Antoni Grycuk, pisarz stawiający na silny przekaz

 

Antoni Grycuk to z zawodu informatyk, z zamiłowania muzyk i grotołaz, który najbardziej ceni sobie w ludziach prawdziwość, naturalność i skromność. W literaturze stawia na silny przekaz, dokopywanie się przyczyn i otwarte zakończenia. Poznajcie jego książki, które właśnie do mnie dotarły 😀


Autor pisze od 2016 roku. W tym czasie stworzył kilkadziesiąt tekstów, w większości krótkich, ale i kilka dłuższych. Takimi są "Samotność Boga" oraz "Czerń normalności" 👇


"Samotność Boga" to studium psychologiczne człowieka pokonanego przez własne lęki i poczucie odpowiedzialności, które dosłownie go paraliżują i w końcu zmuszają do rezygnacji z wszystkiego, co dotąd było dla niego najważniejsze i nadawało sens każdemu dniu. 

Marek, odkąd pamięta, chciał zostać lekarzem, jako trzylatek leczył lalki i robił operacje misiom, a później każdy krok konsekwentnie przybliżał go do realizacji marzenia. Niezwykle zdolny i ambitny, wybrał jako specjalizację kardiochirurgię, jedną z najtrudniejszych i najbardziej stresogennych. Pod wpływem nieszczęśliwych przypadków rezygnuje, nieustannie dręczy go przeszłość, a nowa praca nie daje spodziewanej satysfakcji. Czy Marek powtórnie odmieni swoje życie? I co może do tego doprowadzić?


Czerń normalności to zbiór opowiadań psychologicznych (i nie tylko), które różnią się od innych. Większość z nich dotyka tematów niepopularnych, często nowatorskich. Na pewno tematyka nie wywodzi się ani rozwoju osobistego, ani z coachingu. Zbiór ten to przeplatanka opowiadań króciutkich (drabble -- na równe 100 słów) i nieco dłuższych. Nawet jeśli nie wszystkie przypadną do gustu, to zapewniam, że o niektórych nie zapomnicie prędko!


Zachęcam was do zainteresowania się twórczością pisarza oraz do zajrzenia na stronę autorską Antoniego Grycuka oraz na jego fanpage

13 komentarzy:

 1. Nietuzinkowa postać, i także oryginalne dzieła jak widzę, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zapoznam się z książką

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przyjrzę się bliżej twórczości autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno zapoznam się z twórczością autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto się zapoznać z takimi publikacjami. Autor wydaje się nietuzinkowy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Opowiadania psychologiczne mnie zainteresowały. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo interesujące pozycje literackie, niestety nie znam twórczości autora więc bardzo chętnie przyjrzę im się bliżej :) Dziękuję za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 8. Informatyk piszące książki?! Pozazdrościć talentu i wszechstronności :) Nie znam autora, ale chętnie zapoznam się z jego twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Samotność Boga" i nie za bardzo przypadł mi do gustu styl autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie miałam okazji czytać tak krótkich form, więc tytuł zapisuję 🙂

  OdpowiedzUsuń
 11. Zakochałam się w serialach o chirurgach więc chętnie przeczytam też książkę medyczną :D
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
 12. Bez wątpienia znajdzie odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bez wątpienia znajdzie odbiorców.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger