Wrzeciono Boga. Jutrznia pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

17 października ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść „Jutrznia” pióra Andrzeja H. Wojaczka. To trzeci, po „Kłosach” i „Wdowim groszu”, tom trylogii „Wrzeciono Boga” – poruszającej sagi inspirowanej losami śląskiej rodziny. To antywojenny manifest, powieść o niezwykłej sile kobiet, mitotwórczej roli słowa i potędze miłości zdolnej do największych poświęceń. Książka zostanie wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach.


W wyniku nieudanej akcji wymierzonej w niemieckich konspiratorów Teofil Kłosek, trzydziestotrzyletni weteran walk o powrót Górnego Śląska do Polski, trafia za kratki. Upokorzony, dręczony poczuciem winy i skazany na samotność przez najbliższych, z okruchów wspomnień odtwarza mozaikę dawnego życia.

Tymczasem Niemcy stawiają jego żonę przed dramatycznym wyborem. Czy Klara poświęci małżeństwo w zamian za życie Teofila?

Zbliża się piętnasta rocznica wybuchu trzeciego powstania śląskiego, a wraz z nią premiera legendarnego spektaklu, który – u progu drugiej wojny światowej – ma przypomnieć o straszliwych konsekwencjach konfliktu zbrojnego. Ewie Majewskiej i jej młodym artystom przyjdzie zmierzyć się z niechęcią środowisk mniejszościowych oraz z agresją rosnącej w siłę bojówki młodzieżowej.

Jutrznia to ostatni tom trylogii Wrzeciono Boga – poruszającej sagi inspirowanej losami śląskiej rodziny. To głośny antywojenny manifest, powieść o niezwykłej sile kobiet, mitotwórczej roli słowa i potędze miłości zdolnej do największych poświęceń.


Znacie serię Andrzeja H. Wojaczka?

Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Szara Godzina.

14 komentarzy:

 1. Heh, Śląsk mnie prześladuje - dopiero wróciłam z Katowic i jak nie rolada z kapustą, to "Wrzeciono Boga" :) A na serio, chętnie przeczytam. Chwilowo jestem w świecie Idy Żmijewskiej i sióstr Keller. Początek XX wieku to niesamowite czasy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze - nie znałem tej serii. Ale akurat - wczoraj czytałem o powstaniach śląskich ;-) . Pozdrawiam Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii, ale czuję, że są to moje klimaty i chętnie dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem pewna czy to moje klimaty, ale chętnie bym spróbowała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej serii i jak na razie nie ma jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam autora, ale gratki patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz bardzo żałuję, że bliżej nie zapoznałam się z tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planach poznanie tej serii :). Gratuluję kolejnego ciekawego patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nice post thank you Will

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger