Medycyna życia – Bartek W Stefański

 


"(…) najgorsze, co możemy zrobić, to przejść przez życie nieświadomie".


Nie sądziłam, że dowiem się z tej książki, dlaczego od zawsze mam zimne ręce i stopy, oraz że poznam pojęcie energetycznego orgazmu. Publikacja ta, z niezwykle trafnie dobranym tytułem to bowiem skarbnica wiedzy z różnych dziedzin naszego życia. Skłaniająca do przemyśleń, otwierająca nowe ścieżki duchowego rozwoju, a także taka, do której należy często wracać. Z tego też względu od dłuższego czasu nie odkładam jej na półkę, tylko podczytuję w międzyczasie.

Bartek W Stefański to filozof i terapeuta indywidualny, którego specjalizacją są relacje i rozwój osobisty. W swojej pracy zawodowej zajmuje się prowadzeniem terapii, podczas których motywuje i pomaga w rozwoju. Jest autorem popularnego podcastu "Budzimy się do życia", a także e-booka pt. "Tajemnice Związku". Strona domowa autora – Bartek W. Stefański, a książki Medycyna życia.

"Medycyna życia" to publikacja dotykająca świadomego życia w oparciu o sześć płaszczyzn, będących jednocześnie jej poszczególnymi rozdziałami (księgami). Są nimi tajemnica związku – relacje & miłość, manifestacja & moc pozytywnego myślenia, naturopatia & zdrowe odżywianie ciała, świadomość, medytacja & praca z ciałem, obfitość & finanse, pasja & podróż. 

Bardzo cenię sobie publikacje poradnikowe z szerokiego kręgu duchowości, których lektura motywuje mnie do pogłębionego researchu tematów poruszanych w ich treści. "Medycyna życia" należy właśnie do tego typu książek, gdyż ogrom wiedzy, jaką zawarł w niej Bartek W Stefański robi wielkie wrażenie. Ale przede wszystkim, wiele informacji i wiele pojęć, jakimi naszpikowano jej poszczególne rozdziały, mogą i powinny stać się przyczynkiem do szerszej analizy własnej w kontekście życia wewnętrznego i zewnętrznego.

Sześć ksiąg to sześć wyselekcjonowanych przez autora, płaszczyzn naszej egzystencji. I jest tu coś dla ducha i jest coś dla ciała, co staje się niezwykle ważne w oparciu o holistyczną naukę koegzystowania materii i energii. Cieszy więc fakt, że Bartek W Stefański nie skupia się w głównej mierze na duchowości, ale zachowuje równowagę, ukazując sporo wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i naturopatii. Wiedzy, jaka wielu czytelników może zaskoczyć, a na pewno skłonić do zmiany wieloletnich nawyków.

Niestereotypowe podejście do tematów, na jakich skupia się autor, owocuje ciekawymi i niebanalnymi informacjami oraz tezami, z jakimi warto się skonfrontować. Intryguje bowiem ukazane w książce pojęcie świadomej dominacji w relacji w sypialni, absorbuje teoria szczęśliwych pieniędzy, a temat superżywności dość mocno przykuwa uwagę. Takich smaczków jest w tej publikacji znacznie więcej dlatego warto je odkryć i skonfrontować z własnymi doświadczeniami.

"Medycyna życia" to niebanalna pozycja w segmencie książek o rozwoju duchowym, na którą niezaprzeczalnie warto zwrócić uwagę. Jej odczuwalna wielopłaszczyznowość przesądza o tym, że targetem zawartych w niej treści są zarówno kobiety jak i mężczyźni pragnący dojrzale podejść do tematu świadomego życia. W tej publikacji znajdziecie sporo wiedzy, jaka pozwoli wam spojrzeć na najważniejsze aspekty naszej egzystencji z zupełnie innej perspektywy. Warto podjąć się więc tego wyzwania.Recenzja powstała w ramach współpracy z autorem.

15 komentarzy:

 1. Chętnie zajrzałabym do tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio dużo czytam tego typu książek i z każdą kolejną jestem coraz mniej zaskoczona treścią. Być może ta książka wniosłaby nową wiedzę do mojego życia 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca książka. Na pewno warto poznać jej treść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za takimi książkami, chociaż kilka tematów mogłoby mnie zainteresować

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sięgnę, tytuł zapisuję :-) . Pozdrawiam Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie przemawia do mnie ten tytuł tym razem :) Ale jak ktoś lubi to czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja takich publikacji nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 8. No nie, tym razem to totalnie nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. A to ciekawa książka lubię takie treści, można nimi czasem błysnąć w towarzystwie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Może się podejmę tego wyzwania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger