"Rabih znaczy wiosna" pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkachWeronika Tomala po znakomitym debiucie, powraca w nową książką, której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie. Poznajcie "Rabih znaczy wiosna".

Druga powieść młodej autorki, która jak nikt inny potrafi przelewać ludzkie emocje na papier, cieszyć, bawić, zaskakiwać szczerością i wzruszać do łez bez krzty wątpliwości.


Martę i Rabiha połączyła prawdziwa przyjaźń od dziecka. Są jak brat i siostra, jak papużki-nierozłączki, jak dwie połówki tego samego kamienia. Różni ich tylko jedno - w żyłach Rabiha płynie arabska krew. Choć wychował się w Polsce i czuje się prawdziwym Polakiem, nie jest akceptowany przez otoczenie ze względu na kolor skóry i egzotyczną urodę, którą odziedziczył po ojcu. Nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że ich wyjątkowa relacja urywa się, blednie, majaczy we wspomnieniach dorosłych już ludzi. Los bywa jednak przewrotny - Marta i Rabih spotykają się ponownie i to w okolicznościach, o których oboje chcieliby zapomnieć. Ona wiedzie poukładane, szczęśliwe życie, on za moment staje na ślubnym kobiercu. I świat staje na głowie. Czy w obliczu tłumionego przez lata gniewu i żalu potrafią odnaleźć dawnych siebie? Czy targani sprzecznymi emocjami wreszcie ujrzą to, przed czym tak zaciekle się bronią?

Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?

17 komentarzy:

 1. Ja wolę coś bardziej lekkiego a tutaj podejrzewam trudności :( ale fabuła ciekawie się prezentuje więc nie nie całkiem skreślam książki.
  Kobieto jak ty znajdujesz czas na patronaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zainteresowana :) Uwielbiam takie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ja widzę 💖 Nie wyobrażam sobie powieści bez Twojego patronatu. Cudownie, że się zgodziłaś. To dla mnie zaszczyt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały czas zastanawiam się nad tą książką.
  Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak już dawno czekam że będzie... Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwa 2 dni temu poinformowało mnie o tym, że ebook już jest, ale papierowe egzemplarze opóźnią się o 2 tygodnie 😢 Jestem zła, ale nic nie mogę zrobić. Trzeba czekać. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się szybciej, bo już nie mogę się ich doczekać.

   Usuń
 6. I to bardzo. Szkoda tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o jej premierze i dostępności. Sprawdzałam na różnych portalach 😞.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Narazie jest dostępna tylko na stronie wydawnictwa https://sklep.dlaczemu.pl/pl/p/Rabih-znaczy-wiosna/134. Po dokonaniu zamówienia powinna dotrzeć do 2 tygodni. Dopiero z czasem wydawnictwo wprowadzi ją do księgarń typu Empik, Tania książka itd. - ale trochę to potrwa.

   Usuń
 7. Ja bardzo chętnie przeczytać tę książkę i mam nadzieję, że mi się to uda. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka zainteresowała mnie już od kiedy pierwszy raz o niej usłyszałam ;). Gratuluję patronatu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam twórczości autorki, ale ta książka mnie zainteresowała. Okładka też bardzo ładna. Gratuję patronatu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger