Poszukiwacz zwłok Mieczysława Gorzki niebawem w księgarniach

 

Mieczysław Gorzka powraca z nową książką! Nowy kryminał mistrza gatunku pt. "Poszukiwacz zwłok" będzie miał swoją premierę już 9 sierpnia. Miałam okazję czytać tę powieść na długo przed jej pojawieniem się w księgarniach i już teraz mogę wam powiedzieć, że jest na co czekać!


Komisarz Laura Wilk staje na czele grupy śledczej poszukującej brutalnego zabójcy nastolatek. To nie podoba się jej kolegom z wydziału kryminalnego. Mimo początkowych sukcesów, brak współpracy między policjantami komplikuje sytuację. Kiedy jeden ze śledczych zostaje zamordowany, komisarz Wilk uświadamia sobie, że problem jest o wiele poważniejszy, niż jej się początkowo wydawało.

Maciej Lesiecki, psycholog współpracujący z policją, jest tak uwikłany w walkę z traumami z dzieciństwa, że nie dostrzega niepokojących zdarzeń, które nagle pojawiają się w jego życiu. Powoli traci kontrolę i jest coraz bardziej zagubiony. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję od nieznajomej kobiety. Ma znaleźć zwłoki zaginionej przed wielu laty młodej dziewczyny. Przyjmuje to zlecenie wierząc, że dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy. A sprawa ta nie jest prosta i niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Pomimo własnych problemów komisarz Wilk próbuje pomóc Lesieckiemu. Oboje wpadają w pułapkę. Muszą walczyć o życie w świecie, gdzie wrogowie pozostają wrogami, na przyjaciół nie można liczyć, a za rogiem czai się nieuchwytny zabójca.Mieczysław Gorzka urodził się w 1969 roku w Środzie Śląskiej, od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, ale od zawsze jego największą pasją jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, największe jednak uznanie czytelników przyniosły mu powieści kryminalne. Twórca postaci komisarza Marcina Zakrzewskiego, pojawiającego się w dwóch cyklach Cienie przeszłości i Wściekłe psy. Na pierwszy składają się: Martwy sad (2019), Iluzja (2019) i Totentanz (2020). W drugim ukazały się w roku 2021 dwie powieści: Polowanie na psy i Dziewięć. Poza seriami opublikowano dotąd utwory: Krwawnica (2022), Lilie (2022) i Burza (2023).


Jesteście zainteresowani przeczytaniem "Poszukiwacza zwłok"?

Zapowiedź została opublikowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Czarna Owca.

13 komentarzy:

 1. Ta wiadomość na pewno ucieszy wielu czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również miałam okazję przeczytać już książkę i byłam po prostu zauroczona! Kryminał petarda!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. O! Takie książki to ja lubię! Na pewno nie przejdę obok niej obojętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę ma w moich planach. Czeka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio często tę książkę wyduje w mediach społecznościowych. Chyba nawet mi mignęła na półce z Legimi, więc może ją dodam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciężki temat. Może sięgnę po książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój mąż lubi książki tego autora. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam serdecznie ♡
  To bardzo ciekawa premiera. Przyznam, że książka mnie zainteresowała. Bardzo lubię takie klimaty :) Może być to wciągająca i wgniatająca w fotel historia!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja tym razem odpuszczę bo nie przepadam za kryminałami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pan Gorzka to jeden z najczęściej poszukiwanych autorów w mojej bibliotece. Sama jeszcze nic nie czytałam, ale zamierzam nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sparzyłam się na Krwawnicy i nadal dmucham nawet na zimne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pewnie, że tak. Czytałam kilka poprzednich książek autora.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger