Turysta na mojej półce

 

W jednej z jaskiń Ojcowskiego Parku Narodowego dochodzi do brutalnego morderstwa. Zwłoki młodej kobiety zostały upodobnione do nietoperza – symbolu Parku. W dodatku należą do lokalnej działaczki i przewodniczki, pochowanej rok wcześniej, po śmiertelnym wypadku samochodowym. Dziwnym trafem wśród turystów zwiedzających jaskinię jest znany lekarz medycyny sądowej, Hektor Wist… jednocześnie stary znajomy komendanta miejscowej policji. Kiedy okazuje się, że patolog może być jednym z celów oprawcy, podinspektor Tobiasz Morawski decyduje się włączyć go do sprawy. Czy jednak można ufać przyjaźni sprzed ponad dwudziestu lat? Zwłaszcza gdy morderstwa wzbudzają echa dawnego wspólnego śledztwa?


W patronackiej recenzji "Turysty" napisałam, że autor w swojej najnowszej książce sprawnie połączył ze sobą okrutne zbrodnie, nieujarzmioną naturę człowieka, przeszłość mającą wpływ na teraźniejszość oraz przyrodę, przybliżając czytelnikom zagadnienie animizmu. Najważniejszym jednak jest fakt, iż umiejętnie poprowadził fabułę swojej powieści, dzięki czemu jej finał okazuje się jednym wielkim zaskoczeniem.

"Turysta" to książka, która funduje czytelnikowi niezapomniane wrażenia. Bardzo mocno polecam wam lekturę tego kryminału!

9 komentarzy:

 1. Gratuluję nabytku i patronatu .

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się, gdzie Ty to kiedyś pomieścisz ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny nabytek. Mam w planach lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Książka zdecydowanie intryguje. Historia przerażająca, ale jakże chciana by ją poznać. Gratuluję tak dobrego patronatu. Muszę dodać, że ten tytuł wyjątkowo mnie zaciekawił. Aż mam ochotę poznać go tu i teraz! :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka mnie intryguje, więc będę ją chciała przeczytać. Widzę, że zdjęcia już z nowego domu :) Niech się Tobie w nim szczęści :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger