"To, o czym chcę wam opowiedzieć, wydarzyło się naprawdę". Fragment książki "Poszukiwacze siódmej księgi"

 

Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu "De revolutionibus" Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę. Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom. Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat? Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.


Do lektury książki "Poszukiwacze siódmej księgi" zapraszam was razem z jej autorką Izabelą Szylko. Dzisiaj możecie przeczytać przedpremierowy fragment tej powieści 😀


 
Jeśli jesteście ciekawi, co skrywa tajna księga i czy bohaterom uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat, zapraszam do lektury. Premiera "Poszukiwaczy siódmej księgi" już 20 kwietnia!

14 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger