"Zawód: Korepetytor. Kompendium wiedzy" - wygraj tę książkę
Jeśli udzielacie korepetycji bądź wiążecie swoją przyszłość z tym zawodem, wraz z serwisem e-korepetycje.net mamy dla was pierwsze takie na rynku kompendium wiedzy na temat profesji korepetytora. 
"Zawód: Korepetytor. Kompendium wiedzy" to publikacja, której głównym odbiorcą są ludzie z branży korepetytorskiej, ale nie tylko. Także te osoby, które dopiero planują na poważnie rozwinąć swoją aktywność w tym zawodzie i poznać podstawy jego wykonywania.

Książka została podzielona na kilka głównych rozdziałów dotyczących organizacji, promocji i aspektów prawnych funkcjonowania zawodu korepetytora. To dość obszerna publikacja zawierająca zarówno podstawy, jak i treść mocno rozszerzoną dla osób mających doświadczenie w tej branży. Ważne z pewnością jest to, że każdy znajdzie w tym opracowaniu coś dla siebie.

Nie wiecie jaki cennik usług opracować? Jakie miejsce prowadzenia zajęć jest lepsze - spotkania tradycyjne, czy może online? Jesteście ciekawi ciemnych stron tego zawodu? Interesuje was wiedza dotycząc ewentualnej konkurencji, czy też chcecie dowiedzieć się jak najwięcej o promocji na różnych płaszczyznach i prowadzeniu działalności gospodarczej? To wszystko i o wiele więcej znajdziecie właśnie w tej książce.


Polecam waszej uwadze także film promujący książkę.

Publikacja w wersji darmowej dostępna jest do pobrania na stronie - e-korepetycje.net. Ja jednak mam dla was to kompendium w wersji papierowej.


Zasady konkursu: 

·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 22 listopada 2017 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:

Wymień jedną cechę dobrego korepetytora. Swoją odpowiedź uzasadnij.

·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
·     Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
·    Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dziesięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 


Do dzieła!

28 komentarzy:

 1. Ja na korepetytorkę nie nadaję się. Książka przydatna i na pewno ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spokoj, i cierpliwosc, ale przede wszystkim opanowanie, bo jesli korepertyor jest cierpliwy i ma podejscie do dziecka, to temu dziecku łatwiej bedzie sie skupić. i wszystko bedzie rozumiało łatwiej, i chetniej bedzie sie chciało uczyc.

   Usuń
 2. Życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przede wszystkim, indywidualność. Do każdego ucznia trzeba podejść jak do oddzielnej jednostki. To, co sprawdzi się przy nauce jednego dziecka, niekoniecznie musi mieć powodzeniem przy innym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem korepetytor musi naprawdę kochać to, czym się zajmuje. To czuć. Jeśli to kocha, zrobi tak, żeby wiedzę przekazać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem najważniejszą cechą korepetytora jest umiejętność tłumaczenia zawiłych treści w sposób dopasowany do ucznia, do jego potrzeb, charakteru, preferencji zmysłowych, zasobu słownictwa, itd. Nawet mając ogromną wiedzę z danego obszaru i chęć podzielenia się nią z innymi, jeśli nie dopasujemy się do ucznia/ słuchacza, on może tego nie zrozumieć. Korepetytor musi sam umieć słuchać i dostrzegać unikatowość i predyspozycje swoich uczniów, bo każdy z nich jest inny i inaczej odbiera świat i wiedzę mu przekazywaną.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy konkurs! Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama udzielam korepetycji z mojej ukochanej matematyki:-) zdecydowanie sprawia mi to maksimum przyjemności :-)
  Ale jedna cecha która dobrego korepetytora to podejście do swoich uczniów bo jeśli będzie on podchodził w odpowiedni sposób a nauka stanie się dla nich zabawą lub przyjemnością to mogą nawet pokochać znienawiedzony do tej pory przez siebie przedmiot :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Seems good!
  https://clickbystyle.blogspot.in/

  OdpowiedzUsuń
 9. no no mam za małą wiedze na korepetytora 'D

  OdpowiedzUsuń
 10. korepetytor musi mieć dar przekazywania wiedzy w taki sposób by odbiorca treści był zainteresowany i chłonął wiedzę. Dobrze nauczony uczeń to sukces:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cechą dobrego korepetytora, która powinna być jego największą zaletą jest na pewno - cierpliwość. Bez cierpliwości właśnie nawet najlepszy humanistyczny, czy ścisły umysł nic nie wskóra, jeśli uczniowie nie pojmują w lot treści, które im przekazuje. Zdarzało mi się wiele razy w trakcie studiów pomagać kolegom, którzy mieli kłopoty ze zrozumieniem np.matematyki, statystyki. I gdyby nie moja cierpliwość, opanowanie i tłumaczenie na wielu przykładach zawiłych sformułowań i działań, to pewnie koledzy nie przychodziliby do mnie tak chętnie po pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 12. Powodzenia wszystkim dobrym duszyczkom :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Według mnie konsekwencja jest cechą dobrego korepetytora.
  Iza B.

  OdpowiedzUsuń
 14. Uważam, że niezbędną cechą dobrego korepetytora jest umiejętność indywidualnego podejścia do każdego z osobna, którego skutkiem jest odpowiednie dostrojenie się do rozmówcy (ucznia, studenta itd.), co przyczynia się do przyjaznego i owocnego procesu korepetycji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobra dykcja - bo jaki uczeń zdoła słuchać korepetytora, który niewyraźnie, zawile mówi? Taki nauczyciel szybko się zgubi!

  OdpowiedzUsuń
 16. Życzę wszystkim powodzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dystans do tego, czego naucza - musi pamiętać, że nie każdego nauczany przedmiot interesuje, nie wszystko uczniowi się przyda. Bywa, że uczeń chce po prostu zrozumieć i zaliczyć na przyzwoitą ocenę i to też jest okej, nie trzeba mu od razu pokazywać "jakie to fajne", bo wcale takie być nie musi.

  OdpowiedzUsuń
 18. Miałem przez lata paru korepetytorów z języków obcych. Zdecydowanie uważam (to też musiałem odkryć), że nie tylko ja muszę słuchać korepetytora. Bardzo ważną cechą i umiejętnością jest słuchanie innych. Moja najlepsza korepetytorka umiała to doskonale. Ponieważ naprawdę zwracała uwagę na moje sugestie oraz wyciągała wnioski z moich wyników, wiedziała jak indywidualnie podejść do nauczania.
  Wiele razy w szkole, czy później w pracy, "blokowałem się" próbując coś szybko powiedzieć w obcym języku. Miałem wyrażenie na końcu języka, lecz nie mogłem wypowiedzieć ani słowa. Wtedy każdy, dosłownie każdy, naturalnie stara się pomóc, podpowiedzieć słowo, zasugerować. Efekt był taki, że faktycznie łapałem to słowo, ale cały szyk zdania się rozsypywał. Zaczynałem dukać, wszystko szło w diabły.
  Moja korepetytorka zauważyła "wiem, że ty to wiesz" i dawała mi więcej czasu. Nie naciskała. Miałem się wypowiedzieć, ale nie podpowiadała, nie sugerowała ani kawałka odpowiedzi (chyba, że wyraźnie o to poprosiłem). W efekcie gdy zawieszałem się na chwilę, udawało mi się odnaleźć właściwe wyrażenie. Później te przerwy były coraz krótsze i coraz rzadsze.
  Wszystko dlatego, że moja korepetytorka podeszła do nauczania mnie całkowicie indywidualnie i po prostu mnie wysłuchała.

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że cechą dobrego korepetytora jest pasja do przedmiotu, którego uczy, oraz zarażenie tą pasją uczniów. A przede wszystkim umiejętność współpracy z drugim człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 20. Najważniejszą cechą dobrego korepetytora jest moim zdaniem kreatywność. Dlaczego? Bo to zawód w którym spotykać będziemy się z przeróżnymi typami ludzi - począwszy od różnic w wieku aż po ogromną przepaść w różnicach charakteru. Nie każdy będzie chłonął wiedzę przekazywaną w standardowy sposób, ale każdy wymagał będzie od korepetytora przekazania jej w taki sposób by do niego dotarła. W tej potyczce zazwyczaj nie jest winny uczeń, który nie ma chęci na naukę, a wykładowca, który nie potrafi przekazać wiedzy tak by zachęciła ucznia. Kreatywność jest niezbędna by tworzyć nowe, niestandardowe formy przekazywania wiedzy i przekazywać ją w taki sposób by korepetycje stały się nie tylko skuteczną, ale i przyjemną formą nauki!

  OdpowiedzUsuń
 21. Uważam iż cechą dobrego korepetytora musi być indywidualność i dopasowanie tempa nauki do każdego dziecka. Korepetytor musi przekazywać tyle wiedzy na zajęciach ile wie, że dziecko wchłonie, jeśli przekaże za dużo dziecku będzie się wszystko mieszało i nic nie zrozumie z lekcji, natomiast jeśli przekaże za mało to dziecko będzie miało poczucie że z lekcji nic nie wynika. Tempo pracy również korepetytor musi ustalić samodzielnie, ponieważ jeśli będzie przechodził za szybko z jednej rzeczy do drugiej to dziecko się pogubi i nic nie będzie umiało.

  OdpowiedzUsuń
 22. Moim zdaniem jedną z cech dobrego korepetytora jest empatia. Odczuwanie cudzych uczuć jest ważną, jeśli nie najważniejszą, umiejętnością korepetytora, jak również każdego nauczyciela. Jeżeli takowy korepetytor nie potrafi spojrzeć na świat z perspektywy swojego ucznia, to nie ma szans na to, aby dobrze go zrozumiał. A zrozumienie w tym zawodzie to, jak wiadomo, podstawa. Co z tego, że korepetytor będzie leciał z materiałem i "przyciskał" swojego ucznia, skoro ten wczoraj, na przykład, dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Jak tego nie zauważy i nie zrozumie to w takim wypadku za Chiny mu nie wytłumaczy materiału. W takich sytuacjach empatia to podstawa. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Przede wszystkim samemu trzeba mieć ogromną wiedzę i umiejętności aby w odpowiedni i kreatywny sposób przekazać ją dalej. Bardzo dobrym korepetytorem jest osoba która często opiera się również na własnych doświadczeniach jak również stosuje odwołania do pokrewnych przedmiotów np. polski do historii, wosu i sztuki :P

  OdpowiedzUsuń
 24. Doskonała publikacja! Na barkach korepetytora spoczywa naprawdę wiele! Często przychodzimy do niego jako do ostatniej deski ratunku lub do kogoś kto pozwoli rozwinąć w nas prawdziwą pasję. W obydwu przypadkach, nieudane nauczanie może ostatecznie zniechęcić do podjęcia kolejnych działań. I dotyczy to naprawdę wielu dziedzin! Warto więc podejmując się pracy korepetytora, robić wszystko by wykonywać ją jak najlepiej!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger