"Niewolnictwo było bardzo ciekawym zjawiskiem w historii ludzkości". Fragment książki "Humbug"

 

Policjantka stołecznej policji, Marzena Gibała, w towarzystwie swojej szkolnej koleżanki Jadwigi Zając, wyrusza na zasłużony urlop na piękne Baleary. Niestety znajoma dość szybko zaczyna się dziwnie zachowywać, jakby poza dobrym humorem zabrała na wakacje nieprzepracowane traumy. Na miejscu spotykają dawną przyjaciółkę Marzeny Iwonę Strychalską oraz jej przystojnego narzeczonego Benito Carrillo. Wakacje wydają się idyllą aż do momentu, kiedy czwórka znajomych płynąc jachtem do najsłynniejszego klubu Minorki, gdzie odbywają się imprezy w pianie, wyławia z morza dwójkę podejrzanych rozbitków. Nazajutrz rano Marzena budzi się z ogromnym kacem. Znajduje się sama na dryfującym po morzu jachcie, a w ręku trzyma pistolet bez jednej kuli. Co gorsze cały pokład zalany jest krwią. Kilkanaście godzin później w Internecie ktoś umieszcza filmik, na którym widać, jak policjantka zabija jednego z uratowanych dzień wcześniej rozbitków. Zaczyna się szaleńcza ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości oraz gangami, które walcząc o dominację nad Balearami, biorą Marzenę na celownik.


Do lektury książki "Humbug" zapraszam was razem z jej autorem, Wojciechem Kulawskim. Dzisiaj możecie przeczytać przedpremierowy fragment tej powieści 😀 
"Humbug" to pastisz romansu mafijnego pełny zwrotów akcji, przygody i pięknych scenerii. Kryminał, którego przed ostatnią stroną, nie sposób odłożyć. Premiera powieści już jutro!

13 komentarzy:

 1. Teraz mam inne lektury, ale w przyszłości Wiolu, to kto wie? Miłego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
 2. No tym razem jestem zainteresowana pomimo że to kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś czuję, że mi się spodoba :) Zapisuję tytuł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny kryminał. Bardzo go polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan Kulawski ma świetne pomysły na swoje książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tę książkę na oku, pastisz romansu mafijnego brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawie się zapowiada - może kiedyś

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję w dniu premiery, ciekawy fragment.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię takie klimaty w książkach 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Zainteresował mnie ten fragment.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger