"Waga" - Bartłomieja Basiury już niebawem pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!Z wielką przyjemnością chciałabym Was poinformować o zbliżającej się premierze książki Bartłomieja Basiury pt. "Waga", którą objęłam patronatem medialnym. Jestem tuż po lekturze i już teraz mogę ją wam zarekomendować.
W jednym z krakowskich mieszkań zostają znalezione ciała trzech mężczyzn. Pozornie sprawa jest oczywista -  tragiczny finał porachunków między pseudokibicami. W toku śledztwa ujawnia się jednak związek tej zbrodni z nieznanym dotąd aktem bestialstwa. Odkopano w lesie ciała, na których sprawca dokonał sekcji zwłok, poszerzając swoją kolekcję o kolejne organy. To jedyny wspólny element w sprawie, której nie potrafi rozwikłać ani policja, ani prokuratura. Trop niespodziewanie prowadzi do Aresztu Śledczego na Montelupich, gdzie obowiązują inne zasady gry…
Brutalny obraz Krakowa - miasta, gdzie wybór jest wyłącznie złudzeniem, a sprawiedliwość ma subiektywny wymiar. Czy opaska Temidy pozostała wyłącznie mitem?


Videograf – Chorzów, luty 2016

"Śląsk ma swojego Hitchcocka. Pojawił się mistrz misternej intrygi kryminalnej i każdą kolejną powieścią udowadnia, że lektura może być nie tylko rozrywką, ale również intelektualnym wyzwaniem. Polecam!"
                                                                                              Joanna Bartel- aktorka


Ta książka to petarda. Na początku tli się powoli i nieznacznie, aby nieco później wybuchnąć nam w rękach. I już nie da się nic zrobić, trzeba wraz z tą zagmatwaną i wciągającą historią wypalić się do samego końca. Końca początku...
Agnieszka Lingas-Łoniewska,  pisarka


Skuteczność wymiaru sprawiedliwości na ogół pozostawia wiele do życzenia. Skuteczność niczym nieograniczonej wyobraźni Bartłomieja Basiury to dla czytelnika gwarancja nieprzespanej nocy i mocnych wrażeń przy lekturze jego książki. Wartka akcja, okrutne zbrodnie, demony przeszłości, tajne organizacje oraz zaskakujący finał - czegóż chcieć więcej!
Wioleta Sadowska - subiektywnieoksiazkach.pl


Mocna, silnie oddziałująca na zmysły i emocje Czytelnika – tak w kilku słowach można określić najnowszą powieść Bartłomieja Basiury . „Waga” naszpikowana jest zaskakującymi zwrotami akcji i trzyma w napięciu do samego końca. Rewelacyjna intryga. Perfekcyjnie napisana powieść.
Magda Szkudlarek-Szarkowska – Okiem na Horror.


Patronat medialny:  Kryminalna Kawiarenka, Grupa Twórcza Nie Czytasz, Subiektywnie o Książkach, Upadli.pl, Polscy Autorzy, Zaczytajsie.pl, Polacy nie Gęsi, Wywrota.pl


Bartłomiej Basiura (ur. 1991) - pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor powieści kryminalnych: „Zamknięta prawda”,  "Hipnoza", "Uczeń Carpzova". Niekonwencjonalnie tworzy fabułę, wprowadzając elementy romansu oraz political fiction z perspektywy kilku głównych postaci. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.


Recenzja "Wagi" niebawem. Jesteście ciekawi tej książki?

21 komentarzy:

 1. bardzo zachęcające recenzje, u mnie w mieście też ostatnio zginęło trzech facetów w mieście

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu, a "Wagę" przeczytam z wielką chęcią, uwielbiam taki klimat. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tylko zobaczyła tą książkę w premierach na luty od razu zaświeciły mi się oczy :) Gratulację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To będzie coś ciekawego, czuję to! I gratulacje kolejnego patronatu! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa okładka :) Ja aktualnie czytam "Złoty Kompas" , nizały początek , polecam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję i chętnie poczytam o (nie)skuteczności polskiego wymiaru sprawiedliwości ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi mrocznie :) Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu i czekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytam, zdecydowanie. Gratuluję patronatu! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję. Zaciekawiłaś mnie tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mocna lektura dla ludzi o silnych nerwach. Dobrze, że nasi polscy pisarze podejmują się takich wyzwań i tworzą powieści na miarę światowych hitów!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie przepadam za kryminałami i staram się sięgać po inne książki. Przez to jeszcze nigdy nie miałam w rękach polskiego kryminału. Może to właśnie błąd? Może ten gatunek literacki pisany przez polskiego autora w końcu przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję kolejnego patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ta lakoniczna rekomendacja, zaledwie "języczek u wagi", a już rozbudziła moją ciekawość.Mocna akcja!

  OdpowiedzUsuń
 15. No, no, jestem ciekawa recenzji :) Szczególnie, że sama mieszkam i po części pochodzę ze Śląska :D
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratulacje, kochana:) Chętnie przeczytam książkę, którą masz pod swoimi skrzydłami. Zwłaszcza że to kryminał, a ochota na ten gatunek mi nie przechodzi.

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajnie jak taka akcja toczy się w nieadlekim miejscu :) Bardzo mnie zaciekawiła ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak Kraków to tylko książki o pseudokibicach. Chyba trochę utarte stwierdzenie, jednak ogólny pomysł na tę książkę przypadł mi do gustu i chętnie bym do niej zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję kolejnego patronatu! :))

  OdpowiedzUsuń
 20. oczywiście, że jestem ciekawa. Zwłaszcza że właśnie kończę Hipnozę.
  gratuluję patronatu :)
  pozdrawiam
  gosia h-m

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger