Między światami na mojej półce

 

Leon Kowal po wydaleniu z policji zmuszony jest otworzyć biuro detektywistyczne. Nowy interes nie przynosi jednak oczekiwanych profitów. Wizyta młodego programisty, który prosi o pomoc w odnalezieniu swojej dziewczyny, wydaje się zrządzeniem losu. Niestety Kowal wikła się w kolejne problemy, które z czasem doprowadzają go do przerażającej konkluzji, że w śledztwo zamieszane są siły nadprzyrodzone. Nieco wcześniej zainicjowany został uniwersytecki projekt kierowany przez dwie doktorantki, które postawiły przed sobą arcytrudne zadanie, aby udowodnić istnienie zjawisk paranormalnych. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, z pomocą grupki studentów, badały takie zjawiska jak prekognicja, telepatia czy psychokineza. Efekt ich prac doprowadził do przerażających w skutkach wydarzeń.


W patronackiej recenzji "Między światami" napisałam, że jest w najnowszej książce autora trochę thrillerowej otoczki, jest fantastyka i ciekawa kreacja protagonisty, a także makabra pod postacią mocnych opisów, z których wyzierają resztki skóry, mięśni i tkanek, nie zapominając o hektolitrach krwi. 


Biorąc do ręki nową propozycję Wojciecha Kulawskiego liczyłam na dwudaniową czytelniczą ucztę i takową w pełni otrzymałam. Pierwszym daniem okazała się bowiem warstwa dotycząca wszystkiego, co paranormalne i niezbadane, a drugim gatunkowy majstersztyk hybrydowy pod postacią takich akcentów, jak groza, makabra i fantastyka. 


16 komentarzy:

 1. Świetnie, że lektura książki okazała się literacką ucztą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że otrzymałaś to czego oczekiwałaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą książką :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuję sobie tytuł, bo bardzo mnie zaciekawiłaś swoją recenzją. Gratuluję również patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł jest na mojej pilnej liście do przeczytania! Gratuluję kolejnego autografu!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tego autora, ale zachęcasz do zapoznania się z jego twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytam najnowsze dzieło pana Kulawskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam już trochę o tej książce. Mam ją na oku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To ja też z karty literackiego menu wybieram tę ucztę czytelniczą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kulawski tworzy świetne historie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka jest ciekawa, ale nie jestem pewna, czy odpowiednia dla mnie. To takie połączenie, które mogłoby mnie zmęczyć niż dać radość z czytania.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka może mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie będę ukrywać, że ciekawi mnie ta książką, chociaż trochę obawiam się czy wątek paranormalny został dobrze poprowadzony.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger