Poszukiwacze siódmej księgi na mojej półce

 

Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu "De revolutionibus" Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę. Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom. Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat? Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.


W patronackiej recenzji nowej książki Izabeli Szylko napisałam, że w tej historii sensacja idealnie przeplata się z przygodą i szczyptą czarnego humoru, a nad wszystkim czuwa sam wielki Mikołaj Kopernik.Na skrzydełku książki znajdziecie także moją rekomendację 😀

To po prostu musiało się udać, czyli Mikołaj Kopernik, zaginiona księga, tajemnica zawarta w jej treści, zagadka sprzed pięciuset lat, barwne postacie, wartka akcja i doskonały warsztat pisarski Izabeli Szylko. 

13 komentarzy:

 1. Gratuluję serdecznie patronatu. Świetny nabytek. Na pewno sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję nabytku i patronatu Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiła mnie. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. to może być naprawdę ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję kolejnego patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno niczego w takich klimatach nie czytałam, ale chyba teraz też nie mam natchnienia na taką książkę. Zawsze chętnie jednak do Ciebie zaglądam, bo dowiaduję się o tytułach, o których nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka zapowiada się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka z dedykacją to świetny skarb :D
  Miłego dnia! :) Pozdrawiam!
  Wildfiret

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger