Stare kości niebawem w księgarniach

 

Przychodzę do was ze świetną wiadomością. Już 9 marca na księgarskich półkach pojawi się thriller Douglasa Prestona i Lincolna Childa osnuty na motywach tragicznej wyprawy Donnera - jednego z najbardziej zagadkowych wydarzeń XIX wieku. 


Dwie zdeterminowane kobiety łączą siły, by odkryć jedną z najbardziej przerażających zagadek w historii USA!

Archeolożka Nora Kelly ma już kilka większych sukcesów zawodowych na koncie, kiedy zgłasza się do niej tajemniczy historyk Clive Benton. Ma dla niej propozycję nie do odrzucenia - podróż śladami tragicznej wyprawy Donnera, jednego z najbardziej zagadkowych i przerażających przedsięwzięć w historii USA. W połowie XIX wieku grupa kilkudziesięciu pionierów razem z rodzinami wyruszyła ze Środkowego Zachodu do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia. Źle pokierowani osadnicy utknęli zimą w górach Sierra Nevada, a nieliczni ocaleni opowiadali potem przerażające historie o konfliktach, rozpaczy, głodzie, powolnej śmierci, a nawet aktach kanibalizmu... Zaintrygowana Nora zgadza się, gdy Clive wspomina o skarbie zakopanym przez uczestników feralnej wyprawy. 

Tymczasem niedoświadczona agentka FBI Corrie Swanson wpada na trop powiązanych ze sobą morderstw w różnych miejscach świata i dostaje swoją pierwszą dużą sprawę. Co ma wspólnego historia dawnej wyprawy pionierów ze współczesnymi zbrodniami? Jakie jeszcze tajemnice skrywają nieprzyjazne góry Sierra Nevada? I czy każdy jest tym, za kogo się podaje?

Oto fascynujący początek zupełnie nowego cyklu thrillerów, za którym stoją twórcy bestsellerowej serii o Pendergaście!   

O AUTORACH

Douglas Jerome Preston (ur. 1965r.) i Lincoln Child (ur. 1957r.) to amerykańscy pisarze, którzy najbardziej znani są ze współpracy przy bestsellerowej serii o agencie Pendergaście. W 2019 roku ukazała się ich powieść “Stare kości” - pierwszy tom cyklu o archeolożce Norze Kelly, znanej też czytelnikom z niektórych przygód Pendergasta. 

Obaj specjalizują się w powieściach nawiązujących do gatunku techno-thriller, przy czym Preston doskonale odnajduje się w literaturze faktu, a Child także w horrorze.

Powieści napisane wspólnie przez Prestona i Childa zwracają uwagę przede wszystkim poważnym podejściem do wiarygodnego i naukowego uzasadnienia rozgrywających się wydarzeń. Obaj pisarze przed rozpoczęciem prac nad książką robią solidny research naukowy. To właśnie dzięki temu czytelnik ma poczucie, że choć przygody bohaterów  początkowo wydają się być niewiarygodne, to dzięki drobiazgowym wyjaśnieniom zyskują na autentyczności.


O BOHATERKACH

Dr Nora Waterford Kelly - doświadczona i świetnie wykształcona archeolożka. Urodziła się w Nowym Meksyku i tam spędziła dzieciństwo, mieszkając wraz z rodzicami na ranczo. Szczęśliwe życie przerwało zaginięcie jej ojca, który poszukiwał miasta Quivira - zapomnianej siedziby Indian Anasazi. Kilkanaście lat później zmarła matka Nory. 

Trudne doświadczenia nie złamały jednak bohaterki, która postanowiła kontynuować dzieło ojca i z powodzeniem ukończyła studia archeologiczne, a później objęła stanowisko profesor nadzwyczajnej w Instytucie Archeologicznym w Santa Fe. Norę cechuje cierpliwość i sumienność. Choć uwielbia swoją pracę, rzadko poddaje się emocjom. Opanowanie i uważność nie raz ocaliło jej życie i pozwoliło wydostać się z największych tarapatów. 


Corrie Swanson - początkująca agentka FBI. Dorastała w małym miasteczku w Kansas, w którym nie było zbyt wiele perspektyw rozwoju. Jej rodzice wcześnie się rozwiedli, a nieszczęśliwe życie rodzinne sprawiło, że Corrie szybko zyskała miano ulicznej rozrabiaki. Los dał jej jednak szansę. Dzięki specjalnemu funduszowi edukacyjnemu udało jej się ukończyć college a następnie akademię FBI w Quantico. 

Corrie jest z natury buntownicza i porywcza. Jest także bardzo bystra i pracowita, dlatego z entuzjazmem przyjęła swoją pierwszą dużą sprawę jako agentka federalna. Jako kobieta często spotyka się nierównym traktowaniem ze strony mężczyzn, jednak nieustępliwość i cięty język pozwalają jej przetrwać w męskim środowisku. 


Już niebawem opowiem wam o tej książce nieco więcej. Jesteście zainteresowani jej przeczytaniem?

Materiał został opublikowany w ramach współpracy z Wydawnictwem Agora

11 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger