Australia. Ścieżkami snu pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

10 listopada 2023 r. nakładem Wydawnictwa Świat w Eterze ukaże się książka "Australia. Ścieżkami snu" Anny Korzeniowskiej. Autorka  podczas miesięcznej wyprawy po Australii, którą odbyła wraz z mężem relacjonuje przebieg tej niezwykłej przygody oraz odkrywa jakie przesłanie współczesnemu człowiekowi i światu niosą rdzenni mieszkańcy Australii. Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej książce.

Głównym wątkiem książki jest relacja z  podróży autorki po Australii, którą odbyła wraz  z mężem. Książka porusza również tematy  takie jak: totemizm, życie i śmierć, wierzenia , styl życia, struktura rodziny Aborygenów,  relacje społeczne, relacja człowieka z przyrodą, minimalizm czy fauna i flora Australii.

Unikatową cechą książki jest to, że nie jest ona tylko przewodnikiem lub reportażem z podróży, ale przede wszystkim porusza ważne tematy w wymiarze psychologicznym, edukacyjnym, społecznym i ogólnoludzkim. Zawiera ważne przesłanie zarówno dla młodego pokolenia jak i dla wszystkich czytelników, którzy poszukują, próbują zrozumieć siebie samych, szukają wyższych wartości w podróży życia.


Książka doskonale wpisuje się  w trend  minimalizmu, ekologii, odejścia od kapitalizmu i pójścia w stronę humanizmu, gdzie jeszcze jest szansa na zachowanie najcenniejszych wartości, szacunku do życia i drugiego człowieka.   Książka wpisuje się  w wiele  aktualnych  problemów społecznych, takich jak :transformacja klimatyczna, deglobalizacja, kryzysy zdrowotne, urbanizacja, świadomy konsumpcjonizm, czy utrata spójności społecznej.


O AUTORZE

Anna Korzeniowska – ur. w 1977 r. w Starachowicach. Poetka, podróżniczka, nauczycielka. Studiowała filologię germańską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2002 r. ukończyła studia i zaczęła pracować jako nauczyciel. Po studiach przeprowadziła się do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i pracuje. W 2016 r. ukazał się jej debiutancki tomik poezji Łza czysta jak sumienie, wydany przez Wydawnictwo Sowello. W 2016 r. opublikowana została jej pierwsza książka podróżnicza, pt. Z plecakiem przez Indochiny, wydana nakładem Wydawnictwa DM Sorus. W 2019 r., nakładem Wydawnictwa Novae Res, ukazała się jej kolejna książka podróżnicza, Maroko. Kraina Gnawy. Wraz z mężem odwiedziła najdalsze zakątki świata, podróżowała między innymi po Afryce, Azji, Ameryce Południowej i Australii.


Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?


11 komentarzy:

 1. W sumie takich książek od dawna nie czytuję, ale tytuł na przyszłość zapiszę :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Super patronat! Gratuluję. Sięgnę, bo lubię. Ostatnio przeczytałam o Alasce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze interesował mnie ten kontynent. Książkę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję bardzo ciekawego patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie jest książka, które zwykle czytam. Patrząc na opis, nie jestem pewna, czy by mi się spodobała. :)
  Gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi i wygląda ciekawie, zawsze mnie interesowała Australia, więc chętnie poczytam o niej więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie gratuluję kolejnego patronatu. Pewnie w księgarni bym przeszła obok nie zauważywszy tej książki,a może to być bardzo fajna propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zainteresowana! Książka zapowiada się bardzo ciekawie! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się. Gratuluję świetnego patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger