W mroku na mojej półce

 

Warszawa, 2006 rok. Po latach pobytu za granicą do Polski przylatuje Katarzyna Jaworska wraz z córką Karoliną. Najważniejszym celem ich podróży jest sprzedaż rodzinnego domu Katarzyny w podwarszawskim Pomiechowie. Wizyta w kraju to dla obu kobiet nie tylko okazja do odwiedzenia miejsc i ludzi, za którymi skrycie tęskniły, ale przede wszystkim – do konfrontacji z przeszłością. A ta kryje w sobie mnóstwo bolesnych tajemnic i trudnych emocji, które niegdyś stały się powodem decyzji o opuszczeniu kraju. Dla Karoliny to być może ostatnia szansa, by uporać się z poczuciem winy i naprawić relacje z najbliższymi. Dla Katarzyny – pretekst do zdobycia się na szczerość wobec siebie samej i wobec tych, których uważała za przyjaciół. Czy uda im się wyjść z cienia wspomnień i zacząć żyć na nowo?


W patronackiej recenzji nowej książki Agnieszki Janiszewskiej napisałam, że to opowieść poruszająca najczulsze struny naszej duszy, historia o ludzkiej ułomności i błędach, za które niestety czasami trzeba płacić najwyższą cenę.


"W mroku" nie jest łatwą opowieścią, gdyż w pełni uzmysławia, że za swoje błędy trzeba zawsze płacić. To historia o odnajdywaniu siebie na nowo, o pozbyciu się demonów przeszłości, które skutecznie zatruwają doczesne życie oraz o szczerości wobec siebie i wobec innych.

9 komentarzy:

 1. Gratuluję nabytku. Książka jak widać - nad wyraz ciekawa, pozdrawiam Wiolu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ciekawa książka na Twojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam ani o książce ani o tej autorce :) Totalna nowość dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka pojawiła się na Twojej półce. Na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym, by ta książka znalazła się również na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To kolejne świetne wydanie tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poprzednia powieść Janiszewskiej zdradzała jej talent, więc i po tę chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger