Australia. Ścieżkami snu na mojej półce

 

Anna Korzeniowska opowiada o miesięcznej wyprawie po Australii, którą odbyła wraz z mężem. Książka relacjonuje przebieg tej niezwykłej przygody oraz odkrywa, jakie przesłanie współczesnemu człowiekowi i światu niosą rdzenni mieszkańcy Australii. Unikatową cechą książki jest to, że nie jest ona tylko przewodnikiem lub reportażem z podróży, ale przede wszystkim porusza ważne tematy w wymiarze psychologicznym, edukacyjnym, społecznym i ogólnoludzkim. Zawiera ważne przesłanie zarówno dla młodego pokolenia, jak i dla wszystkich czytelników, którzy poszukują, próbują zrozumieć siebie samych, szukają wyższych wartości w podróży życia. Książka doskonale wpisuje się w trend minimalizmu, ekologii, odejścia od kapitalizmu i pójścia w stronę humanizmu, gdzie jeszcze jest szansa na zachowanie najcenniejszych wartości, szacunku do życia i drugiego człowieka. Książka wpisuje się w wiele aktualnych problemów społecznych, takich jak :transformacja klimatyczna, deglobalizacja, kryzysy zdrowotne, urbanizacja, świadomy konsumpcjonizm, czy utrata spójności społecznej.


W patronackiej recenzji książki "Australia. Ścieżkami snu" napisałam, że Anna Korzeniowska z dającą się wyczuć wrażliwością, łączy w sobie to, co materialne z tym, co duchowe. Tym samym, autorka serwuje czytelnikowi wielowymiarową podróż.


Anna Korzeniowska w swojej najnowszej publikacji łączy w umiejętny sposób warstwę podróżniczą i światopoglądową, zabierając czytelnika do Australii. Do miejsc, w których odnaleźć można bogatą faunę i florę, ale przede wszystkim także człowieka z całą jego złożoną naturą. 

10 komentarzy:

 1. Będę mieć na uwadze tę pozycję .

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje. Ciekawa jestem, czy dowiem się z niej czegoś o Aborygenach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Australia to dla mnie trochę taka tajemnica :) Wiem tyle, co z ekranów i lekcji, ale tak naprawdę nic więcej. Dobrze więc, że takie tytuły powstają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Z czasem zakupię ebooka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiola gratuluję patronatu :).

  Książka zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie gratuluję patronatu,a sama książka wydaje się zacna! Super że są zdjęcia zamieszczone.

  OdpowiedzUsuń
 7. To książka, która z pewnością przybliżyłaby mi ten kraj i ich mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno jest super.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger