Jedna z nas musi umrzeć w mojej biblioteczce

 

W malowniczej Ostródzie przepada bez wieści młoda dziewczyna, której instagramowe konto śledzi kilkanaście tysięcy osób. Lena „Osa” Osowska, młoda youtuberka zafascynowana zbrodniami, postanawia przyjrzeć się sprawie. Być może tajemnicze zniknięcie Jagody ma jakiś związek z brutalnym morderstwem autostopowiczki, której bestialsko okaleczone zwłoki znaleziono na opuszczonym poligonie? Lena jedzie do Ostródy i prowadząc własne prywatne śledztwo, zamierza nakręcić gorący materiał z serii true crime. Nie wie, że ten, którego wszyscy szukają, upatrzył sobie również ją… Kto nim jest? Miejscowy wikary szwendający się nocami po mieście? Zakompleksiony chłopak o ksywce Wierny Piesio, który od lat kochał się w zaginionej Jagodzie? Przystojny instruktor sztuk walki, a może mieszkający w porośniętej winoroślą starej willi lokalny dentysta odludek? Tropów jest wiele, atmosfera w miasteczku się zagęszcza, a bestia w ludzkiej skórze wciąż pozostaje nieuchwytna.


W patronackiej recenzji książki "Jedna z nas musi umrzeć" napisałam, że to mocna powieść i chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że jedna z najbrutalniejszych w kryminalnym dorobku Darii Orlicz. 


Tytuł nowego cyklu Darii Orlicz to "Piekło za rogiem", bo takowe rzeczywiście istnieje, rodząc się w ludzkiej duszy i powoli wypełzające na zewnątrz. I właśnie prawdziwe piekło znajdziecie na łamach najnowszej powieści autorki. Piekło, które przeraża, bo jest tak blisko, tuż obok, a czasami nawet w samych nas.


8 komentarzy:

 1. Gratulacje, kolejna ciekawa pozycja z autografem. Nikt Cię nie prześcignie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ma niesamowitą okładkę, a tytuł mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka czeka na mnie na wirtualnej półce Legimi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję nabytku, ale książka raczej nie dla mnie, pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się lista podejrzanych ale książka nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Autorka potrafi tworzyć ciekawe historie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger