Tajemnica siódmej księgi na mojej półce

 

Bezcenny rękopis siódmej księgi De revolutionibus Mikołaja Kopernika trafia w ręce amerykańskiego miliardera. On również ma istotne powody, by rozwiązać zagadkę manuskryptu. Problem w tym, że tekst jest zaszyfrowany. Jedynie Alicja mogłaby złamać kod, ale zniknęła. Żeby zmusić dziewczynę do współpracy, trzeba ją najpierw odnaleźć. Alicja nie może pogodzić się z utratą rękopisu i zdecydowana jest go odzyskać za wszelką cenę. Nieustannie próbuje rozwikłać szyfr Kopernika, starając się jednocześnie umknąć prześladowcom. Ale jak długo można uciekać? Rozpoczyna się walka z czasem. W tym pojedynku obowiązuje tylko jedna zasada: cel uświęca środki. Co takiego Kopernik ukrył przed światem? Czy to możliwe, że pozostawił ludzkości jeszcze bardziej rewolucyjne przesłanie, niż to, że Ziemia krąży, a Słońce nie porusza się? Kto pierwszy odkryje jego tajemnicę?


W patronackiej recenzji "Tajemnicy siódmej księgi" napisałam, że Mikołaj Kopernik, zaginiona księga, wielkie pieniądze, pożądana wiedza i tajemnica skrywana przez wieki to elementy, z których można stworzyć wciągającą powieść.Po lekturze tej przygodowo-sensacyjnej dylogii Izabeli Szylko nie sposób nie spojrzeć na naszego wielkiego astronoma z nieco innej perspektywy. Jeśli więc jesteście ciekawi, co Mikołaj Kopernik ukrył w zaginionej księdze i czy jest to coś rewolucyjnego, bardzo mocno zachęcam was do przeczytania obydwu tomów 😀

8 komentarzy:

 1. Szkoda Wiolu, że ja mam niestety inne teraz "lektury" na warsztacie. Chciałbym coś innego niż zazwyczaj poczytać, pozdrowienia .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa wciągająca fabuła, lektura godna przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie ♡
  Zapowiada się ciekawa lektura, choć planuję najpierw nadrobić zaległości książkowe. Świetna propozycja na jesienne wieczory :) Gratuluję super patronatu!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 4. Mikołaj Kopernik i tajemnice? Brzmi bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła zachęca do dalszego zgłębienia tematu 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger