"Siła serca" - Baptist de Pape


"Nawet jeśli postrzegamy serce jako organ fizyczny, uznając je za źródło siły duchowej, to i tak jest ono cudem"."Miej serce i patrzaj w serce!” - takim cytatem kończy Adam Mickiewicz swoją balladę pt. "Romantyczność". Dlaczego tak mało ludzi w dzisiejszych czasach nie stosuje się do tych właśnie słów? Nie słucha serca, nie odbiera dawanych przez niego sygnałów. Może książka będąca istną skarbnicą złotych myśli wspaniałych umysłów tego świata, zmieni nieco takie nieprawidłowe nastawienie.

Baptist de Pape to urodzony w 1977 r. w Belgii poszukiwacz duchowy, pisarz i filmowiec. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie w Tillburgu w Holandii, nie podjął się pracy w zawodzie, lecz podróżował po świecie i przeprowadzał wywiady ze znanymi pisarzami oraz autorytetami w temacie duchowości. W ten oto sposób powstała książka oraz film pt. "Siła serca".

Publikacja "Siła serca" to zbiór dających do myślenia cytatów, fragmentów wywiadów oraz samych komentarzy autora dotyczących inteligencji serca. Cała książka została podzielona na trzy części: "Drogi prowadzące do serca", "Moce wewnętrzne" oraz "Serce w świecie" ukazujące konieczność otworzenia się na siłę płynącą z naszego wnętrza. Kanwę publikacji stanowi osiemnaście rozmów z różnymi osobami, jakie przeprowadził Baptist de Pape.

Isabel Allende, Paulo Coelho, Deepak Chopra czy chociażby Eckhart Tolle to nazwiska, jakie przyciągnęły mnie do przeczytania tej niecodziennej publikacji. Poza tym, pamiętając lekturę inspirującej książki Dagmary Gmitrzak pt. "Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości", spodziewałam się sporej dawki mądrości i duchowej wiedzy, o jakiej w codziennym biegu zwyczajnie zapominam. I w zasadzie cała książka Baptista de Pape'a to rozważania duchowe na temat serca, jego roli jako źródła wszystkich uczuć, niewyczerpanej siły tej części naszego organizmu, w którą trzeba się wsłuchać. Autor porusza pojęcie roli serca w wielu aspektach naszego życia, w tym między innymi w budowaniu własnych emocji, w świadomej intencji, w synchroniczności czy też w bezsprzecznej inteligencji, jaką nasze serce posiada. I o ile rozważania samego autora, jego wskazówki, porady i przykłady ćwiczeń dorównują stylem serwowanym czytelnikom w różnego rodzaju poradnikach, o tyle warstwa ukazująca historie znanych ludzi, zaciekawia o wiele bardziej.

Okazuje się bowiem, że na życie cenionego na całym świecie pisarza -  Paulo Coelho, siła serca i wsłuchanie się w jego głos, miało kolosalne znaczenie. Podobnie z Isabel Allende i innymi znanymi postaciami. Historie te dopełniają niezwykle inspirujące cytaty takich osób, jak Gandhi, Albert Einstein, Martin Luther King i wielu, wielu innych. Ludzi będących autorytetami dla współczesnego świata i których słowa trafiają właśnie wprost do serca. Dla samej tej warstwy, tych pięknych i trafionych myśli, warto zajrzeć do tej publikacji, bowiem sama postać autora, który podobnież dokonał zwrotu w swoim życiu idąc do lasu, jakoś nie do końca mnie przekonała.

Wydanie "Siły serca" zwyczajnie zachwyca. Dobrej jakości, sztywny papier, rożne czcionki i kolory. A na końcu książki zawarto krótkie biogramy ludzi, którzy pojawiają się na jej łamach, co jest naprawdę trafionym zabiegiem. 

Baptist de Pape stworzył publikację, która podobnie jak znany na całym świecie "Sekret" może zainspirować ludzi do wejrzenia w głąb siebie. W swoje serce, które cały czas czeka na to, by nam pomóc. To książka pełna złotych myśli, pięknych cytatów, którą możecie otworzyć na dowolnie wybranej stronie i zwyczajnie czytać, wzbudzając w sobie wiele przemyśleń i refleksji. Siłą serca obdarzony jest bowiem każdy z nas, trzeba ją tylko w sobie odnaleźć.

Baptist de Pape Za możliwość przeczytania książki dziękuję Agencji Open Gate

36 komentarzy:

 1. Jak najbardziej książka warta zainteresowania. Bardzo autentyczna i ciepła. Dla wszystkich którzy poszukują celu i sensu swojego życia. U nas również książka została wysoko oceniona, zapraszamy do naszej recenzji "Siły serca" ;-) http://moznaprzeczytac.pl/sila-serca-baptist-de-pape/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, pierwszy dzień nowego roku a ja już zapełniam listę pilnych wydatków

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się wplątanie w przemyślenia pisarza myśli innych ludzi. Fajnie, że są to znane postacie, bo przez, to możemy np. inaczej spojrzeć na twórczość danej osoby, zrozumieć ją :).

  Fajny pomysł :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Po twojej recenzji widzę, że książka zapowiada się naprawdę ciekawie. Jak tylko będę miała możliwość z pewnością się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiolu życzę Ci spełnienia wszystkich Twoich marzeń w 2016 roku, mnóstwa ciekawych książek i całej masy nowych nabytków do Twojej biblioteczki. Pozdrawiam ciepło. :-))

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobnie ją odebrałam i lubię do niej wracać. Ostatnio podarowałam mamie, mam nadzieję, że i ją urzeknie.

  OdpowiedzUsuń
 8. To musi być wspaniała publikacja! Z wielką przyjemnością się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniała pozycja! Koniecznie muszę sobie sprawić tę książkę :)
  Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zabieg mieszania cytatów z wywiadami i wszytskim, co jest w tej książce bardzo mi się podoba, tylko tematyka jakoś niestety nie dla mnie :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Nietypowa publikacja. Sprezentuje ją mojej mamie na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś dla mnie lubię takie mieszanki <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie bym przejrzała, ale nie wiem, czy byłabym zachwycona. // Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze by było, gdyby książki potrafiły coś zmienić ;) szkoda, że w większości ci, którzy powinni coś w sobie zmienić nie czytają...

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię takie książki, więc może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie bym ją przejrzała. Wydaje mi się idealna do czytania fragmentami:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam już kiedyś o tej książce i planuję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zastanowię się nad nią ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nominowałyśmy Cię do tagu :) Zapraszamy:
  http://rodzinne-czytanie.blogspot.com/2016/01/czytelnicze-nawyki-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 20. Od czasu do czasu sięgam po tego typu literaturę:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Lubię książki, skłaniające do refleksji. Zapiszę sobie ten tytuł, aczkolwiek nie napiszę jest to moje "must read".

  OdpowiedzUsuń
 22. Chyba warto sięgnąć po tą książkę. Czasem przyda się w życiu trochę refleksji.
  Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Chętnie poznałabym ten tytuł, jestem bardzo ciekawa, czy ta książka mnie do czegoś przekona ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger