Klechda truskawkowa pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkachZ wielką przyjemnością chciałabym przedstawić wam nową książkę poetycką, której współautorami są Katarzyna Georgiou i Mirosław Owczarek. "Klechda truskawkowa" zostanie wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach.


„Klechda truskawkowa” to książka poetycka utrzymana w konwencji liryki erotycznej z baśniowymi i w pełnym kolorze ilustracjami. Każdy, kto zajrzy do jej wnętrza będzie miał okazję zanurzyć zmysły we flircie Wiedźmy i Wodnika, osadzonym w przepięknych okolicznościach przyrody Doliny Baryczy.

Książka powstała we współpracy Katarzyny Georgiou i Mirosława Owczarka, poetów dolnośląskich osiadłych w Dolinie Baryczy pośród stawów, lasów i pól. Obrazy wrocławskiej artystki i ilustratorki Wirginii Issel-Balcar dopełniają całość projektu, który jest skierowany do miłośników poezji i Przyrody.  

Zapraszam na mały fragmencik ze wstępu i wiersz z kart tego tomiku:

Wiedźma:

"Czerwiec tego roku słonecznym uśmiechem dotykał wszystkiego, co potrzebowało jego uwagi. W ferworze pracy umknął mu widok kobiety przemykającej po zielonych i zadrzewionych groblach okolicznych stawów. Wiedźma z rozwianymi na wietrze włosami i przekrzywionym wiankiem z polnych kwiatów ostrożnie rozchylała nabrzeżne trzciny dostrzegłszy w wodzie stojącą postać półnagiego mężczyzny rozmawiającego z czymś, co przyciągało jego wzrok. Wodnik Mowczarek, bo on ci to był we własnej osobie, nawet nie przypuszczał, że staje się obiektem bacznych obserwacji..."

Wodnik:

"Dniało. Pyzaty księżyc zbiera się spać. Pszczoły bardziej hałaśliwe niż zwykle w dziupli starej lipy zaczęły się czerwić. Szpaki już wracają z pierwszego śniadania, a ich dzioby ociekają czerwienią. Znaczy to, że na polach pomiędzy łanami żółtego rzepaku i zielonej jeszcze pszenicy dojrzały pierwsze truskawki. To dobry dzień, by zakosztować tych jagód. Wiedźmę zoczył akurat tego poranka. Zbierała chabry. Pieściła wzrokiem każdy z koszyczków z osobna, jakby przepraszała je, że za chwilę odmieni ich los. Wodnik, z natury hardy zawadiaka, wiedział, że zaskoczone wiedźmy rzucają paskudne uroki. Zwykle schodził jej z drogi. Tymczasem Licho siedzące niby przypadkiem na przydrożnej wierzbie chciało inaczej..."

Co zaś z owego podglądania wynikło, dowiecie się z Klechdy truskawkowej czyli igraszek poetyckich Wiedźmy i Wodnika.Życie ma smak truskawki czerwona jagoda

przywołuje dreszcz dzieciństwa

zlizywanego z oblepionych słodem

palców...truskawkowe pole  

wypełnia wyparte z pamięci

wspomnienie z pierwszego lata 

rozbudzonej kobiecościbarwione sokiem wargi

pulsują soczystą energią 

skradzionego całusa

pomiędzy zielonymi liśćmiżycie ma smak truskawkinieśmiało dziękuję zmysłom

mają moc Puszki Pandory

K.G.


Lubicie takie książki poetyckie? 

13 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger