Adrian Bednarek poleca Top 9 swoich książek na Mikołajki

 

Mikołajki już niebawem, więc przychodzę do was ze szczyptą, a raczej garścią bednarkowego psychoklimatu. Adrian Bednarek, maestro zdewastowanych osobowości, specjalnie dla was przygotował zestawienie 9 swoich książek idealnych na prezent na Mikołajki. 


Miasto Częstochowa jest miejscem akcji mojej powieści pt. "Zapomniany", "Córeczki", "Dziedzictwo zbrodni" oraz "Zły człowiek".


Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi.

Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy. Pola zrezygnowała ze studiów medycznych i ledwie wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Dzieli je prawie wszystko: wiek, osobowość, plany na przyszłość. Łączy zamaskowany morderca zwany Strachem na Wróble, który w odstępie dziesięciu lat sprowadził koszmar na ich rodziny.

Kiedy Ewa przypadkiem wpada na trop prowadzący do Stracha, nie waha się prosić Poli o pomoc. Wspólnie postanawiają odnaleźć bezwzględnego psychopatę, którego tożsamość pozostaje zagadką od ponad dwudziestu lat. Rozpoczyna się drobiazgowe i pełne zwrotów akcji śledztwo, które zmieni niejedno ludzkie życie. A to dopiero początek…


Irracjonalne myśli pojawiały się w mojej głowie podczas tworzenia postaci psychopaty występującego w "Fascynacji". 

Są takie tajemnice, za które warto zapłacić każdą cenę. Choć bestsellerowe powieści przyniosły mu sławę, a serial nakręcony na podstawie jego książek okazał się wielkim hitem, Oskar wciąż mieszka w skromnej chatce na odludziu, gdzie skrywa swoją największą tajemnicę. Życie Blajera zaczyna się komplikować, gdy ktoś brutalnie zabija aktorkę grającą główną rolę w serialu opartym na jego powieściach. Kilka dni później Oskar poznaje tajemniczą blondynkę do złudzenia przypominającą zmarłą ukochaną. Dziewczyna przedstawia się jako Luiza, a Blajer widzi w niej idealne odbicie miłości swojego życia. Tymczasem giną kolejne dziewczyny, a sposób działania zabójcy przypomina bohatera jednej z jego powieści. Kiedy policja rozpoczyna śledztwo, a wokół Oskara zaczyna się robić gorąco, postanawia wytropić mordercę na własną rękę...


Krótkie i dynamiczne rozdziały to domena książki "Dziedzictwo zbrodni".


On pragnie jej śmierci, ona jego. Czy wspólny wróg sprawi, że podejmą współpracę?

Dominik wraz z ojcem prowadzą nietypowy biznes – są płatnymi zabójcami. Najnowsze zlecenie to czteroosobowa rodzina Grabowskich.

Marysia Grabowska to beztroska dwudziestolatka, której życie zmienia się w piekło, gdy zamaskowani mężczyźni atakują dom jej rodziców. Dziewczyna cudem unika śmierci. Wie, czym zajmuje się jej familia, więc nie chce iść na policję. Postanawia dowiedzieć się, kto i dlaczego chciał ich zabić.

Tymczasem Dominik próbuje odnaleźć Marysię, żeby naprawić swój błąd i dokończyć zadanie. W innym wypadku sam wpadnie w poważne tarapaty.

Żadne z nich nie jest świadome, że mają wspólnego wroga, a prawda o rodzinie Grabowskich jest zupełnie inna, niż podejrzewają…


Olśnienie przyszło do mnie, gdy pisałem "Inspirację". 


Kiedy miłość jest inspiracją dla zbrodni.

Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii, pomagającą zapomnieć mu o dramacie z przeszłości. W poszukiwaniu inspiracji młody mężczyzna udaje się na pogrzeb brutalnie zamordowanej nastolatki. Tam poznaje Luizę, piękną dziewczynę z wyższych sfer, która wkrótce odmieni jego życie. Tymczasem pojawiają się doniesienia o kolejnych ofiarach seryjnego mordercy, ochrzczonego przez dziennikarzy mianem Łowcy Nimfetek. Oskar, zbliżając się do Luizy odkrywa zaskakujące poszlaki, łączące ludzi z jej otoczenia z serią makabrycznych morderstw. To rozpętuje lawinę zdarzeń, których finału nikt nie jest w stanie przewidzieć.


Łatwo przychodzi mi tworzyć takich bohaterów jak Kuba Sobański pojawiający się w książce pt. "Pamiętnik diabła". 


Mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego mógłbyś zapragnąć. Idealną dziewczynę jak z okładki, popularnych znajomych, samochód swoich marzeń, penthouse na ostatnim piętrze i perspektywę jeszcze lepszej przyszłości przed sobą. Jestem z tych, którym życia zazdroszczą inni. Tak opisze mnie każdy, kto choć raz mnie widział. A jaki jestem naprawdę?

Ci, którzy mieli okazję się przekonać, nigdy nie będą mogli opowiedzieć swojej historii. Żądze siedzące we mnie są tak wielkie, że nie potrafię oprzeć się pokusie ich zaspokojenia. A zawsze dostaję to, czego chcę. Jeżeli wierzysz w niebo i piekło, to ja jestem ludzkim odbiciem diabła. Przedstawiam Ci mój pamiętnik. Gdy go przeczytasz, nic już nigdy nie będzie takim, jakim dotąd Ci się wydawało.


A gdybym miał na jeden dzień stać się bohaterem z mojej powieści to chciałbym przeżyć tak intensywne emocje jakich dostarcza randka Rzeźnika Niewiniątek z Bestyjeczką, czyli Kuby z Sonią.


Nigdy nie możesz być pewien, czy sprawujesz władzę nad swoim demonem, czy może to on kontroluje ciebie.

"Wyrok diabła" to czwarta część bestsellerowego cyklu powieści o Kubie Sobańskim, wziętym krakowskim adwokacie, jednocześnie seryjnym mordercy, który właśnie dochował się następczyni. Czy Sonia Wodzińska, osiemnastoletnia uczennica liceum, jest godna swojego mentora? Jak wiele będą w stanie wzajemnie dla siebie poświęcić, z czego potrafią zrezygnować i czy jest coś, co stanowi dla nich wartość większą od życia w raju?


Jedna z najbardziej przerażających historii jaką wykreowałem to ta która jest napisana, ale jeszcze nie została wydana. 

To miał być najpiękniejszy dzień w jego przestępczym życiu. Gdy po ślubie całe życie Sebastiana wali się jak domek z kart, mężczyzna postanawia dowiedzieć się kto za tym stoi.

Doskonale wie, że w świecie mafijnych porachunków i nielegalnych interesów nie wolno ufać nikomu. Krąg podejrzanych ciągle się powiększa, a prawda ukryta jest o wiele głębiej niż się wydawało.

Cierpienie i ból mają swoją cenę. Gdy nie ma się już nic do stracenia, wszystkie chwyty są dozwolone…


Każdy z moich bohaterów jest wyzwaniem, ale największym z nich do tej pory okazał się Oskar Blajer.


W życiu nie ma szczęśliwych zakończeń. Są tylko próby radzenia sobie z kolejnymi dramatami.

Siedem lat po opuszczeniu kliniki psychiatrycznej życie Oskara Blajera wreszcie wkracza na właściwe tory. Kupił nieduży dom pod miastem, jego książki znajdują się na listach bestsellerów, sprawia wrażenie człowieka sukcesu.

Ale to tylko fasada stworzona na potrzeby świata zewnętrznego. Wychodząc z kliniki nieświadomie podpisał dokument obligujący go do regularnych sesji terapeutycznych u doktor Marty Makuch. Młoda lekarka jako jedyna nie wierzy, że Oskar jest wyleczony. I ma rację: Blajer nigdy nie pogodził się ze śmiercią Luizy. Jej brak doskwiera mu coraz bardziej, a próba zastąpienia ukochanej inną kobietą omal nie doprowadza do tragedii. Mężczyzna wyciąga wnioski i układa plan, mający ostatecznie wypełnić pustkę po Luizie. Zrobi wszystko, żeby osiągnąć swój cel, nawet jeśli ceną za jego spokój będzie ludzkie życie…


Istotnym okazał się głęboki research jaki wykonałem do napisania książki pt. "Zapomniany".


Rok 2005. Patryk i Jędrek to dwóch osiemnastoletnich kumpli, którzy w wolne dni podróżują po Polsce i podają się za poszukiwaczy talentów z branży rozrywkowej. Zagadują młode, naiwne dziewczyny, a potem wykorzystują je w wynajętych pokojach hotelowych w zamian za sesje zdjęciowe zwieńczone fikcyjnym kontraktem. Swoje eskapady nazywają Łowami. 

Kilka miesięcy po ostatnich Łowach Patryk budzi się w ciemnym lochu. Nie wie, czemu się tam znalazł, ani kto jest za odpowiedzialny. Mijają tygodnie, miesiące, lata. Tracąc poczucie upływającego czasu, Patryk popada w obłęd. Porywacz, milczący i skryty pod maską, dostarcza mu żywność i rzeczy zapewniające przetrwanie na granicy wegetacji. W końcu przestaje do niego przychodzić i Patryk zostaje skazany na powolną śmierć głodową. Gdy znajduje się na skraju wycieńczenia, w jego lochu nieoczekiwanie pojawiają się ludzie… Jesteście gotowi na prawdziwy emocjonalny rollercoaster z książkami Adriana Bednarka?

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Zaczytani

21 komentarzy:

 1. Twórczość Pana Bednarka wciąż przede mną Wiolu. Może się to zmieni, albo i nie, ale mrocznych klimatów w okresie jesienno - zimowym unikam. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tych książek, to tylko Zapomniany wydaje mi się bardzo ciekawą pozycją. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkie pozycje moje gusta literackie:D

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zapomniany" jest już na mojej półce, więc będę miała sposobność przekonać się, czy zostanę fanką twórczości autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Córeczki będę niebawem czytała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne propozycje dla fanów mocniejszych powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 7. każdy z tych tytułów prezentuje się godnie

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam córeczki na czytniku i może od tego tytułu zacznę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialny pomysł na zestawienie! :) Muszę w końcu poznać twórczość autora...

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie te książki jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam twórczości tego autora, ale po nowym roku chętnie którąś przeczytam. Teraz bowiem otulam się kocem z powieściami świątecznymi. Pozdrawiam serdecznie Ania

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajt, trzeba już myśleć o paczkach na Boże Narodzenie i mikołajkach.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka to doskonały pomysł na prezent. Dzięki za te pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam jeszcze żadnej książki autora, może to idealny czas, żeby poznać jego twórczość? ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Książki to najlepszy prezent na Mikołajki. Ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger