Ekskluzywne spotkanie z Nicholasem Sparksem w Krakowie, czyli i ja tam byłam
Wyobraźcie sobie mój wyraz twarzy, gdy odczytałam e-maila od Wydawnictwa Albatros, w którym zaproszono mnie na ekskluzywne spotkanie z Nicholasem Sparksem na Targach Książki w Krakowie. Spotkanie poprzedzające podpisywanie książek przez autora w piątek w jednej z sal hali Expo. Nicholas Sparks - autor, którego darzę wielkim sentymentem, w którego książkach zaczytywałam się jako nastolatka i dorosła kobieta. Autor moich ukochanych powieści, czyli "Jesiennej miłości" oraz "Pamiętnika".
Halę targową już na ponad dwie godziny przed oficjalnym spotkaniem z Nicholasem Sparksem, ogarnęło totalne szaleństwo. Kilometrowa kolejka czytelników ciągnęła się bowiem w nieskończoność. Ależ wówczas cieszyłam się, że nie muszę w niej stać i znajduje się w gronie 40 osób, które mają szansę chwilę porozmawiać z autorem, bez pośpiechu i w kameralnej atmosferze.

Wydawnictwo Albatros jak zwykle zadbało o odpowiednią oprawę spotkania, przygotowując dla jego uczestników takie oto pakiety VIP.


Nicholas Sparks od samego początku przejął inicjatywę i zaprosił każdego z nas do zrobienia sobie z nim zdjęcia. Zastrzegł także, że nie praktykuje już osobistych dedykacji w książkach, każdy otrzyma więc jedynie sam podpis autora.

Po niezwykle szybkiej sesji fotograficznej, autor odpowiadał na pytania, jakie wygrały w konkursie organizowanym przez portal Lubimy Czytać. Pytania dotyczyły kilku tematów, w tym między innymi inspiracji do najnowszej powieści. 

Według Nicholasa Sparksa, aby powieść była chętnie czytana musi spełnić trzy warunki: ma być interesująca, oryginalna i uniwersalna. Autor podał nam przykład tego, jak ciężko jest osiągnąć te wszystkie trzy cechy przy tworzeniu nowej książki. Podkreślił przy tym także z odczuwalną dozą humoru, że jego nowa powieść jest piekielnie dobra, ale musimy na nią poczekać. 

Poproszony o powiedzenie w jednym zdaniu o miłości stwierdził, że miłość jest źródłem wszelkiego dobra na świecie. Autor głęboko wierzy, że na świecie istnieją dwa wielkie uczucia - miłość i strach. Strach jest źródłem tego, co złe, a miłość tego, co dobre.

Czy Nicholas Sparks kiedykolwiek myślał o napisaniu książki osadzonej w innym gatunku? Nie, nie myślał, gdyż lubi to co robi i tak naprawdę wolno mu brać elementy z różnych gatunków literackich i wprowadzać je do swoich książek. Stwierdził także, że może robić wszystko co chce w swoich powieściach i jest mu z tym bardzo dobrze.

W oczekiwaniu na podpis w książkach.

Moje cenne egzemplarze.

Nicholas Sparks jest niezwykle dowcipnym człowiekiem, epatującym humorem i elokwencją. Sala wielokrotnie wybuchała śmiechem podczas dowcipnych komentarzy autora. Ależ to było przeżycie, porównywalne do spotkania z Grahamem Mastertonem we Wrocławiu. Jedno z moich wielkich, literackich marzeń zostało spełnione :)

42 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zazdroszczę Ci tego spotkania kochana. Jest to również moje niespełnione marzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, świetnie że udało Ci się uczestniczyć w takim spotkaniu :) Bardzo lubię powieści Sparksa, moja ulubiona to "Najdłuższa podróż" <3

  booklicity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. PIĘKNIE!!! A uśmiech i wyraz twarzy świadczą same za siebie!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ Ci zazdroszczę! :) Super, że kolejne marzenie zostało spełnione :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nigdy go nie lubiłam. Ale i tak miło, że miałaś możliwość spotkania z nim :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne spotkanie, tylko dla 40 osób, szczerze zazdroszczę takiej okazji :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zazdroszczę bo pamiętnik uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
 10. ale on grubiutki:D ale mega Ci zazdroszczę spotkania z tym autorem!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie jestem wielbicielką Sparksa, ale i tak zazdroszczę :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Naprawdę zazdroszczę tego spotkania. Może nie jestem jakąś szczególnie wielką fanką Nicholasa Sparksa, ale kilka dzieł od niego już przeczytałam. Jestem ciekawa, co to za dzieło szykuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cieszę się, że również mogłam uczestniczyć w spotkaniu. To było rzeczywiście ogromne przeżycie! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Aaaaaaaa!
  Uwielbiam N.S. i bardzo Ci zazdroszczę tego spotkania.
  Świetne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiolu, zazdroszczę Tobie, jak nie wiem co..., ale cieszę się bardzo, że to Ty właśnie reprezentowałaś godnie szerokie rzesze czytelników, którzy podziwiają pisarza, bo któż tak pięknie potrafi pisać o miłości, jak Nicholas Sparks? Ostatnia jego powieść, którą czytałam to "Dla ciebie wszystko". Takie spotkanie, to, z pewnością niezapomniane wrażenia i emocje :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Niesamowita Szczęściara z Ciebie! Dzięki za relację. Zgadzam się ze Sparksem odnośnie miłości i strachu. Posłuchałabym go chętnie na żywo:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję i zazdroszczę. Cudowna pamiątka.

  OdpowiedzUsuń
 18. Hej! Wiedziałam że skądś Cię kojarzę i kiedy zobaczyłam ten wpis już wiedziałam skąd! Niesamowite uczucie spotkać na żywo tak fantastycznego autora :) spotkanie było naprawdę bardzo dobrze i profesjonalnie zorganizowane. Znalazłam nawet siebie na twoim zdjęciu! Super wpis, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Takie spotkanie zostaje w pamięci :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Super spotkanie i z pewnością super wrażenia!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ty jak zwykle ślicznie wyglądasz, ale on kojarzy mi się z takim amerykańskim kartofelkiem :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Ale świetna wiadomość! Uwielbiam jego twórczość i strasznie Ci gratuluję, że miałaś okazję go spotkać. Widać po samych zdjęciach, jaką radość Ci to dało Wiolu! ♥

  OdpowiedzUsuń
 23. mnie twórczość tego pana niezbyt jara:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wow Congratulations to the event Kisses

  OdpowiedzUsuń
 25. ale przystojny autor, nazwisko znajome:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Super Kochana!
  Aż wstyd przyznać ale nie czytałam jego książek :) Błąd, błąd! Muszę to nadrobić.
  Spotkanie musiało być świetne i bardzo inspirujące :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo fajna relacja! Super, że wszystko się udało i jesteś zadowolona :) Dla fanki twórczości Sparksa to musiało być niesamowite przeżycie spotkać swojego idola :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Takie spotkanie, to musiało być naprawdę cudowne przeżycie ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Dziękuję Wiolu, że zabrałaś nas wirtualnie na spotkanie. Piękna torba z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 30. Wspaniale gdy marzenia się spełniają :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Jezu, jak ja Ci zazdroszczę <3!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger