Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

Przychodzę do was dzisiaj z cudowną wiadomością. Otóż wielkimi krokami zbliża się kontynuacja znakomicie przyjętej powieści Anety Krasińskiej pt. "Nauczycielka z getta". Premiera "Wciąż pod wiatr" już 7 września, a Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej powieści 😀


W październiku 1942 r. nikt z mieszkańców łódzkiego getta nie przypuszczał, że miasto za drutami będzie istniało jeszcze blisko dwa lata. 

W rodzinie Lewiatanów kolejne dni przynoszą więcej trudnych chwil niż dobrych. Laura zajmuje się nastoletnimi braćmi męża, którzy z dnia na dzień muszą dorosnąć. Pomagają jej w codziennych obowiązkach - przede wszystkim w zdobywaniu pożywienia. Gdy trafiają do pracy na pewnej budowie, nie wiedzą, że przyczyniają się do powstania obozu prewencyjnego dla polskich dzieci. Rodzice tych dzieci zostali uznani przez nazistów za szpiegów lub kolaborantów, a one same za degeneratów zagrażających społeczeństwu. Choć Lewiatanowie ledwie wiążą koniec z końcem, pomagają polskim sierotom, a jedną z nich otaczają szczególną troską. 

W sierpniu 1944 r. następuje likwidacja getta i wywózka Żydów do Auschwitz. Czy Laurze uda się wydostać z piekła i uniknąć kolejnego?

TOM 1 otrzymał nagrodę NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA LATO w kategorii „z historią w tle” w plebiscycie organizowanym przez serwis GRANICE.PL


Getto łódzkie nie jest często ukazywane w literaturze pięknej. Książka Anety Krasińskiej jest jedną z niewielu opowieści osadzonych w wojennej rzeczywistości „łódzkiej dzielnicy zamkniętej”. Autentyczne wydarzenia i postaci historyczne stały się tłem do opowiedzenia uniwersalnej opowieści o człowieku postawionym w skrajnej sytuacji, który rozpaczliwie walczy o zachowanie człowieczeństwa. 

dr Adam Sitarek, centrum Badań Żydowskich Uniwersytetu Łódzkiego

Rozpoczynając lekturę tej powieści, upewnijcie się, że macie wystarczająco dużo czasu, ponieważ nie sposób się od niej oderwać. Autorka funduje nam niesamowitą podróż pomiędzy najciemniejsze karty historii. Polecam serdecznie! 

Edyta Świętek, pisarka „Spacer aleją Róż”, „Niepołomice”


"Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr" to powieść o prawdziwej miłości i o życiu w świecie, w którym  nic nie jest pewne i dane na zawsze. Zwłaszcza życie. Przeczytajcie koniecznie!


Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Jaguar.

14 komentarzy:

 1. Najpierw mam jeszcze do przeczytania tom I.

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie gratuluję patronatu. Na pewno przeczytam książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje patronatu! Mam w planach nadrobić te książki Autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe książki, a okładki bardzo udały się wydawnictwu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie przeczytałam I części, czeka na swoją kolej. Ale jestem zauroczona okładkami obu książek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam pierwszy tom serii i pewnie skuszę się też na drugi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie czytam tego typu książek

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu! ♥️ Mega podobają mi się okładki tych książek no i skończyłam pedagogikę, więc moja dziedzina, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na razie mam parę książek jeszcze do nadrobienia.

  Lubię czytać o II Wojnie Światowej, jednak nie jestem jakimś wielkim pasjonatem rzeczy o lotnictwie czy szczegółowo o innych formacjach walczących wtedy. Nie mniej jak ktoś lubi takie tematy to książka będzie w sam raz.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładki rewelacja :) Mam w planach obie te książki. Mam wypożyczoną " W służbie Madame Curie" tej samej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawi mnie ta seria ze względu na zawód bohaterki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger