Sekrety domu Bille pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

Z wielką radością chciałabym wam zaprezentować nową dwutomową powieść Agnieszki Janiszewskiej pt. "Sekrety domu Bille". Książki swoją premierę będą miały 13 marca, a Subiektywnie o książkach patronuje im medialnie 😀

W pięknym mieszkaniu państwa Bille na Żoliborzu gosposie zmieniają się częściej niż pory roku – żadna z kobiet zatrudnionych przez mecenasa nie potrafi ułożyć sobie stosunków z jego córkami i schorowaną żoną, Eweliną. Julian Bille jest w pełni świadom przyczyny, a także tego, że nie może jej usunąć.

W końcu w drzwiach apartamentu na Potockiej staje Zuzanna, młoda dziewczyna, która na zawsze odmienia życie wszystkich członków rodziny. Energiczna i inteligentna gosposia powoli staje się jej częścią, zaskarbiając sobie bezgraniczne zaufanie Eweliny i jej męża. Tylko ich córki, Róża oraz Urszula, wciąż patrzą na Zuzannę z ukosa, podejrzewając ją o nie do końca czyste intencje. Nic więc dziwnego, że gdy po śmierci Eweliny mecenas podejmuje decyzję o poślubieniu Zuzanny, życie rodziny całkowicie się zmienia…


Fragment:

Nie mamy wystarczających narzędzi, by skutecznie bronić się przed każdym nieszczęściem. Nie wygramy z przeznaczeniem. Czasami trzeba po prostu zacisnąć zęby i przeczekać. Nic nie trwa wiecznie, w każdym razie nie w życiu doczesnym. Dobre i złe chwile wzajemnie się ze sobą przeplatają, następują jedna po drugiej, tak jak pory roku.


Dorosłe córki Juliana oraz Eweliny przypominają ogień i wodę. Dzieli je nie tylko różnica temperamentów, ale także stosunek do macochy. Róża oraz Urszula wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, a jednak bardzo za sobą tęsknią. To uczucie nasila się, gdy umiera ich ojciec.

Po tym wydarzeniu córki Juliana stopniowo zaczynają odkrywać nieznane dotąd fakty z życia rodziców. Pomaga im w tym dawna znajoma mecenasa, Teresa Chęcińska. Poznane tajemnice rzucają zupełnie nowe światło na całe małżeństwo Państwa Bille. Szybko okazuje się jednak, że nie tylko oni mieli swoje sekrety…


Fragment:

Tyle lat, pomyślałam. Tyle lat ta kobieta skrywała swoje prawdziwe uczucia. W zasadzie nie miała innego wyjścia. Obserwowała, czasem myszkowała po kątach, wiecznie samotna, nigdy niezrozumiana. To uczyniło ją całkowicie bezbronną wobec świata, który nie lubi, prześladuje lub przynajmniej wykorzystuje takich ludzi jak ona. W rezultacie, gdy w końcu się zakochała, skończyło się to kompletną katastrofą. A to doświadczenie jeszcze bardziej zniechęciło ją do bliskich relacji z ludźmi. Nikt jej nie nauczył, czym jest prawdziwa miłość i jak ją rozpoznać.


Jesteście zainteresowani poznaniem "Sekretów domu Bille"?
Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Zaczytani.

10 komentarzy:

 1. Zapowiada się świetne czytanko :) Gratuluję takiego patronatu! Naprawdę interesująca historia, którą chętnie poznam bliżej :) Zamieszczony fragment również interesujący :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś, sięgnę po nią przy najbliższej, możliwej okazji i chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też na uwadze będę mieć, pozdrawiam Wiolu .

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książki bardzo lubię. A jakie ładne okładki!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię książki tej autorki, zatem chętnie sięgnę i po tę:)
  Pozdrawiam cieplutko:)
  Morgana

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda że nie mamy narzędzi warantujących ochronę przed nieszczęściami

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się intrygująco. PS Super okładki! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, że od razu będą dwa tomy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger