Zatokowa dewiacja w księgarniach

 

Kilka dni temu swoją oficjalną premierę miała trzecia część trylogii "Seton" Mariana A. Noconia. Jeśli jeszcze jej nie poznaliście to warto nadrobić zaległości, bo "Zatokowa dewiacja" już czeka w księgarniach.


"W drodze ku miejscu, którego ponoć nie ma, liczy się wytrwałość w przekonaniu, że ono tam jest".

To cytat z długo oczekiwanego thrillera sensacyjnego zamykającego trylogię SETON. Stary notes, który zrujnował życie Victora Mossa, skrywa zapis bynajmniej nie będący bajeczką dla grzecznych mężczyzn. Co takiego musi w sobie zawierać, że musiało zginąć, aż tylu ludzi?

To pytanie nie daje spokoju Victorowi, byłemu komandosowi, który postanawia rozszyfrować zagadkę i znaleźć drogę do nieodgadnionej lokalizacji, a zarazem swoje miejsce na ziemi. Nie jest jedynym, zainteresowanym dotarciem do tajemniczego celu. Na karku siedzą mu niebezpieczni wrogowie i mało przychylni przyjaciele. Ci pierwsi nie cofną się przed niczym, by zdobyć starożytną wiedzę i wykorzystać ją do własnych celów. Moss musi uciekać i zarazem ubiec ich. Licząc na pomoc swej przyjaciółki Ewy Abramowskiej i kilku zaufanych osób, po drodze odkrywa, że notes jest jedynie częścią większej układanki, która prowadzi do sekretnego miejsca, skrywającego coś, co może odmienić losy świata. 

Wkraczająca do akcji Ewa nieopacznie zmienia losy obojga. Czy Victor zdąży dotrzeć tam pierwszy i ocalić odkrycie przed rękoma złych ludzi? Czy uda mu się odkryć, co mają do powiedzenia nam starożytni i jaką rolę odegra w jego życiu Ewa Abramowska? Przekonaj się, czy przeszłość może mieć wpływ na przyszłość. 

"Zatokowa dewiacja" to nieszablonowy thriller sensacyjny, który łączy w sobie starożytne pierwiastki przedpotopowej historii dziejów w osnowie przygody. Książka jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych faktów i emocjonujących dialogów. Powieść wyróżnia się na tle innych książek tego gatunku dzięki ciekawie poprowadzonej fabule, która łączy w sobie elementy kryminału, sensacji i thrillera. W „Zatokowej dewiacji”, interesujące postacie wciągają czytelnika w świat kryminalnych i sensacyjnych intryg. To zarazem historia psychologicznych relacji głównego bohatera z towarzyszącymi mu i napotkanymi ludźmi. Wśród nich oraz po drodze pełnych trudów, następuje jego powolna transformacja, pozwalająca mu na zmianę. Powieść jest dramatem trzymającym w napięciu a zarazem przygodą nie dającą odetchnąć. Wyraziści bohaterowie tacy jak Victor Moss, Jeffrey Wilson, Paweł Jawor, Monika Statler, czy Ewa Abramowska, występują w dynamicznej akcji po wyboistej drodze na kilku kontynentach. Naturalne dialogi w ciekawej narracji tworzą nieschematyczną strukturę powieści ze sporą dawką informacji, która może przydać się każdemu w kryzysowych sytuacjach. Autor Marian Nocoń jest doświadczonym pisarzem, który interesuje się wieloma dziedzinami i potrafi ubrać je w atrakcyjną formę literacką. Jest m. in. przodownikiem turystyki górskiej, zdobywcą Kilimandżaro, utalentowanym fotografem krajobrazowym oraz innowatorem turystyki literackiej. Jego książki są nagradzane przez czytelników i krytyków, a jego styl pisania jest porównywany do takich mistrzów gatunku jak Dan Browna, J.R. Warda czy Andrzeja Sapkowskiego. To propozycja dla miłośników thrillerów sensacyjnych, kryminałów z elementami tajemnicy, historii i przygody. Jeśli lubisz książki, które nie pozwalają oderwać się od lektury i zmuszają do myślenia, to “Zatokowa dewiacja” jest dla Ciebie idealnym wyborem. 

W pierwszych recenzjach napisano: „Uważam, że powieść ma potencjał. Nie jest to mój ulubiony typ literatury, ale sprawdzam różnego rodzaju teksty i myślę, że zdecydowanie może czytelnika zainteresować. Jest akcja, dzieje się... Dużo zaskakujących motywów, zwłaszcza historycznych - zmuszających do myślenia i własnych poszukiwań w Internecie czy książkach.” – to cytat opinii Pani redaktor Agnieszki Luberadzkiej.   

„Rewelacyjne zakończenie!!! Dla tego zakończenia warto przeczytać wszystkie trzy tomy.” – napisała p. Danuta G. - jedna z wytrawnych czytelniczek beletrystyki.


Znacie Trylogię "Seton"? Zainteresowała was ta książka?

Materiał został opublikowany w ramach współpracy z autorem.

11 komentarzy:

 1. Niestety nie znam, i nie wiem, jak będzie, bo od beletrystyki teraz stronię ;-). Pozdrowienia .

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, nie przepadam za seriami, rzadko po nie sięgam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie czytałam podobnego thrillera sensacyjnego, więc będzie to dla mnie nowe doświadczenie, które chętnie przeżyję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się bardzo interesująco

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie często sięgam po ten gatunek, ale przyznam, że opis fabuły robi wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla tego rewelacyjnego zakończenia mogłabym poznać wszystkie tomy tej serii 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam, ale brzmi oryginalnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam i coś ostatnio mam mało czasu na poznawanie czegokolwiek nowego spoza swojej listy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czuje się zachęcona, ale najpierw muszę zapoznać się z poprzednimi częściami. Jeśli polubię bohaterów to czytam seriami. To się dobrze zapowiada.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger