Bezik Wielki Pies – Boję się tego psa! już w księgarniach

 

„Bezik – wielki pies. Boję się tego psa!” to druga z serii książek o przyjaźni sympatycznej rodzinki, z adoptowanym ze schroniska psem. Tym razem, Bezik odegra ważną rolę w życiu pewnej dziewczynki, która bardzo boi się psów. Ponownie wyruszymy więc w podróż po świecie emocji i przekonamy się, że z lękiem nie trzeba walczyć. Jak mawiają rodzice Krzysia: „emocje są dobre i są częścią nas”.


"… bez lęku wszystkim żyłoby się lepiej. Majka mogłaby mnie odwiedzać, kiedy tylko chce, a ciocia nie bałaby się wychodzić do ogrodu. Może w końcu udałoby mi się namówić ją, żeby pobujała się w moim hamaku. To byłby bardzo zabawny widok.

Im dłużej myślałem, tym wyraźniej wyobrażałem sobie lęk jako wroga, którego trzeba pokonać. Przydałby się jakiś superbohater, który rozprawiłby się z nim raz na zawsze. Mam całą ich kolekcję w swoim pokoju, może jeden z nich nadałby się do tej roli. Czuję jednak, że to nie będzie takie proste".


Czy naprawdę lęk jest naszym wrogiem? Czy musimy z nim walczyć? W drugiej części Bezika Daria Jaworska zabierze nas w kolejną podróż po świecie emocji. Razem z Krzysiem i jego przyjaciółmi przekonamy się, że wszystkie emocje są dobre, nawet jeśli wydaje nam się, że przeszkadzają.  Wielki pies Bezik, przyjaciel dzieci, odegra ważną rolę w życiu pewnej dziewczynki… Oj Bezik, Bezik. Jak to było, gdy ciebie nie było?

Druga część przygód Bezika to książka dla całej rodziny, najlepiej właśnie czyta się ją…będąc razem. Nie zapomnijcie o przytulaniu!

Książka przeznaczona dla: dzieci w wieku 7-12 lat (do samodzielnego czytania) / 5-7 lat (czyta rodzic)Opinie o książce Bezik wielki pies – Boję się tego psa!

Pierwsza część serii dotyczyła przeżyć bohaterów, czyli Krzysia z rodziną, psa Bezika (który ma za sobą bagaż wcześniejszych, niekoniecznie pozytywnych doświadczeń). Tymczasem część druga pokazuje, jak sobie (po)radzić z lękiem, który odczuwa koleżanka Krzysia – Maja, która boi się bliskiego kontaktu z psem. To sprawia, że obawia się udziału w urodzinowej imprezie bohatera. W tej odsłonie bezikowych przygód, uwaga zostaje skupiona na dziecięcym lęku i pomysłowym sposobie poradzenia sobie z nim

Prof. Roman Leppert, pedagog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.


Podczas czytania urzekać będą barwne i trafne opisy emocji, zgrabnie i wartko wplecione w kolejne przygody bezikowej rodziny i jej przyjaciół. Zarówno mali, jak i dorośli czytelnicy zrozumieją przyczyny pojawiania się lęku oraz nauczą się oswajania tej często doświadczanej emocji. Ludzkie i psie przeżycia będą wzruszać, emocjonować, uczyć, jak również skłaniać do myślenia i rozmawiania o emocjach. Jak mawia się w domu Bezika – emocje są dobre i są częścią nas. Cieszę się, że mogę polecić czytelnikom tak ciekawą, staranie przemyślaną książkę,. To wartościowa lektura ze względu na płynącą z niej cenną psychoedukację oraz serdeczność i życzliwość!

Dr Magdalena Grabowska, psycholog i seksuolog


Kolejna lekcja dla dzieci, które marzą o swoim psie. Nie można zapomnieć, że i on ma swoje prawa, potrzebuje opieki, odpowiedzialnych opiekunów oraz poświęconego mu czasu. Rodzina Bezika budzi mój podziw, bo nie dość, że kąpią tak dużego psa w łazience, mieszkają z nim w domu, to wpuszczają go nawet do łóżka! Jestem pod wrażeniem, gdyż moja Luna, większą część dnia spędza w ogrodzie lub na posłaniu i z tarasu obserwuje życie w domu.

Polecam książkę wszystkim, którzy:

–  kochają zwierzęta,

– nie wiedzą do końca, w jaki sposób opiekować się psem (zwłaszcza dużym),

– zmagają się z lękiem swojego dziecka przed zwierzętami i nie wiedzą, jak temu zaradzić.

Piękna opowieść przepleciona wyjątkowymi ilustracjami. Każde z opowiadań zawiera wartości, o które, w tych trudnych czasach, rodziny muszą szczególnie dbać.

Anna Sowińska-Prezes Fundacji Plandaltoński.pl"Bezik Wielki Pies – Boję się tego psa!" to świetny pomysł na prezent. Książkę możecie kupić na stronie Wydawnictwa Gaj, a ja niebawem o przygodach tego sympatycznego pieska opowiem wam nieco więcej 😀

Materiał został opublikowany w ramach współpracy z Wydawnictwem Gaj.

19 komentarzy:

 1. Czekam więc Wiolu, na więcej informacji. Pozdrawiam, książka wydaje się być ciekawa, do biblioterapii - faktycznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka, zwłaszcza dla małych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapowiada się na bardzo wartościową.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy okazji czytania z dzieckiem można poruszyć trudne tematy, dorosłemu będzie o wiele łatwiej wytłumaczyć pewne sprawy, emocje, lęki - wspaniała propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda że żywa istota ma swoje potrzeby i prawa dobrze mieć tego świadomosć:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kupiłabym mojej chrześnicy gdyby była trochę starsza 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Bałam się psów przez większą część życia, dopiero od kiedy moja siostra ma psa, zrozumiałam, że ten lęk jest irracjonalny, że nie każdy pies chce mnie ugryźć. Gdybym jednak czytała taką książkę, jako dziecko, może doszłabym do tego szybciej ;). Także świetny pomysł na książkę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Imię pieska już mówi samo za siebie :) że nie ma się co go bać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach, z chęcią ją sprezentuję jednej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 10. ale to extra pozycja do czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię książki odpowiednie dla czytelników w różnym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna okładka i zapewne świetna książka, czekam na więcej informacji, mam 2 wnusie to chętnie kupię :) Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapowiada się mądrze i uroczo! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. wow! okładka jest bosko, a tematyka bardzo potrzebna:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Chętnie skuszę się na obie części przygód Bezika.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger