Tajemnica siódmej księgi pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

Już za kilka dni swoją premierę będzie miała książka pt. "Tajemnica siódmej księgi" Izabeli Szylko ukazująca nowe przygody bohaterów znanych z powieści "Poszukiwacze siódmej księgi". Subiektywnie o książkach patronuje jej medialnie 😀


Bezcenny rękopis siódmej księgi De revolutionibus Mikołaja Kopernika trafia w ręce amerykańskiego miliardera. On również ma istotne powody, by rozwiązać zagadkę manuskryptu. Problem w tym, że tekst jest zaszyfrowany. Jedynie Alicja mogłaby złamać kod, ale zniknęła. Żeby zmusić dziewczynę do współpracy, trzeba ją najpierw odnaleźć. Alicja nie może pogodzić się z utratą rękopisu i zdecydowana jest go odzyskać za wszelką cenę. Nieustannie próbuje rozwikłać szyfr Kopernika, starając się jednocześnie umknąć prześladowcom. Ale jak długo można uciekać?

Rozpoczyna się walka z czasem. W tym pojedynku obowiązuje tylko jedna zasada: cel uświęca środki.

Co takiego Kopernik ukrył przed światem? Czy to możliwe, że pozostawił ludzkości jeszcze bardziej rewolucyjne przesłanie, niż to, że Ziemia krąży, a Słońce nie porusza się? Kto pierwszy odkryje jego tajemnicę?

Czarna przepaska na oczach uwierała Alicję coraz mocniej. Wrzynała się w oczodoły, a położone na powiekach specjalne klapki uciskały gałki oczne do bólu. Czuła się jak sardynka w puszcze. Siedziała na podłodze pozbawionego okien i klimatyzacji dostawczego vana. Pot ściekał jej z czoła wprost pod opaskę, powodując swędzenie, ale nie miała odwagi, by przetrzeć oczy, bo jej gest mógłby zostać zrozumiany opacznie. Lepiej niepotrzebnie nie prowokować.


Premiera "Tajemnicy siódmej księgi" już 22 września. Książka jest już dostępna do kupienia w przedsprzedaży w Empiku.


Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z autorką.

10 komentarzy:

 1. Gratuluję kolejnego ciekawego patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wioletko serdecznie gratuluję Ci patronatu. Książkę oczywiście przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również serdecznie gratuluję 😀

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się na naprawdę ekscytującą i tajemniczą książkę! "Tajemnica siódmej księgi" brzmi jak pełna przygód i zagadek opowieść. Historia związana z rękopisem Mikołaja Kopernika i próbą rozwiązania zaszyfrowanego tekstu zapewne wciągnie czytelników w świat intelektualnych wyzwań i niebezpiecznych poszukiwań. Czytelnicy z pewnością będą trzymać kciuki za Alicję w jej walce z czasem i tajemniczymi prześladowcami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zainteresowana tą powieścią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger