Miłość. com 2 Trzech to tłum – Wioletta Klinicka

 


"Bo do tanga nie wystarczy dwojga, potrzebne jest jeszcze miłosne uniesienie".


Ta książka to wiele trudnych pytań, sporo mądrych odpowiedzi i mnóstwo kobiecego spojrzenia na świat. Pozbawiona lukru, do bólu realistyczna, pozwalająca przypomnieć sobie własne myśli, głównie te skrywane głęboko w naszej podświadomości. Książka o miłości pełnej sprzeczności i kontrastów.

Wioletta Klinicka to trenerka integracji personalnej, a także certyfikowany trener rozwoju osobistego i coach. Z wykształcenia historyk i pedagog, a z zamiłowania pisarka. Lubi podróżować, poznawać nowych ludzi oraz ich kulturę. Jej misją jest ożywienie w ludziach współczucia, troski i życzliwości, chce zaznaczyć obecność uczuć. "miłość. com 2 Trzech to tłum" to kontynuacja książki "miłość. com 1 Nieznajomy z sieci".

Wioletta to kobieta po czterdziestce, która cały czas szuka miłości i szczęścia. Bohaterka mierzy się obecnie z trzema zupełnie różnymi relacjami z mężczyznami, z których każdy uczy ją czegoś nowego. W poznaniu męskiej strony natury, a także samej siebie pomaga jej przyjaciel Robert, na którego zawsze może liczyć. Wioletta, doświadczając nowych doznań w sferze ducha i ciała, stara się zdefiniować miłość.

O uczuciu łączącym kobietę i mężczyzną można pisać na wiele różnych sposobów, w tym również tak jak robi to Wioletta Klinicka, czyli sensualnie, z dużą dozą racjonalizmu, okraszając to wszystko bogatym bagażem doświadczeń. "miłość. com 2 Trzech to tłum" to bowiem swoista literacka wiwisekcja skomplikowanych stosunków damsko-męskich, w której największą rolę odgrywa autentyczność przeżyć i doznań. W tej książce bowiem wszystko jest takie prawdziwe, począwszy od wielu wątpliwości protagonistki, a skończywszy na akceptacji siebie, jako indywidualnego bytu z ciemną i jasną stroną własnej natury.

Wioletta Klinicka opowiada historię swojej bohaterki, domniemane alter ego autorki, nie kreśląc typowej epickiej fabuły. W tej powieści najważniejszą rolę odgrywają bowiem dialogi i ich emocjonalny wydźwięk. Cała książka dosłownie naszpikowana jest licznymi rozmowami Wioletty z Robertem, dzięki którym czytelnik konfrontuje różne spojrzenia na świat. A to okazuje się dość zaskakującym i z pewnością wzbogacającym doświadczeniem, bo pokazującym nam, biernym obserwatorom tego spektaklu, jak wielowymiarowa staje się miłość oraz jak skomplikowane i jednocześnie piękne jest to uczucie. Jestem przekonana, że w doznaniach Wioletty wiele czytelniczek odnajdzie swoją cząstkę, bo jej historia staje się w dużej mierze uniwersalna na wielu polach.

"miłość. com 2 Trzech to tłum" to w dużej mierze książka o miłości, ale jej idea sięga nieco szerzej. Autorka dotyka w niej bowiem tematu przyjaźni damsko-męskiej, podsuwając szereg wątpliwości dotyczących natury takiej relacji. Pyta o potrzeby mężczyzn, wskazując, że to właśnie oni częściej niż kobiety, potrzebują czuć się docenieni. Nie unika także tematyki samoświadomości, uważności i istnienia przeznaczenia.

Nieznajomy, Ivy, Willy, Bonjovi to mężczyźni przewijający się w życiu wyzwolonej bohaterki, stający się również odpowiedzią na jej indywidualne potrzeby. Wioletta z jednym chciałaby bowiem przeżywać fizyczne uniesienia, z innym związać się na stałe, a jeszcze innego po prostu kochać. Jej historia wzbudza więc sporo ambiwalentnych uczuć, ale co najważniejsze, również pytań o naturę miłości i jej nieokiełznaną formę.

"O takich kobietach jak ja wierszy się nie pisze" mówi Wioletta, kobieta nietuzinkowa. I bardzo dobrze, bo o takich warto pisać książki. Kobietach na miarę XXI wieku, poszukujących, zaspokajających swoje potrzeby, po wskroś prawdziwych. Warto poznać jej historię. Zarówno pierwszą, jak i drugą cześć kupicie na stronie autorki - wiolettaklinicka.com, a także w dobrych księgarniach internetowych.

Recenzja powstała w ramach współpracy z autorką.

15 komentarzy:

 1. Nietuzinkowa postać, tj. Autorki i książka wydaje się być bardzo ciekawa, poczekam, aż pojawi się w bibliotekach, pozdrawiam Wiolu .

  OdpowiedzUsuń
 2. niezbyt moja klimatyka książki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę poszukać tej serii. Bardzo kuszą mnie te ksiażki

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zainteresowała ta książka po Twojej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 5. chętnie się rozejrzę za tą propozycją:)

  OdpowiedzUsuń
 6. lubie takie sensualne opowiesci

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście zapowiada się ciekawie i nietuzinkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja spasuję, ale cieszę się, że Tobie przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa recenzja, ale książka nie dla mnie 😁

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba przeczytam wszystkie trzy. Lubię tego typu lekturę. Dziękuję Ci Wiolu za recenzję. Interesująca pozycja.

  Kasinyswiat

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger