"W Michałowie, swojej rodzinnej wsi, mieszkał w zniszczonej chacie, która dawniej służyła wyłącznie zwierzętom". Fragment książki "Żebrak i mściciel"

 

"Żebrak i mściciel" to powieść psychologiczna, której akcja rozgrywa się w czasie dwudziestu pięciu lat: od lat trzydziestych ubiegłego wieku przez okupację hitlerowską po okres stalinizmu w Polsce. Autor ukazuje człowieka poddanego ciężkim warunkom życia, cierpieniom, poniewierce, który po latach staje się bezduszną maszyną pozbawioną empatii. Człowiek ten dba wyłącznie o własne interesy i nie cofa się przed niczym, aby osiągnąć wymarzone cele. Na dodatek usiłuje zniszczyć swoich dobroczyńców, którzy w trudnej sytuacji podali mu pomocną dłoń. Pragnie żyć ze świadomością, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza wyłącznie sobie. Oprócz wydarzeń dziejowych, najważniejszym wątkiem w powieści jest przemiana głównego bohatera z włóczęgi w idącego po trupach do celu przedstawiciela nowej władzy. Brak skrupułów przynosi jemu i rodzinie ogromne profity. I nigdy nie bierze pod uwagę konsekwencji etycznych swojego postępowania. Pojawia się również pytanie, do jakiego stopnia mamy prawo postępować wbrew ogólnie przyjętym zasadom moralnym i regułom współżycia społecznego, gdy bronimy siebie i swoich bliskich. Czy troska o rodzinę usprawiedliwia narażanie innych ludzi na niebezpieczeństwo, a także podejmowanie współpracy z powszechnie nieszanowanymi instytucjami i organizacjami? 


Do lektury książki "Żebrak i mściciel" zapraszam was razem z jej autorem Wojciechem Tut Chechlińskim. Dzisiaj możecie przeczytać fragment tej powieści 😀


Jeśli jesteście ciekawi, ile jest w stanie znieść człowiek i do jakiego okrucieństwa może się posunąć, by zaspokoić pragnienie zemsty i zagłuszyć strach, zapraszam was do lektury tej książki 😀 Fragment został opublikowany w ramach współpracy z autorem.

12 komentarzy:

 1. Książka może być dość intrygująca... Ale okładka mi się w ogóle nie podoba :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że na czasie dość jest, pozdrawiam.A człowiek potrafi wiele znieść .

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach przeczytać tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. This is a good novel. I Hope It will be traslacted to other languages (spanish or english) soon. It Will be good.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po powieść psychologiczną.

  OdpowiedzUsuń
 6. ależ ten fragment mnie zaciekawił:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam Violu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zainteresowana, fabuła brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś będę chciała poznać ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Poczekam jeszcze na pełną recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fragment jest zachęcający, ale na razie nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Uuuuf, tiene una pinta rara pero me atrae.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger