Najnowsza książka Holly Black. Czym zaskoczy Cię "Następca tronu"?

 

Holly Black, amerykańska pisarka bestsellerowych książek fantastycznych dla dzieci i młodzieży, powraca ze swoją najnowszą powieścią. Następca tronu. Opowieść z Elfhame to początek nowej, mrocznej dylogii, która z pewnością zadowoli wielbicieli wcześniejszych dzieł autorki.

Alt – okładka książki Holly Black Następca Tronu

Tytuł Holly Black Następca tronu jest nie tylko początkiem nowego cyklu, ale również kontynuacją ukochanej przez czytelników trylogii, do której przynależą następujące tytuły: Okrutny książę, Zły król oraz Królowa niczego. W Elfhame, które jest doskonale znane czytelnikom z poprzednich części powieści, nadal panują Najwyższy Król Cardan oraz Pani Judy. Wydarzenia te mają miejsce osiem lat po tych opisanych w trylogii. Wśród fanów książek Holly Black panuje duże podekscytowanie nowym tytułem. Czy Opowieść z Elfhame przyniesie tak samo mroczne i intrygujące wrażenia jak poprzednie książki autorki?


Co czeka czytelników nowej książki Holly Black? 

W centrum wydarzeń Następcy tronu znajduje się Dąb, którego wcześniej poznaliśmy jako potencjalnego następcę tronu. Dąb, teraz krzepki młodzieniec, decyduje się podjąć niezwykle niebezpieczną misję, mogącą zagrozić jego własnemu życiu. W tym przedsięwzięciu towarzyszy mu Suren, postać o bardzo ostrych zębach. Zwrot akcji gwarantuje starcie z jej matką i władczynią Zębatego Dworu, Nore, która dowodzi armią nienaturalnych i budzących grozę potworów. Czy Dębowi i Suren uda się pokonać Nore i uratować Elfhame przed zagrożeniem? Czy ojczym Dęba okaże się wrogiem czy sprzymierzeńcem? Wszystko to pozostaje do odkrycia dla czytelnika.


Następca tronu. Opowieść z Elfhame. Dla kogo jest to odpowiednia książka? 

Książka Następca tronu autorstwa Holly Black jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Ta fantastyczna powieść pełna jest dramatów i plotek, które mogą szczególnie przypaść do gustu nastolatkom w wieku licealnym. Jednakże, tak jak inne książki Holly Black, Następca tronu jest również uniwersalna i może być porywającą lekturą dla czytelników w różnym wieku. Jej poprzednie książki przyciągały szeroką gamę czytelników, od dzieci po dorosłych, dzięki swoim mrocznym, intrygującym opowieściom pełnym magii i niezapomnianych postaci. Możemy zatem przypuszczać, że Następca tronu przyciągnie podobnie zróżnicowane grono odbiorców.


Kim jest Holly Black - autorka książki Następca tronu. Opowieść z Elfhame?

Holly Black, właściwie Holly Riggenbach, urodziła się 10 listopada 1971 roku w New Jersey. Jest uznawana za jedną z najbardziej cenionych amerykańskich pisarek, specjalizujących się w literaturze dla dzieci i młodzieży. Wśród najnowszych dzieł Holly Black znajduje się trylogia Okrutny książę, Zły król oraz Królowa niczego, która zdobyła szerokie uznanie wśród krytyków i czytelników na całym świecie. Autorka kontynuowała również opowieść z Elfhame, wprowadzając czytelników do nowego, mrocznego świata w swojej najnowszej książce, Następca tronu. Na co mogą liczyć czytelnicy Holly Black. Książki charakteryzują się bogactwem i oryginalnością stworzonych przez nią światów. Autorka jest szczególnie znana z umiejętności tworzenia złożonych, mrocznych uniwersów fantasy, które zaskakują czytelników i prowadzą ich przez pełne napięcia, fascynujące przygody.
Materiał zewnętrzny.

13 komentarzy:

 1. Witam serdecznie ♡
  Ja bardzo lubię takie książki. Młodzieżówki trafiają do mnie, a jeszcze w klimacie fantasy to już w ogóle :) Przypominają mi, jak bardzo chciałam napisać własną książkę z własnym opowiadaniem ^^ Świetna recenzja Kochana!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam komu zaproponować lekturę tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam komu zaproponować lekturę, pozdrawiam Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedną z książek autorki. Moja bliska koleżanka jest jej fanką. Spytam ją, czy będzie czytać i tę pozycję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie są to moje klimaty 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba nie dla mnie tym razem:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię młodzieżówki, jeżeli są dobre, a ta wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem zupełnie nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pewnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger