"To strasznie skomplikowana historia". Fragment książki "Tajemnica siódmej księgi"

 

Bezcenny rękopis siódmej księgi De revolutionibus Mikołaja Kopernika trafia w ręce amerykańskiego miliardera. On również ma istotne powody, by rozwiązać zagadkę manuskryptu. Problem w tym, że tekst jest zaszyfrowany. Jedynie Alicja mogłaby złamać kod, ale zniknęła. Żeby zmusić dziewczynę do współpracy, trzeba ją najpierw odnaleźć. Alicja nie może pogodzić się z utratą rękopisu i zdecydowana jest go odzyskać za wszelką cenę. Nieustannie próbuje rozwikłać szyfr Kopernika, starając się jednocześnie umknąć prześladowcom. Ale jak długo można uciekać? Rozpoczyna się walka z czasem. W tym pojedynku obowiązuje tylko jedna zasada: cel uświęca środki. Co takiego Kopernik ukrył przed światem? Czy to możliwe, że pozostawił ludzkości jeszcze bardziej rewolucyjne przesłanie, niż to, że Ziemia krąży, a Słońce nie porusza się? Kto pierwszy odkryje jego tajemnicę?


Do lektury książki "Tajemnica siódmej księgi" zapraszam was razem z jej autorką Izabelą Szylko. Dzisiaj możecie przeczytać premierowy fragment tej powieści 😀


To już dzisiaj! Premiera "Tajemnicy siódmej księgi". A ja niebawem opowiem wam o tej książce nieco więcej. Fragment został opublikowany w ramach współpracy z autorką.

8 komentarzy:

  1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części.

    OdpowiedzUsuń
  2. To brzmi jak materiał na dobry film sensacyjny. Kiedyś bardzo często czytałam podobne książki, chętnie wrócę do tematyki zagadek z przeszłości, pościgu i walki z czasem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może kiedyś skuszę się na tę lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger