Oczy lęku na mojej półce

 

Fabian Olszewski ma pomysł na dochodowy, nielegalny biznes. Sam jednak nie da rady go poprowadzić. Gdy przypadkiem poznaje Oliwię, zdesperowaną dziewczynę, która ma kilka tygodni na spłatę olbrzymich długów, zawiązują spółkę. Wkrótce potem Lena – nastoletnia córka lokalnego polityka – zostaje uprowadzona podczas wieczornego spaceru z psem. Wiele lat później Fabian i Oliwia są już zawodowymi kidnaperami. Ze względu na swoją specyficzną strategię działania żadne z ich porwań nigdy nie zostało zgłoszone policji. Fabian mieszka na przedmieściach z żoną i córką, Oliwia w apartamencie w centrum. Pracują przez kilka dni w roku i cieszą się wygodnym życiem. Kiedy kończą im się zgromadzone środki, znów przystępują do pracy. Świadomi, jak wiele rodzin zniszczyła ich spółka i jak wielu chciałoby poznać ich tożsamość, zachowują wzmożoną czujność. Nie wiedzą jednak, że zagrożenie czai się tam, gdzie go nie widać, a za zło wyrządzone drugiemu człowiekowi często płaci się podwójnie…


W patronackiej recenzji "Oczy lęku" napisałam, że to doskonała rozrywka z dreszczykiem na wakacyjne dni pokazująca, że zemsta najlepiej smakuje na zimno. Książka z nieprzewidywalnym finałem, pozostawiająca czytelnika z pytaniem o to, kto w tej historii jest prawdziwym potworem.

Zapewne znacie nutellę, czyli pyszny krem cukrowo-tłuszczowy z dodatkiem orzechów. Po przeczytaniu wakacyjnej propozycji Adriana Bednarka, ten słodki przysmak już zawsze będzie się wam kojarzył z pokręconą ludzką naturą. Z jej mroczną i nieokiełznaną stroną.

10 komentarzy:

 1. Pozdrawiam z blogerskiego urlopu. Muszę przyznać, że z twórczości Pana Bednarka jeszcze nic nie czytałem, ale zamierzam to zmienić, pozdrawiam Wiolu .

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu się wziąć porządnie za poznanie twórczości tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonała rozrywka z dreszczykiem na wakacyjne dni? Brzmi dobrze! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię emocjonujące książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka ciekawie się zapowiada. Myślę, że będę miała ją na uwadze jak będę chciała wyjść ze swojej czytelniczej strefy komfortu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz już naprawdę ciekawą i ogromną kolekcję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo ciekawie :) Wpisuję na moją listę

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejna książka p. Bednarka u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger