwem Replika promowała swoją najnowszą książkę pt. "Mimo wszystko". Spotkanie prowadziła Ela Piotrowska z Radia Eska.

Zaproszenie na spotkanie z Joanną Siedlecką - styczeń/luty


Wraz z wydawnictwem Zysk i S-ka chciałabym Was zaprosić na na spotkania z Joanną Siedlecką pisarką i członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autorką najnowszej książki "Biografie odtajnione".


Zaproszenie na spotkanie z Lechem Kowalskim w Łodzi

Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego oraz Zysk i S-ka Wydawnictwo zapraszają na spotkanie autorskie z Lechem Kowalskim.

poniedziałek, 25 stycznia 2016

"Oocyt" – Wiesława Pawłowska-Migdał"To chyba niemożliwe. To nie może być prawda!".

Natura potrafi nawet w dzisiejszych czasach zaskoczyć wszelakich maści lekarzy medycyny, którzy czasami przecierają oczy ze zdumienia. Wszyscy wiemy o tym, że niepłodność to problem, jaki dotyczy coraz większej ilości par starających się o dziecko, dlatego też nie dziwi fakt, że temat ten zostaje coraz częściej eksploatowany przez pisarzy w ich książkach. Czy da się go jednak ugryźć od nieco innej strony, niż pokazanie walki z niemożnością zajścia w ciążę? "Oocyt" to książka, która podejmuje taką właśnie próbę.

niedziela, 24 stycznia 2016

Z aparatem wśród książek, czyli moja biblioteczka - część 2

Zdjęcia mojej biblioteczki, które dzisiaj przedstawiam na blogu, robiłam tydzień temu. I powiem Wam, że od tego czasu, niektóre książki zmieniły już swoje położenie. Cały czas bowiem je układam i przekładam - moja biblioteczka zaczyna bowiem dopiero nabierać odpowiedniego kształtu. Zapraszam na część drugą, w której zobaczycie resztę mojej kolekcji.

Z aparatem wśród książek, czyli moja biblioteczka - część 1


Wielokrotnie pytacie mnie, gdzie mieszczę coraz to nowsze zdobycze książkowe i czy moje półki są z gumy. Otóż półki posiadam, ale drewniane, a miejsca na książki jest jeszcze w naszym domu sporo. Nadszedł czas abym w końcu spełniła swoją obietnicę i pokazała Wam swój księgozbiór. W części pierwszej chciałabym zaprezentować Wam mój ukochany kącik książkowy, w którym brakuje jedynie specjalnej drabiny - kiedyś zapewne się jej dorobię.

sobota, 23 stycznia 2016

"Kilwater Znaczy Marynarz. Moje 188 dni dookoła świata" – Endru Atros

"Gdziekolwiek na świecie się znajdziesz, ludzie są tacy sami, tak samo czują, myślą, pracują i kochają".Miesiące poza domem, niebezpieczeństwo, rozłąka z najbliższymi, ale także przygoda, dreszczyk emocji i egzotyka, jaką można  zobaczyć wyłącznie na własne oczy – to w znacznym skrócie wady i zalety wykonywania dość specyficznego zawodu, jakim jest profesja marynarza. I taki dość stereotypowy obraz ludzi morza pokutuje wśród większości społeczeństwa. Z książki polskiego marynarza wyłania się natomiast także jeszcze jedna strona tego sposobu na zarabianie pieniędzy, a mianowicie wielka samotność oraz ciągłe poszukiwanie substytutów wartościowych relacji.

piątek, 22 stycznia 2016

Designerskie fototapety dla każdego miłośnika książek!Mogę śmiało powiedzieć o sobie, iż jestem szczęściarą. Zawsze bowiem marzyłam o tym, by mieć dużą biblioteczkę w swoim domu i od zawsze chciałam ozdobić swoje ściany pięknym księgozbiorem. Pragnienie to spełniło się, gdyż obecnie cała moja kolekcja spoczywa już na drewnianych półkach, a ja każdego dnia uzupełniam swoją biblioteczkę o nowe tytuły tak, by zapełnić książkami cały nasz dom, stylizowany nieco na góralską chatę. Niezagospodarowanej przestrzeni mam jeszcze bardzo dużo, więc w przyszłości książki będą otaczać nas wszędzie, nawet sufit zostanie odpowiednio przystosowany do tego celu.

Złamane pióro - KONKURS!Dzięki uprzejmości Małgorzaty Marii Borochowskiej, autorki genialnej książki pt. "Złamane pióro", mam dla Was dwa egzemplarze tego dzieła z dedykacją pisarki. Zapraszam na konkurs.

czwartek, 21 stycznia 2016

"Kawalerka" – Marta Popczyk"Zawsze tak jest. Zawsze ktoś w końcu przychodzi".Prosty tytuł książki, jedno słowo, po którym na dobrą sprawę nie wiadomo czego spodziewać się otwierając jej pierwszą stronę. Nie przypuszczałam bowiem, że bohaterem tego utworu nie będzie człowiek, a tytułowa kawalerka, której autorka nadała pewne cechy ludzkie, stosując zabieg personifikacji. To książka, która w zasadzie stanowić może gotowy scenariusz na sztukę teatralną. Proza stworzona, by zaistnieć na deskach teatru.

środa, 20 stycznia 2016

15 bestsellerów 2015 roku - kulturalne podsumowanie empik.com


Empik przygotował top 15 bestsellerów 2015 r. Jesteście ciekawi, jakie książki znalazły się w tym zestawieniu?

Zaproszenie na spotkanie z Józefem Baranem w KrakowieWydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na spotkanie z Józefem Baranem poświęcone jego twórczości oraz jego najnowszemu tomikowi poezji "Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy".


wtorek, 19 stycznia 2016

"450 stron" – Patrycja Gryciuk
"Przecież to jest zaprzeczenie gramatyki! Jak to tylko dwie formy odmienionego czasownika? A gdzie reszta?".


Pisarze dzięki swojej wyobraźni posiadają moc kreowania rzeczywistości. Dzięki swojemu talentowi, potrafią stwarzać fascynujące scenariusze, zachwycających bohaterów oraz pełne refleksji dylematy. Potrafią również wykreować wydarzenia i uczynki, które przerażają. I dopóki czytamy o nich wyłącznie w książkach, nie stanowią dla nas żadnego żadnego zagrożenia. Co jednak, gdy fikcja literacka zaczyna stawać się realną rzeczywistością? Słowo inspiracja zaczyna wówczas nabierać zupełnie innego znaczenia.

poniedziałek, 18 stycznia 2016

"Czułam się jak posłaniec, który musi zakomunikować pewną prawdę, lecz może być narażony na ośmieszenie. Postanowiłam zaryzykować i opowiedzieć swój sen" - Wywiad z Magdaleną Markiewicz autorką książki "Szeol"O marzenia warto niewątpliwie walczyć. Przekonuję się o tym cały czas, a pod wpływem takich osób, jak Magdalena Markiewicz, jeszcze bardziej wierzę w moc naszych myśli. Zapraszam Was dzisiaj na inspirującą rozmowę z debiutującą autorką książki pt. "Szeol".Recenzja książki - KLIK
Magdalena Markiewicz to z zawodu ekonomistka, która debiutowała swoimi felietonami na łamach miesięcznika "Ogrody". W latach 2010-2011 współredagowała kwartalnik "Wnętrze i Ogród", a w latach 2013-2015 była także wydawcą e-magazynu "Inkubator Kreatywności". Autorka na co dzień prowadzi Ogrody Pokazowe oraz Motylarnię, mieszka w Marcinkowie. Napisała książkę popularnonaukową pt. "Motyle z mojego ogrodu". "Szeol" to jej debiut powieściowy.
Twój zakątek wszechświata - Wyniki konkursu!

Wiedziałam, że konkurs ten stanie się okazją do ukazania, jak bardzo jesteście kreatywni. Wasze odpowiedzi dotyczące różnych wizji zakątku wszechświata udowodniły to w pełni. Zapraszam na wyniki.

niedziela, 17 stycznia 2016

"Wiem o tobie wszystko" – Claire Kendal"Urocza jesteś, kiedy się złościsz, Clarisso".Nie możesz wyjść z domu do osiedlowego marketu. Nie możesz spotkać się z przyjaciółmi. Nie możesz spacerować późnym wieczorem po parku. Nie możesz, nie możesz, nie możesz. Brzmi jak pobyt w więzieniu? Niestety, będąc nawet na wolności, można czuć się zaszczutym i zastraszonym. Wystarczy jedynie spotkać w swoim życiu stalkera, który potrafi zamienić każdy dzień naszej egzystencji w istne piekło.

sobota, 16 stycznia 2016

Czy warto kupować książki w antykwariacie?
Mąż mojej dość bliskiej koleżanki, która de facto uwielbia czytać i jest obecnie w ciąży, poprosił mnie o przysługę. Przysługę polegającą na skompletowaniu paczki z książkami dla jego ukochanej  z okazji jej urodzin, które będzie mogła czytać będąc obecnie na zwolnieniu lekarskim. Kwota, jaką mogłam dysponować do woli to 150 zł. Oczywiście podjęłam się tego wyzwania, bowiem szukanie dobrych i tanich książek to dla mnie zawsze wielka przyjemność, a jestem przecież w tym całkiem dobra.

Spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską w Warszawie - ZAPROSZENIE

Edipress Książki serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską poświęcone książce "Między światami".piątek, 15 stycznia 2016

"Światło, którego nie widać" – Anthony Doerr"Po czterdziestu tygodniach sześć bilionów komórek przeciska się przez drogi rodne matki. Krzyczymy. Później atakuje nas świat".Nagroda Pulitzera, zachwyty czytelników, entuzjastyczne recenzje pokazujące, że dla wielu to książka roku oraz wielkie odkrycie literackie. Nie dziwcie się więc, że miałam wobec tej powieści naprawdę duże oczekiwania. I niestety na oczekiwaniach się skończyło, bowiem o takim dużym zachwycie tą książką w moim przypadku mowy być nie może. Średniak – tak mogłabym  podsumować to dzieło.

czwartek, 14 stycznia 2016

Wasza inspiracja - KONKURS!


Dla wszystkich moli książkowych, zakładka to rzecz niezbędna. Posiadam w swoim domu dość pokaźny zbiór zakładek, gdyż uwielbiam wszelakie gadżety książkowe. Dzięki księgarni internetowej ksiazkaiprezent.pl stałam się posiadaczką kolejnych i Wy również możecie. Zapraszam na konkurs.

"Śmierć na życzenie" - nowa kolekcja klasycznych kryminałów już w kioskach!

Od dzisiaj możecie znaleźć w kioskach kolejną kolekcję książkową. Tym razem z gatunku "cozy", czyli odnajdą się niej miłośnicy prozy Agaty Raisin. Pierwszy tom można kupić z "Przyjaciółką" za jedyne 6,99 zł.

środa, 13 stycznia 2016

"Ścieżki życia" – Edyta Kowalska
"Życie to plątanina wielu dróg, które wybierasz, idąc przed siebie".


Jak mogłabym nie pochłonąć tej powieści w jeden wieczór, jeśli główna bohaterka po pierwsze - kocha książki, po drugie - jest bibliotekarką, a po trzecie - podobnie jak ja zachwyca się Williamem Whartonem, uwielbia Stephena Kinga, Grahama Mastertona i Deana Koontza oraz czyta cykl "Dzieci Ziemi"? Gdyby Julia istniała naprawdę, zostałaby moja serdeczną przyjaciółką, z którą mogłabym spotykać się na pysznej kawie aby dyskutować o przeczytanych książkach.

wtorek, 12 stycznia 2016

Kioski nadal kuszą, czyli gazetowe zdobycze książkowe ostatnich tygodni!Dwa ostatnie miesiące okazały się dla mnie obfite w temacie moich sławnych już polowań w kioskach. Zdobyłam bowiem, również dzięki mojej ukochanej mamie, która kibicuje mi w kompletowaniu moich zbiorów, sporo nowych tytułów. Muszę Wam pokazać, jakie skarby w przystępnych cenach często omijacie, przechodząc koło osiedlowego kiosku.

Już jutro - "Pod wędrownym aniołem" Joanny M. ChmielewskiejWydawnictwo MG proponuje czytelnikom najnowszą opowieść Joanny M. Chmielewskiej Pod wędrownym aniołem.


poniedziałek, 11 stycznia 2016

"Kryzysowa narzeczona" – Andrzej Mogielnicki
"Bez łączności komórkowej, Skype’a, Facebooka i Twittera, bez GPS-u, przy minimalnym działaniu łączności w Warszawie, w końcu niemałym pół rumowisku, pół mieście, wszyscy wiedzieli, jak trafić na właściwą ulicę we właściwej dzielnicy, gdzie akurat coś rzucili na ladę lub hak".

"Mogłaś być już na dnie, a nie byłaś, nigdy nie dowiesz się, co straciłaś..." - któż z nas nie zna, albo przynajmniej nie słyszał piosenki Lady Pank pt. "Kryzysowa narzeczona"? Nucąc ten kultowy już kawałek, wielokrotnie zastanawiałam się, kim była tytułowa kobieta?, dlaczego właśnie tak została nazwana? i czy kiedykolwiek istniała naprawdę? Gdy więc na rynku pojawiła się książka autora tekstu tej piosenki, nie mogłam jej nie przeczytać.

niedziela, 10 stycznia 2016

O tym, gdy przychodzi niespodziewana wiadomość "Oddam książki w dobre ręce"!Pewnego, listopadowego dnia, otwieram swoją skrzynkę e-mailową, a tam znajduję wiadomość zatytułowaną "Oddam książki w dobre ręce :)". Jeszcze przed jej otwarciem wiedziałam, że będzie to początek czegoś wspaniałego, czyli w moim przypadku dostawy nowych książek do mojej biblioteczki. Angelika Ś. z bloga mintelegenace.blogspot.com postanowiła podarować mi dość pokaźną ilość książek, które nie będą jej już służyć. Nie sądziłam jednak, że będzie ich aż tyle! Tyle szczęścia, chyba oszaleję!

Zimowy festiwal książek w Biedronce - już od jutra!
Biedronka nie pozwala o sobie zapomnieć. Już od jutra bowiem proponuje zimowy festiwal książek, czyli tytuły po 9,99 zł.

sobota, 9 stycznia 2016

"Dzieje Piastów Polskich. Opowiedziane w bajkach dla dzieci i młodzieży" - Bartłomiej Grabowski

"Dawno, dawno temu, 1000 lat, a nawet więcej...".


Legendy o dynastii polskich Piastów poznawało kiedyś każde dziecko, uzupełniając w ten sposób wiedzę o historii naszego kraju. Współcześnie, w zalewie zachodniej literatury, legendy te zostały wyparte przez wydawałoby się atrakcyjniejsze bajki, których pełno na księgarskich półkach. A to przecież nasze lokalne przekazy, budują tożsamość narodową młodego pokolenia.

piątek, 8 stycznia 2016

Piekło w literaturze - KONKURS!
Piekło - to słowo, które już samym swoim brzmieniem wywołuje dreszcze. Zapraszam na iście piekielny konkurs, w którym możecie wygrać dwie książki Magdaleny Markiewicz pt. "Szeol".


"Szeol" już u mnie!

Pod niedawno zamieszczoną recenzją książki "Szeol" (objętej moim patronatem medialnym) pojawiło się sporo komentarzy wskazujących na to, że jej okładka Was po prostu zauroczyła. I nie dziwię się, bowiem urzekła również mnie, tym bardziej, że książka już zasiliła moją biblioteczkę, a więc mogę na nią stale patrzeć. Nie martwcie się jednak, mam dla Was dobrą wiadomość - dwa egzemplarze tego debiutu czekają na kogoś z Was. Wieczorową porą ogłoszę konkurs, a teraz chciałabym Was zachęcić do uczestnictwa w nim. Zapytacie jak? Oczywiście zdjęciami :)

czwartek, 7 stycznia 2016

"Hiszpania w filmach Pedra Almodóvara" – Anna Sikorska

Książka objęta patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
"Filmy Pedra Almodóvara są doskonałą kroniką przemian kulturowych zachodzących w Hiszpanii, ale nie brakuje w nich też licznych odniesień do przeszłości".
Wszyscy znamy filmy, których obejrzenie jeden, jedyny raz w naszym życiu jest wystarczające, bowiem zapewniają chwilową potrzebę oderwania się od szarej rzeczywistości. Istnieją jednak w światowej kinematografii również takie obrazy, do których wielokrotnie się wraca, odnajdując w nich nowe płaszczyzny i warstwy. Niewątpliwie do takiego zbioru zalicza się niemal cały dorobek Pedra Almodóvara. A dorobek ten, jak pokazuje omawiana praca naukowa Anny Sikorskiej, można rozpatrywać i analizować pod różnym kątem robiąc to w bardzo przystępny sposób.

środa, 6 stycznia 2016

Seria "Z zimną krwią" już od jutra w kioskach!

Już jutro w kioskach pojawi się pierwszy tom nowej kolekcji thrillerów nazwanej "Z zimną krwią".


Wspomnienie z przyszłości - KONKURS

"Niema Trylogia" już dawno za mną, jednak dzięki uprzejmości Rafała Lewandowskiego, mam dla Was trzy egzemplarze ostatniego tomu tej serii, czyli "Dziedzica", który można czytać zupełnie odrębnie od pozostałych. Zapraszam na konkurs.

wtorek, 5 stycznia 2016

"Paniusia" - Lucy Lech
"- Paniusiu, nie trza płakać, patrz pani na te robaczki -".


Ludzie to nieodłącznie związana z nimi historia. A historia to dziś, wczoraj i lata, które przeminęły i o których warto, a nawet trzeba opowiadać. Każdy z nas nosi ze sobą bagaż różnorodnych doświadczeń, zupełnie niepodobnych do siebie. Każdy z nas mógłby napisać książkę o własnym życiu, a także opowiedzieć swoje dzieje potomnym. Najlepszy scenariusz barwnych opowieści pisze bowiem samo życie, czasami doprowadzając do iście hollywoodzkiego finału.

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Subiektywnie o książkach w obiektywie grudnia!Od kilki dni zapoznajemy się z nowym, 2016 rokiem. Zanim jednak na dobre zagości on na tym moim małym, książkowym skrawku wirtualnej przestrzeni, cofnijmy się na małą chwilę do grudnia. Mam dla Was dzisiaj rekordową porcję zdjęć, także zanim zaczniecie je oglądać, zaparzcie sobie kawy bądź herbaty. Nic bowiem nie sprawia takiej przyjemności, jak połączenie dobrej książki i dobrej kawy (herbaty).


// Cudowna paczka od Kasi Roszczenko // Kolejne, wspaniałe książki do mojej biblioteczki //

Pokoloruj portret Witkacego | Premiera albumu "Sztuki piękne pod Tatrami"Twórczość młodopolskich dekadentów, odurzające dzieła Witkacego „prosto z firmy portretowej” i działalność prekursorów sztuki z obszaru Tatr – wszystko to składa się na najnowszy album „Sztuki piękne pod Tatrami”. Pierwsza tak kompleksowa publikacja na temat artystyczno-intelektualnego fenomenu Tatr i Zakopanego miała swoją premierę 21 grudnia.

niedziela, 3 stycznia 2016

"Krótka historia spodni w Tomaszowie Mazowieckim i inne opowiadania" – Edward Wójciak


"Moje pierwsze długie spodnie to były pumpy, miałem wtedy pięć lat".


Podobno nie szata zdobi człowieka, tak jak okładka nie powinna wpływać na ocenę książki. To powiedzenie nie sprawdza się niestety w praktyce, bowiem to właśnie "opakowanie" często kusi nas do zakupu, bądź też od niego odstręcza. Okładka zbioru opowiadań Edwarda Wójciaka to sztandarowy przykład tego, jak nie powinna wyglądać książka. Grafik zrobił bowiem wielką krzywdę prozie autora, zniechęcając potencjalnego czytelnika do kupna tego dzieła.

sobota, 2 stycznia 2016

Uśmiech losu, czyli jak zawsze książkowoDostaw kolejnych zdobyczy książkowych ciąg dalszy. Edyta z bloga Tirindeth's po kolejnym porządkowaniu swoich zbiorów, postanowiła znowu podarować mi kilka książek. A ja oczywiście nie mogłabym odmówić takiej propozycji. Oto efekty :)

Koniec świata - KONKURS


Dzięki uprzejmości Thomasa Arnolda, mam dla Was jeden egzemplarz najnowszej książki autora, czyli "Tetragon". Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, w którym ktoś z Was zdobędzie powieść z dedykacją pisarza.


piątek, 1 stycznia 2016

"Siła serca" - Baptist de Pape


"Nawet jeśli postrzegamy serce jako organ fizyczny, uznając je za źródło siły duchowej, to i tak jest ono cudem"."Miej serce i patrzaj w serce!” - takim cytatem kończy Adam Mickiewicz swoją balladę pt. "Romantyczność". Dlaczego tak mało ludzi w dzisiejszych czasach nie stosuje się do tych właśnie słów? Nie słucha serca, nie odbiera dawanych przez niego sygnałów. Może książka będąca istną skarbnicą złotych myśli wspaniałych umysłów tego świata, zmieni nieco takie nieprawidłowe nastawienie.