Zapraszam na spotkanie autorskie online z Mateuszem Jańtą | #PrologLive

 

O narodzinach zła, o najmroczniejszych zakamarkach wiktoriańskiego Londynu, o utraconym człowieczeństwie, o tym, jak przetrwać literacką podróż do jednego z najgorszych slumsów w dziejach i o niewyjaśnionym pochodzeniu słowa „humbug” z Mateuszem Jańtą porozmawiam w nadchodzącą środę. Nasze spotkanie odbędzie się w ramach cyklu rozmów Legimi #PrologLive.


Całą rozmowę obejrzycie na stronie księgarni Legimi oraz na moim fanpage'u - Subiektywnie o książkach - Wioleta Sadowska 😀


📕 Rok 1882. Czternastoletni żydowski chłopiec mieszka z rodzicami i siostrą w Kłodzewie. W pewne zimowe popołudnie jego spokojne życie zmienia się na zawsze. Bohater wraz z bliskimi ucieka bowiem przed rosyjskim pogromem z rodzinnej wsi i dołącza do fali emigrantów, jaka przybywa do wiktoriańskiego Londynu.

📕 W nowej rzeczywistości, chłopiec poznaje najmroczniejsze zakamarki przeludnionych angielskich ulic, z których wyziera mrok, zepsucie i zgnilizna pochłaniająca każdy zakamarek czystej duszy. Wszechobecna bieda i głód stają się jego codziennością, która powoli odziera go z resztek człowieczeństwa.

Nie może was zabraknąć na naszym spotkaniu 😀

5 komentarzy:

 1. Książka raczej na ten moment nie dla mnie, ale mam w planach, pozdrowienia .

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie książka bardzo zaciekawiła, więc tym bardziej wezmę udział w spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Środę mam zajętą bardzo mocno, więc mogę nie zdążyć posłuchać na żywo, ale odsłucham później.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może później obejrzę powtórkę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger