"Rabih znaczy wiosna" pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkachWeronika Tomala po znakomitym debiucie, powraca w nową książką, której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie. Poznajcie "Rabih znaczy wiosna".

Druga powieść młodej autorki, która jak nikt inny potrafi przelewać ludzkie emocje na papier, cieszyć, bawić, zaskakiwać szczerością i wzruszać do łez bez krzty wątpliwości.


Martę i Rabiha połączyła prawdziwa przyjaźń od dziecka. Są jak brat i siostra, jak papużki-nierozłączki, jak dwie połówki tego samego kamienia. Różni ich tylko jedno - w żyłach Rabiha płynie arabska krew. Choć wychował się w Polsce i czuje się prawdziwym Polakiem, nie jest akceptowany przez otoczenie ze względu na kolor skóry i egzotyczną urodę, którą odziedziczył po ojcu. Nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że ich wyjątkowa relacja urywa się, blednie, majaczy we wspomnieniach dorosłych już ludzi. Los bywa jednak przewrotny - Marta i Rabih spotykają się ponownie i to w okolicznościach, o których oboje chcieliby zapomnieć. Ona wiedzie poukładane, szczęśliwe życie, on za moment staje na ślubnym kobiercu. I świat staje na głowie. Czy w obliczu tłumionego przez lata gniewu i żalu potrafią odnaleźć dawnych siebie? Czy targani sprzecznymi emocjami wreszcie ujrzą to, przed czym tak zaciekle się bronią?

Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?

18 komentarzy:

 1. Ja wolę coś bardziej lekkiego a tutaj podejrzewam trudności :( ale fabuła ciekawie się prezentuje więc nie nie całkiem skreślam książki.
  Kobieto jak ty znajdujesz czas na patronaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zainteresowana :) Uwielbiam takie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ja widzę 💖 Nie wyobrażam sobie powieści bez Twojego patronatu. Cudownie, że się zgodziłaś. To dla mnie zaszczyt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały czas zastanawiam się nad tą książką.
  Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak już dawno czekam że będzie... Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwa 2 dni temu poinformowało mnie o tym, że ebook już jest, ale papierowe egzemplarze opóźnią się o 2 tygodnie 😢 Jestem zła, ale nic nie mogę zrobić. Trzeba czekać. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się szybciej, bo już nie mogę się ich doczekać.

   Usuń
  2. czy są wreszcie do kupienia w sieci w wersji papierowej? :D

   Usuń
 6. I to bardzo. Szkoda tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o jej premierze i dostępności. Sprawdzałam na różnych portalach 😞.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Narazie jest dostępna tylko na stronie wydawnictwa https://sklep.dlaczemu.pl/pl/p/Rabih-znaczy-wiosna/134. Po dokonaniu zamówienia powinna dotrzeć do 2 tygodni. Dopiero z czasem wydawnictwo wprowadzi ją do księgarń typu Empik, Tania książka itd. - ale trochę to potrwa.

   Usuń
 7. Ja bardzo chętnie przeczytać tę książkę i mam nadzieję, że mi się to uda. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka zainteresowała mnie już od kiedy pierwszy raz o niej usłyszałam ;). Gratuluję patronatu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam twórczości autorki, ale ta książka mnie zainteresowała. Okładka też bardzo ładna. Gratuję patronatu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger